reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie wszelakie: Skaza Białkowa ... :/ i inne

Moja mała też ma skaze białkową więc lekarz zalecił zmiane mleka na Bebilon Pepti (do kupienia w aptece) Małej od poprzedniego mleka (Bebiko) pojawiły się po paru tygodniach plamki na buźce-skaza białkowa. Teraz dostaje Bebilon. Po tym mleku mała robi co drugi/trzeci dzień "zielone" normalne (jak to mówi pani doktor) kupki ale buźke ma już ładniejszą. Przypisała mi do małej jeszcze Oilatum krem ale małej pojawiło się więcej plamek i skórka jej się w ich miejcu łuszczyła więc przypisała następną maść za niecałe 3 zł bez recepty-Clotrimazolum i małej smarowałam przez tydzień-dłużej nie można bo mogą pojawić się przebarwienia- i młej zeszła z buźki skaza.
 
reklama
Cherie a odpowiedz po czym napoczatku stwierdzili wam ze mały " ma skaze" od jakiej przyczyny ???
Kochana, skaza daje często bardzo wyraxne objawy , Filipek Został zdiagnozowany jak miał zaledwie 3 tyg, między innymi po tym, że miał inne kupki (zarówno kolor, konsystencje, jak i zapach), ta wysypka o której dziewczyny już pisały, zazwyczaj jest na policzkach, brwiach, kolanach, karku, jesli jest na normalnym mleku to często płacze z powodu bolącego brzuszka, ma bolesne kolki, zaparcia, płatki uszu sa troszke "przerwane". Ale nie ma się co martwic Kochana, większość dzieci z tego wyrasta, trzeba być dobrej myśli :)
 
Moja córcia tak ok 2 miesiąca (ma teraz 4) dostała wysypki na policzkach a potem na główce. Pierwszy pediatara powiedział, że to może od poscieli czy proszku, ale dziwne bo nigdzie indziej na ciele nie było. Więc wyeliminowałam wszystko co się dało, nawet swoje rzeczy prałam w jej proszku a wysypka nie zeszła i pewnego dnia dostała taką skorupę, że szok...A do tego ulewania, rzucanie się podczas snu. Następny pediatara stwierdził skaze... Najpierw Bebilon pepti, makabra straszne kolki, potem nutramigen i jest ok. Czasem jeszcze coś wyskoczy na buzi ale bez porównania. Dostałam od pediatry schemat rozszerzania diety dzieci na nutramigenie i normalnie od 5 miesiąca się zaczyna.
 
wika nie panikuj-to w niczym nie pomaga! ja panikowałam a się okazało, że to wcale nie była skaza!

i teraz mam pytanie - skoro Danielkowi pomaga Nutramigen na kupki i nie boli go brzuszek, to czy mam go odstawić i podawać póki co HA czy przejść powoli na zwykłe mleko?
hmmm rozumiem że stwierdzili u was skazę tak? to podziwiam że tak szybko chcesz zmienić mleko... pierwsze prowokacje się powinno robić jak dziecko ma gdzieś ok. roku. Przynajmniej tak twierdzi dwóch moich alergologów do których chodzę z dziećmi ;-)


wika jeśli dziecko ma skaze to wprowadzanie owości trzeba troszkę oddaliść i zacząć gdzieś w 5-6 mies. (przy karmieniu butelkowym)

Ehh a my tez Kolkowce ulewańce itd...

my też :-(
 
ja o alergiach wiem strasznie dużo bo moja córa ma i syn też... więc już wiem na prawdę sporo, więc jeśli czegoś nie wiecie to pytajcie ;-)
 
a no i wklejam ciekawy link ;-)
Inwazja Robaków Jelitowych Przyczyną Chorób. Lamblia a Astma i Alergie.


ale to bardziej już o mocnych alergiach...

czyli tak jak mój Wojtek.. on ma typowe AZS i nie znam przyczyny... musze sprawdzić właśnie robale... :-(

córka miała lamblie i dopóki ich nie wyleczyliśmy to straszne męki przechodziliśmy.. Dominiśka mając 1,5roku nie jadła nic.. tylko ryż, indyka, jabłko i brzoskwinie.............
 
reklama
hmmm rozumiem że stwierdzili u was skazę tak? to podziwiam że tak szybko chcesz zmienić mleko... pierwsze prowokacje się powinno robić jak dziecko ma gdzieś ok. roku. Przynajmniej tak twierdzi dwóch moich alergologów do których chodzę z dziećmi ;-)

owszem, pediatra stwierdziła skazę białkową a dermatolog to wykluczył. jem nabiał i nie sypie Daniela.
 
Do góry