reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie wszelakie: Skaza Białkowa ... :/ i inne

dziewczyny a dzieci ze skaza moga jesc jakies jedzonka ze sloiczka czy owoce jakies, jabluszka np.??? bo moj maly jeszcze nie ma co prawda stwierdzonej skazy (bo mam czekac jeszcze tydz za decyzja lekarza) a chcialabym mu cos dac do jedzonka innego niz mleczko. a czy kaszke ryżowa mozna podawac??? ja daje łyżeczke do mleczka a chcialabym dac gestsza i nie wiem czy mozna? poradzcie kochane!!!

Dzieciom alergicznym później wprowadza się nowe jedzonko do diety, skoro to tylko tydz do wizyty to lepiej poczekac i skonsultować z lekarzem:-)
 
reklama
dziewczyny a dzieci ze skaza moga jesc jakies jedzonka ze sloiczka czy owoce jakies, jabluszka np.??? bo moj maly jeszcze nie ma co prawda stwierdzonej skazy (bo mam czekac jeszcze tydz za decyzja lekarza) a chcialabym mu cos dac do jedzonka innego niz mleczko. a czy kaszke ryżowa mozna podawac??? ja daje łyżeczke do mleczka a chcialabym dac gestsza i nie wiem czy mozna? poradzcie kochane!!!

Z tego co się dowiedziałam to dietę rozszerzamy bardzo powoli podajac następujace pokarmy w tej kolejności: marchew, ziemniak, ryż, indyk, krolik, jabłko, gruszka, morela, brzoskwinia, żurawina, kukurydza.

Dopiero w 6 miesiącu życia .....

Ale pewnie co lekarz to inne wskazania.
 
Z tego co się dowiedziałam to dietę rozszerzamy bardzo powoli podajac następujace pokarmy w tej kolejności: marchew, ziemniak, ryż, indyk, krolik, jabłko, gruszka, morela, brzoskwinia, żurawina, kukurydza.

Dopiero w 6 miesiącu życia .....

Ale pewnie co lekarz to inne wskazania.
szkoda ze trzeba poczekac:( z mojego antolka to zarlok i juz widze jak by wcinal:)))
 
dziewczyny a dzieci ze skaza moga jesc jakies jedzonka ze sloiczka czy owoce jakies, jabluszka np.??? bo moj maly jeszcze nie ma co prawda stwierdzonej skazy (bo mam czekac jeszcze tydz za decyzja lekarza) a chcialabym mu cos dac do jedzonka innego niz mleczko. a czy kaszke ryżowa mozna podawac??? ja daje łyżeczke do mleczka a chcialabym dac gestsza i nie wiem czy mozna? poradzcie kochane!!!

Popre tu Marte:tak:urozmaicenie diety w takich przypadkach jest ostrozne i nastepuje pozniej:tak:
 
widzę, że temat diety się pojawił....a właśnie ostatnio zaczynam się zastanawiać nad nią ;) Julka akurat dziś skończyła 5 miesięcy więc w sumie śmialo powinna już coś zajadać ale nie zajada nic oprocz mojego mleczka! czytalam,że wprowadzanie glutenu zaczyna się juz w 4 miesiacy wiec jakby ominelam ten etap ...tzn wszystko bedzie pozniej, chcialam zaczac jej teraz dawac wlasnie jakas zupke jarzynowa z odrobina kaszki czy cos....ale dermatolog mnie wyprzedzila i powiedziala ze dobrze ze nic nie daje i ze jak Julka skonczy 6 miesiecy to zaczniemy dawac zupki itd i nie wiem czy mam jeszcze czekac ten caly miesiac....?
 
No a u nas dziś niestety wygląda to coraz gorzej :( Co prawda krótkotrwała brodowa wysypka minęła po parudziesięciu minutach wieczorem, ale ewidentnie stan skóry się ponownie zaostrzył :(
W poniedziałek dermatolog, może coś pomoże. Dodam, że u nas o tyle nietypowe, że nic a nic nie swędzi :( Aż zaczełam się nad sobą użalać, że truję własne dziecko :((
 

Załączniki

  • IMG_0922.jpg
    IMG_0922.jpg
    21 KB · Wyświetleń: 81
  • IMG_0921.jpg
    IMG_0921.jpg
    19,1 KB · Wyświetleń: 80
  • IMG_0907.jpg
    IMG_0907.jpg
    16,1 KB · Wyświetleń: 83
No a u nas dziś niestety wygląda to coraz gorzej :( Co prawda krótkotrwała brodowa wysypka minęła po parudziesięciu minutach wieczorem, ale ewidentnie stan skóry się ponownie zaostrzył :(
W poniedziałek dermatolog, może coś pomoże. Dodam, że u nas o tyle nietypowe, że nic a nic nie swędzi :( Aż zaczełam się nad sobą użalać, że truję własne dziecko :((

Nie mam doświadczenia ze swoim dzieckiem, jesli chodzi o skazę, ale mojej siostry maluszek dokładnie tak samo wyglądał i miał stwierdzoną skazę białkową. Ale to pewnie już wiesz.
 
No to na 100% nie jest skaza białkowa, bo by po mięsie sie pogorszało i po mleku, a ile bym nei zjadła nie ma różnicy. To żyje własnym życiem :( To jest rasowa wysypka alergiczna i może być po wszystkim, od proszku do prania po kukurydzę :(
 
reklama
No a u nas dziś niestety wygląda to coraz gorzej :( Co prawda krótkotrwała brodowa wysypka minęła po parudziesięciu minutach wieczorem, ale ewidentnie stan skóry się ponownie zaostrzył :(
W poniedziałek dermatolog, może coś pomoże. Dodam, że u nas o tyle nietypowe, że nic a nic nie swędzi :( Aż zaczełam się nad sobą użalać, że truję własne dziecko :((

Michał miał właśnie taki jeden rozlany punkt jak ma Loluś ,u Nas to było na skroni ... nic nie pomagało, żadne masci cholesterolowe, ani Oliatum, nic ........ dopiero Elidel jak dał alergolog to wyleczyłam w 2 dni ....
 
Do góry