reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie

Dołączył(a)
18 Kwiecień 2006
Postów
4
apropos uczuleń : Mój damian nietolerował bananów (ani w mojej diecie dopuki karmiłam,ani w swojej jak juz zaczął sam próbować nowości) - az do końca 12 miesiąca.... podobnie było z selerem (a kurcze prawie wszystkie zupki słoiczkowe są z selerem!!!)
no i do dziś ma problemy z marchewką - niby nie ma uczulenia (wysypki) ale za to zaparcia - i jest pomarańczowy :)) wszyscy pytaja czy chodzę z nim na solarium :DD... a marchewke je tylko 2-3 razy w tygodniu w zupce.
a co do zbędnych kilogramów...nie martwcie się jak tylko szkrab zacznie raczkowac a potem biegać i mniej spać w dzień - zrzucicie ekspresowo - ja ważę teraz mniej niż przed ciążą (47 kg przy wzroscie 164) i figurkę mam ładniejszą (bo piersi większe ciut zostały :p i bioderka krąglejsze...a brzuszek o dziwo płaski :)) a do tego wszystkiego mam mocniejsze i lśniące włosy - o czym kiedyś tylko pomarzyć mogłam...nie wiem czy to zasługa hormonów czy diety...ale mi się podoba :))
pozdrawiam...
 
reklama
Postanowiłam założyć nowy wątek, zeby mozna było tu pisać jak walczymy z alergiami, jak nasze dzieci wychodzą z tego. Pewnie jak będą większe to bedą nowe alergie :baffled: , testy alergiczne i tak dalej.... Chcę mieć tez taki watek gdzie mogę sie wyżalic na tą pieprzona alergie

Głównie co teraz zaprzata moja głowe to myśl taka: jak długo karmić Marysie piersią i CO POTEM??? Co bedzie jak nie będzie chciała pić Bebilonu Pepti? Czy lepiej ją uczyć pić teog smierdziela teraz jak jest mała, czy poczekać? A co jak będzie miała 2,3 latka i skaza nie mieni? Nadal Nutramigen badź Pept? a co za tym idzie jaki żłobek czy przedszkole? Czy można wymagać w państwym przedszkolu diety bezmlecznej dla dziecka? Piszcie co wy myślicie.
Powiem wam że często sobnie zadaja pytanie - co złego zrobiłam ze mała jest alrgiczka???? Czy mogłam temu zapobie? Czuję sie oszukana przez .... nie wiem sama przez kogo. Moje dziecko miało być śliczne i ZDROWE!!!!
 
Szczerze ci powiem, że nie zauważyłam tej literówki:) Głuszku nie obwiniaj sie o alergię Marysi- to nie ma sensu, chociaż musze sie przyznać, że też czasem mam takie myśli:( Kurcze przecież to nie nasza wina- no chyba tylko tego, że po nas odziedziczyły w genach jakąś skłonność do alergii. Na twoim miejscu przyzwyczajałabym małą do PEPTI- u nas zajęło to około 3 tyg., więc jak zaczniesz pracować lub jak po prostu będziesz chciała gdzieś wyjść na dłużej to lepiej, żeby Marysia mogła wypić mleczko. Jak nie chce mieszaj na razie ze swoim i stopniowo zmniejszaj ilość swojego, aż wypije sam Pepti.
 
Ja rozmawiałam z alergologiem i powiedzial mi, ze są dzieci, które piją nutramigen do 7r.ż. i dla nich to jest zupelnie coś normlnego z tej prostej przyczyny, ze smaku mleka nie znają. Myśle, ze dla naszych dzieci smak bebilonu czy nutramigenu to cos normalnego. U Olka nie było żadnego problemu z przyzwyczajeniem do nutramigenu. Zaczęlam przed nowymi smakami, może dlatego było łatwiej. Można ponoć dosłodzić glukozą. Spróbujcie, może akurat!
A co do preczkola to owszem, masz prawo wymagać diety... W wielu przedszkolach jest to brane pod uwagę.
Fajnie, ze jest taki wątek! Mogę tu zalądać?
 
fajny watek,dobry pomysl Gluszke,moja jeszcze nie ma zadnych alergi i mam nadziej,ze nie bedzie miala,ale kto wie,ja od malego mialm skaze bialkowa,ale niunka jak na razie jej nie ma,potem mailm uczelnia po zjedzeniu,ogorkow kiszonych,korniszonych,cytyny,musztardy wszystko co kwasne mnie uczulao,twarz mialm jak tarke,i pod kolaniam i na zgieciech przedramienia,wiec jest mozliwe ze niunka tez moze byc na to wrazliwa,zobaczymy
 
Irlandia pewnie zapraszamy

Mąz mój nie jest alergikiem - jego brat jest
Ja jak byłam mała to miałam niestrawnosć, podejrzewali celiakie (ale przeciez do końca nie wiadomo - mogła to być rónie dobrze alergia). Jak byłam młodsza byłam uczulana na jad pszczół (teraz nie wiem bo mnie nie uzarła dawno), na dym papierosowy (co weszłam do knajpy to cała bylama wplamach), na grzyby i pleśnie, na kurz, na roztocza, na jakies 3 bakterie, na chlor, na kiwi i truskawki i cytrusy (ale tylko dużą ilosć). Miałam stan astmatyczny, brałam sterydy wziewne. na kosmetyki (szczególnie z kwasami owocowymi) i niektóre proszki i barwnik w ubraniach.
Ale teraz mało co mi z tego zostało - na proszki mi zostało i kosmetyki niektóre (w ciazy jak byłam to szczegónie)
Generalnie moje alergie były mało upiedliwe - raczej objawiały się infekscjami górnych dróg oddechowych i przelekłym suchym ,dudniacym kaszlem a alergie kontaktoe wysypką która zazwyczaj ustępowała po odstawieniu alergenu
 
  • Ja też jestem alergikiem: pleśnie (w tym penicylina), acetylosalicylany (aspiryna, polopiryna, leki na kaca i inne), bioparox, chwasty, trawy i niektóre drzewa. Umieram w domach, gdzie jest wilgoć.
Objawy mam różne. Zwykle megakatar, kichanie, spuchnięte dłonie i stopy, czasami objawy duszenia się (raz wylądowałam na ostrym dyżurze). Kiedyś brałam Zyrtec. Teraz nic nie biorę. Chyba, ze czuję się bardzo źle, wtedy spijam Piotrka Claritinę.
  • Piotrek miał skazę białkową. Też jest alergikiem (trawy, zboża w tym żyto). Często choruje, głównie na zapalenie krtani. Dostaje Claritine, doraźnie encorton i budesonid forte. Chyba już ze 4 razy dostał dexawen.
  • Jarek ma objawy alergii pokarmowej, ale ma to totalnie gdzieś. Tylko mi marudzi, jak się niespecjalnie czuje.
  • Jakub nie mógł być gorszy i też jest alergikiem, niestety.
 
hehe zapomniałam ze ja mam uczulenie na acetylosalicylany, po Tabcinie dostałam prawi zapaści :) a po aspirynie wymiotuje i mam zawroty i boli mnie zoładek,. NIe wiem czy mi to zostało bo juz nie biore
 
reklama
Do góry