reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie

Moze to AZS?? Wedlug mnie na to wyglada... Nawet miejsca sa dosc charakterystyczne. Przeszlabym sie na Twoim miejscu do lekarza, pewnie powinnas dostac dla malego jakas masc, bo moze to go swedziec, no i dietka eliminacyjna dla siebie, jesli karmisz piersia. Nie watpie, ze mleko i jajka trzeba by wykluczyc... Tez czekolade, orzechy, owoce poludniowe jesli zdarza Ci sie jej jesc no i potrawy smazone. A nie zjadlas moze czegos innego niz zwykle w okolicach swiat?? W sumie nie do konca wiem co Ci powiedziec - inne dziewczyny walcza dluzej niz ja z AZS wiec wiedza wiecej.
 
reklama
Haniu ja na twoim miejscu poszłabym do lekarza bo niepokojąco te zmiany wyglądają:no:ja nie pomoge bo moja mała nigdy nie miała alergii ani zmian skórnych tak poważnych...
 
nie, nie jadłam nic nowego.
Może to być od twardej wody?
Bo ostatnio chyba znowu coś dodali i mnie swędziała cały wieczór skóra wczoraj, jak się wykąpałam...

Pojawiło się chyba jakieś dwa tygodnie po tym, jak przestałam kąpać go w Olianum czy innych podobnych produktach, potem zaczęłam dodawać oliwkę... i w pewnym momencie się pojawiło, to przestaliśmy dodawać oliwkę i chyba wtedy zaczęło się powiększać...

A może być od jajek, których nie kupiłam w sklepie, a dostałam od gospodarza??
 
Mysle, ze jajka od gospodarza beda lepsze niz jajka ze sklepu - kury "fermowe" sa karmione takimi swinstwami, ze szkoda gadac. A co do malego to ja bym wrocila do Oilatum jesli dobrze malego skora po tym wygladala... Ja teraz kupilam zel do kapieli atopra - jest fajny i widze, ze Jagodzie sie wygladza wysypka, i emolium do smarowania, emulsje do ciala. Ba buzie krem specjalny - tez emolium - lacznie zakupy mi wyszly za "zaledwie" 75 zeta...
 
Karoo, a wlasnie - jak tam Jagodzianka i jej zmiany skorne? Poschodzily?
Nawet mi nie mow o wydatkach w aptece, bo jutro znowu mnie to czeka.
Po tej kuracji antybiotykowej wrocilo jej uczuelnie i cholerstwo nie chce zejsc - ma je na plecach i brzuchu - suche, rozowe placki :baffled: Jutro mamy wizyte u alergologa, wiec czuje, ze czeka nas znowu dieta i kolejne lekarstwa i kosmetyki w aptece :baffled:
 
dziewczyny, strasznie mi przykro, że wasze maleństwa męczą się z tymi wysypkami, alergiami...a przy tym ile kaski więcej trzeba wydać:no::no: mam nadzieję, że szybko wszystko wróci do normy...

karoo- a tak w ogóle- czy AZS jest wyleczalne??? czy jagódka zawsze będzie miała z tym problemy:confused:
 
AZS zazwyczaj do chyba ukonczenia 3-4 roku jest, a potem w 80% przypadkach przechodzi calkowicie, niestety u niektorych dzieci przechodzi w astme badz alergie oddechowe - mam nadzieje, ze zadne z naszych dzieci nie bedzie tego mialo.
Sandra, po tym zeliku dla atopowcow i emolium jakby jest ciutke lepiej - przede wszystkim ta skora nie jest juz sucha, a bardzo delikatna. Chyba teraz lipocremem ja kilka dni bede smarowac i zobacze jak bedzie.
 
Mateuszek od 3 m-ca mial podejrzenie skazy i poczatek azs. Glownym powodem byl nabial ktory ja pozeralam w ilosciach niezliczonych.
Mial poodparzanaskore we wszystkich zgieciach i faldkach, potwornie sucha skore, placki luszczacej sie skory na raczkach i nogach. Ciemieniucha , ktora z glowki przelazla na uszy. Pachwinki tez poodparzane.
Koszmar.

Leczenie polegalo na odstawieniu przeze mnie mleka, cieleciny itd...
Kapalam go Oilatum, a po kapieli smarowalam skore Mascia cholesterelowa., pupe Linomagiem.

Moze dwa, trzy tygodnie i wszystko minelo.

Caly czas ograniczam nabial i sobie ( ciagle cyc ) i jemu.
Kapie go w raz na jakis czas w Oilatum, albo w Oilanie, albo do wody daje odrobine parafiny cieklej ( w aptece, za 3 zl ). Cialko Myje mydelkiem Oilatum, ( kostka wystarcza na miesiac-dwa ) ,glowke myje szamponem Oilatum ( butelka starcza na 3 m-ce ). Do pupy uzywam Linomagu ( 200g wystarcza na miesiac - a kosztuje 10 zl )

Jak do tej pory nie ma zadnych problemow ze skora.
Zostaja nam te cholerne policzki.
Bede mu teraz dawac Zyrtek, zobaczymy czy pomoze.
 
reklama
No a ja bylam zmuszona przelozyc wizyte u alergolog, bo nie bylam stanie zwlec sie przez goraczke i dreszcze z lozka :baffled:

Kurde, mam nadzieje, ze nasze dzieciaki do 3 roku zycia wyrosna z tych wszystkich uczulen i beda miec piekna, gladka, zdrowa skore :tak:
 
Do góry