reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty a kolejna ciąża, czy badanie ojcostwa niezbędne...

agnessss89

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Październik 2010
Postów
47
Wtam, mam problem z moją partnerką, która jest bardzo nerwowa i nie moż sobie poradzić w życiu. Mamy rocznego synka i obecnie jest w ciąży, nie chce tego dziecka, chce po urodzeniu oddać nasze dziecko rodzinie zastępczej, najlepsza koleżanka proponuje jej żeby usunęła, a jej kochana mamuśia mówi żeby wszystko robiła i nie urodziła tego dziecka. Nie wiem jak ją mam przekonać żeby urodziła to dziecko i je wychowamy, proponowałem jej żeby poszła ze mną psychologa, ale ona nie chce o tym słyszeć....
Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić???
 
Ostatnia edycja:
reklama
znalazłam się w dość trudnej sytuacji, mam rocznego synka, obecnie mieszkam jeszcze w wynajmowanym mieszkaniu wraz z jego ojcem, który poza opłaceniem rachunkiem nie łoży na dziecko prawie nic. Chcę wnieść pozew o alimenty i wyprowadzić się z synem do moich rodziców (gdzie i ja i dziecko jesteśmy zameldowani). Niestety zaszłam w ciążę (wpadka, partner zmuszał mnie do współżycia ale to chyba nie ma znaczenia). Chciałabym się dowiedzieć czy z tytułu faktu iż urodzę drugie dziecko mogę starać się od razu o wyższe alimenty czy dopiero po urodzeniu drugiego dziecka?
Alimenty na drugie dziecko moze Pani uzyskać (i wnioskować o nie) po urodzeniu dziecka.

Czy konieczne byłoby badanie ojcostwa w tym przypadku, jeśli ojciec by je uznał?
jesli ojciec uzna dziecko, a pani to uznanie przyjmie to nie ma takiej koniecznosci.
 
Do góry