reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty a ograniczenie praw ojca

magdalena83

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Grudzień 2008
Postów
156
Witam
Za niedługo będe musiała napisac pozew o alimenty i ustalenie ojcostwa.Problem w tym,że obliczyłam,iż na dziecko potrzebuje misięcznie ok 800zł i taka kwote tez wpiszę w pozwie jednak czy tyle dostane nie wiem?Przeczytałam gdzieś,że pieniądze na dziecko liczyne sa po połowie czyli mam rozumiem że dostane tylko 400 zł?
 
reklama
Witam
Za niedługo będe musiała napisac pozew o alimenty i ustalenie ojcostwa.Problem w tym,że obliczyłam,iż na dziecko potrzebuje misięcznie ok 800zł i taka kwote tez wpiszę w pozwie jednak czy tyle dostane nie wiem?Przeczytałam gdzieś,że pieniądze na dziecko liczyne sa po połowie czyli mam rozumiem że dostane tylko 400 zł?
pamiętaj jednak że nie wpisuje się kwote roszczenia miesięczna a roczną np. jeżeli wyliczysz sobie koszty 800zl możesz zarządać 400 zł a w pozwie wpisujesz 4800zl czyli kwotę za cały rok ;-)
 
hmm ja nie wiem mnie moja adwokat uczulała, ale może to dlatego, że alimenty miałam zasądzane osobno nie przy rozwodzie
 
Wpisze miesieczna kwote.Tylko dlaczego po połowie skoro ojciec dziecka mieszka ponad 600km od nas i wogóle sie nie interesuje.Juz sama nie wiem:-(
 
czyli w pozwie mam napisac kwote jaka ogólnie wyjdzie mi po policzeniu ile potrzebuje na dziecku czy połowe tej kwoty?
 
Wpisuje sie kwote za cały rok. Zawsze lepiej jest podeprzeć się rachunkami, wiec jak cos kupujesz to nie wyrzucaj.
 
reklama
wpisujesz kwotę jaką chcesz aby Ci on płacił na dziecko
on się może na nie nie zgodzić i wtedy będziesz musiała powiedzieć dlatego tyle chcesz
a sąd zadecyduje ile dostaniesz

możesz napisać i 1000 jesli on się zgodzi to i taka kwotę dostaniesz
 
Do góry