reklama

alimenty ciągłe zwłoki

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez a.sz, 14 Grudzień 2012.

1. a.sz

a.sz Początkująca w BB

Witam!
    mam od byłego partnera zasądzone alimenty na dziecko, ojciec dziecka je płaci ale.. no właśnie w piśmie jest, że ma płacić do 10 każdego miesiąca a tymczasem nie ma miesiąca aby pieniądze się nie spóźniały czasem o dwa dni (to jeszcze jest do zrozumienia) ale bywa i tak, że są spóźnienia dwu tygodniowe... ojciec dziecka twierdzi, że się czepiam bo on przecież płaci a że się czasem spóźni to nic takiego, że mam jak coś męża który pracuje i nie musze mieć wszystkiego na tip-top, ale mi się wydaję, że to iż mój mąż pracuje i siłą rzeczy utrzymuje także dziecko, które nie jest jego to tylko dobra wola mojego męża i fakt że zaakceptował moje dziecko. chciała bym wiedzieć czy w takiej sytuacji jest sens zgłaszania sprawy zalegania (spóźnień)z alimentami, w jaki sposób mogę wyegzekwować regularność alimentów?

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Jesli 10 nie ma Pani aliemntów na koncie moze Pani wystąpić do komornika. Jak raz ojciec dziecka zobaczy jakie koszty dodatkowe wynikają z opóźnienia to nastepnym razem zapewne zadba o terminowość zapłaty.
    Inną metodą jest potrącanie alimentów przez pracodawcę.

3. reklama
  4. a.sz

a.sz Początkująca w BB

a jak wygląda sprawa wyboru komornika-chodzi mi czy ten do którego mi bliżej czy ten który jest w miejscu zamieszkania dłużnika?
    a czy ma znaczenie to w jakim terminie on dostaje wypłatę, bo często się tłumaczy tym, że ma różnie pieniądze na kącie?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Nie ma już rejonizacji komornika, ale w zaleznosci od tego, którego Pani wybierze różne mogą być koszty egzekucji (dojazdy).

Nie.

Poleć forum