reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alimenty i strasznie patologiczna rodzina

Pysia29d

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Grudzień 2009
Postów
1 081
Nie jestem z ojciem dziecka.On jest za granicą i nie daje na niego ani grosza .Prócz tego że nie daje grosza to okradl mnie z tys złotych jak zjechał na chwile i mieszkał u mnie(znalazł karte a pin miał prawdopodobnie w tel jako kontakt bo tel mu pożyczyłam) dziecko ma moje nazwisko nie jest uznane bo poprostu nie pozwoliłam dopóki nie przestanie pić.Rodzice jego nie odbieraja zadnych listów i papierów wiec wysłanie zawiadomienia na jego odres nie przejdzie chyba.Ma kuratora ,zawiasy,zabrane prawko (przez picie ) pije pali.W jego9 domu można sikiere zawiesić w powietrzu i zattruć się oparami alkoholowymi a chce zabrać dziecko bo nie pozwalam mu je uznać i zabrać do siebie do domu.JEgo mama też wydzwania cały czas do mnie że mam je przywieśc(nigdy je nie widziała bo jej sie nie chciało przyjechać bo ja młodsza)Strasszna poprostu rodzina ,patologia .u mnei nikt nie pali nie pije wszyscy pracuja po studiach i sa kimś.Nie chce tam dziecka dawać nawet na chwile zeby wdychało ten cały syf i cała patolofie alkoholiczną (wczesniej byłam durna ze tam jezdziłam) ale co zrobić.

czy ja musze wozic tam dziecko itp? czy musze mu odbierac prawea sądownie jak mały nie jest uznany?Jak mu załozyc alimenty jak nie chca mi dac jego adresu bo wiedza ze alimenty mu chce założyc?
Czy jakby złozył do sadu pozew o odebranie to dali by mu? dziecko ma wszystko ,nie mieszka w syfie, wielkie mieszkanie 90pare metrów (u nich tylko pokój i kuchnia na 5 osób) ładnie sie rozwija zadbane itp (no nie ma sie do czego przyczepić) nawet jakby chciał.On nie ma nic na mnie chyba ze by wymyslił chociaż nie wiem czy nawet co klwiek by sie dało
 
reklama
Zastanów się co bardziej warto. Masz dwie możliwości w przypadku keidy ojciec w aktach jest nieznany. Możesz iść do mopsu i pobierać tam świadczenie rpdzinne i dodatek z tytuły wcyhpwywania dziecka w kwocie łącznie 230 zł, jeżeli zaś chcesz alimentów a prawda jest taka, że z jego przeszłością i możliwościami wcale na większą kwotę nie możesz prawdopodobnie liczyć, to musisz iść do sądu i napisać pozew, [rzedewszystkim o uznanie dziecka, albo on zrobi to dobrowolnie albo będziesz msuiała udowadniać ocjostwo przed sądem (najczęściej badania dna) następnie możesz dopiero jest sprawa o alimenty i władzę rodzicielską. Ja osobiscie mając z takim ludźmi do czynienia wolałabym pozostawić ojca nn i brać pieniądze z mopsu
 
ps. czym Ty się matwisz? nie masz pojęcia co trzeba byłoby zrobić aby odebrać dziecko matce.. poza tym jeżeli on nie uznał dziecka przed pracownikiem USC to nei figuruje jako ojciec. Jeżeli Ty nie założysz mu sprawy, to on musiałby wnieść sprawę do sądu odnośnie ustalenia ojcostwa
 
biore te 230zl i w tym problem ze on chce uznac dziecko ale m i wstyd zeby dziecko miało ojca alkoholika i złodzieja(gdzie ja miałam oczy to ja niewiem).On chce sprawe o ojcostwo i odebranie .(pisał tak przed godizna jeszcze)
 
daj spokoj, alkusy tak mają.. nie martw się, tacy faceci nigdy nie dotrzymują słowa.. bierz to z mopsu i olej temat.. sprawa o sutalenie okcostwa to nie tak hop siup, jeżeli pojdzie do sądu to będzie musiał zrobić badania genetyczne, on chce dojść ojcostwa on płaci.. to wiaze sie z czasem i pieniedzmi.. ja wlsnie jestem po i u mnie sprawa o sutalenie ojcostwa trwała 10 mscy.. ale zapewne skonczy sie u ciebie na slowach
 
czy ja musze wozic tam dziecko itp?
Nie. Formalnie ten Pan nie jest ojcem dziecka i nie ma względem dziecka praw.

czy musze mu odbierac prawea sądownie jak mały nie jest uznany?
Nie. Obcy człowiek nie ma praw do dziecka. Proszę jednak pamiętać, ze jak ojciec dziecka będzie chciał być ojcem to może złożyć pozew o ustalenie ojcostwa.

Jak mu załozyc alimenty jak nie chca mi dac jego adresu bo wiedza ze alimenty mu chce założyc?
Do czasu uznania dziecka/ustalenia ojcostwa przez sąd to obcy człowiek dla dziecka, a jako taki nie ma obowiązku płacenia alimentów. Wnioskując o alimenty musiałaby Pani jednocześnie wnieść o ustalenie ojcostwa, a to wiąże sie z przyznaniem ojcu praw (którą sąd może ale nie musi ograniczyć).

Czy jakby złozył do sadu pozew o odebranie to dali by mu?
O odebranie czego?
 
reklama
Do góry