reklama

alimenty-kłamliwa odp na pozew

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Mo-na, 2 Kwiecień 2013.

 1. Mo-na

  Mo-na Mamusia Moniusi i Nadusi

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam serdecznie
  w czartek mam sprawe o alimenty- pozwany uznał pozew,ale w uzasadnieniu napisał straszne brednie m.in.ze mimo alimentów które płaci dobrowolnie (to akurat prawda) finansuje równiez wyzywienie dziecka, potrzebne ubrania, atrakcje i zabawki.atrakcję finansuję równiez mojej córce a jego pasierbicy-ponoć;/
  jest to kompletna bzdurą! wyżywienie to chyba McDonalds raz na 2 miesiace (dla 4 letniego dziecka srednio;/ )
  ubranie-potrzebne ubranie-to w ciagu dwóch lat kupił córce:2 pary skarpetek, czapke, jedna bluzke z długim rekawem ,2 bluzy, spodnie i kapcie. w tym spodnie i bluze teraz 3 tygodnie przed sprawą.
  atrakcje jakie niby zapewnia córce to m.in. kino w którym dziecko nigdy nie było i sala zabaw w której była z przedszkolem a nie z ojcem.jedyne co sie zgadza to basen na który zabrał obie dziewczynki latem zeszłego roku.
  Ponad to wnosi o obciążenie kosztami procesowymi mnie bo to ja wniosłam pozew i zmienił date płacenia alimentów-równiez nie wiem dlaczego poniewaz sam ustalił ,że bedzie to 4-go każdego miesiąca na konto a teraz wpisał 10-go do rak matki.

  moje pytanie jest nasptepujace: czy mimo ,ze nie odpisałam na jego odp jest możliwość ,ze Sędzia zapyta się jak odnosze się do jego pisma???
  Chciałabym poinformowac sąd jakie brednie wypisał ale z drugiej strony ponieważ uznał pozew będzie ponoc tylko ogłoszenie wyroku??
  dziekuje i pozdrawiam
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie wiem jak dokładnie ojciec sformułował stwierdzenie, ale sama napisała, że jednak coś poza alimentami finansuje.
  Ma prawo tak wnioskować. O tym kto poniesie koszty rozstrzygnie sąd. Nie pisze Pani w poście jaki był powód wniesienia pozwu, stad trudno mi cokolwiek dokładniej napisac.

  Jest taka możliwość, choć nie jest to wysoce prawdopodobne skoro nie ma miedzy Państwem sporu w kwestii, która poddana została pod rozstrzygnięcie sądu.

  A w jakim celu chciałaby Pani poinformować sąd?
   
 3. reklama
 4. Mo-na

  Mo-na Mamusia Moniusi i Nadusi

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ponieważ dowiedziałam się że Teoretycznie może później zażądać uzasadnienia wyroku do którego takie “ustalenia sądu” mogą trafić. Może następnie używać tych ustaleń w jakimś innym procesie.
  wiec jeżeli twierdzi ,że mimo tego ,ze płaci to jeszcze finansuje wyżywienie, ubrania, atrakcje i zabawki córce może takie uzasadnienie (gdyby Sędzia alimentacyjny takie napisał) przedstawic przy rozwodzie w momencie kiedy będę wnosiła o ograniczenie mu władzy rodzicielskiej.
  nie wiem czy jest to prawda tak poinformował mnie student prawa;/

  Sprawa przebiegła w sposób ugodowy,Pani Sędzia zapytała czy nadal zgadzamy sie na te kwote alimentów.zgodziłam się z kwota ale nie zgodziłam się z kosztami z których zostałam zwolniona. Ponieważ nie zapytała o nic więcej nie powiedziałam o tym ,ze nie zgadzam się z pewnymi kwestiami jego opowiedzi na pozew. pózniej zapytałam pania protokolantkę czy to ,ze on napisał nieprawde w odp a ja nic na ten temat nie powiedziałam moze mieć odbicie w innych sprawach-odpowiedziała ,ze nie ponieważ jest ugoda.
  I taka mam nadzieję>
  dziękuje za poradę i pozdrawiam
   

Poleć forum