reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty na dorosłe dzieci

aniam141

Wrześniowe mamy 2008
Dołączył(a)
17 Luty 2008
Postów
11 411
Miasto
Warszawa
Mój mąż płaci alimenty na dorosłe już dzieci .
Niedługo mieliśmy wystąpić o ich zmniejszenie . Mężowi zmieniła się sytuacja ma mnie na utrzymaniu i dwójkę naszych dzieci .
jeden z dorosłych już synów uczy się w szkole zaocznej ( co drugi weekend dwa dni )
czy w takim przypadku należą mu się alimenty ? czy należą się one dziecku któremu po prostu nie chce się iść do pracy ? Jak zwykle decydują sądy .
Czy w takim przypadku występować najpierw o zmniejszenie alimentów? czy może od razy o zmniejszenie na jednego i zaprzestanie płacenia na drugie dziecko ?
 
reklama
Mój mąż płaci alimenty na dorosłe już dzieci .
Niedługo mieliśmy wystąpić o ich zmniejszenie . Mężowi zmieniła się sytuacja ma mnie na utrzymaniu i dwójkę naszych dzieci .
jeden z dorosłych już synów uczy się w szkole zaocznej ( co drugi weekend dwa dni )
czy w takim przypadku należą mu się alimenty ?
Po pierwsze z obowiązku płacenia alimentów może zwolnić tylko sąd, nie można zwolnić sie samemu. Po drugie alimenty należą się dziecku do czasu, do kiedy nie jest w stanie samo się utrzymać. O tym czy tak jest czy nie rozstrzyga sąd.

czy należą się one dziecku któremu po prostu nie chce się iść do pracy ?
jak wyżej.

Jak zwykle decydują sądy .
Nie ma reguły choć dzieci uczące sie (nawet zaocznie) najczęściej zachowują prawo do alimentów.
Czy w takim przypadku występować najpierw o zmniejszenie alimentów? czy może od razy o zmniejszenie na jednego i zaprzestanie płacenia na drugie dziecko ?
Nie znam sytuacji na tyle by cokolwiek doradzić.
 
Do góry