reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alimenty na dziecko

martttika

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Maj 2011
Postów
1 300
Miasto
B-stok
Temat rzeka - wiem.
Mam pytanie czy mam szanse w ogóle dostać alimenty na dziecko od ojca, który legalnie nigdzie nie jest zatrudniony (zarabia ok 3 tys. zł)? Prowadzi działalność gospodarczą za granicą, ale tam też nie wykazuje dochodów. Poza tym mieszka z rodzicami, polubownie nie chce się dogadać, straszy odebraniem dziecka, choc tak naprawdę nim sie nie interesuje. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Temat rzeka - wiem.
Mam pytanie czy mam szanse w ogóle dostać alimenty na dziecko od ojca, który legalnie nigdzie nie jest zatrudniony (zarabia ok 3 tys. zł)? Prowadzi działalność gospodarczą za granicą, ale tam też nie wykazuje dochodów. Poza tym mieszka z rodzicami, polubownie nie chce się dogadać, straszy odebraniem dziecka, choc tak naprawdę nim sie nie interesuje. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Sam fakt, że ojciec dziecka nie pracuje nie powoduje, że ma nie łożyć na dziecko. Sąd uwzględnia nie tyle zarobki, co możliwości zarobkowe ojca. W zalezności od Pani dochodów, jeśli nie uda się ściągac aliemtów z ojca dziecka, jest być moze możliwość by dostawała je Pani z Funduszu Alimentacyjnego.
A może w takiej sytuacji warto pomyśleć też o wystąpieniu o alimenty od dzidków dziecka (rodziców ojca). Takie posnięcie czesto powoduje, że ojciec dziecka "przypomina sobie" o tym, ze jednak jest w stanie płacić alimenty.
 
Do góry