reklama

Alimenty na nastolatka + zaległe

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez medeuska, 21 Maj 2012.

1. medeuska

medeuska październikowa mama'09

...

Ostatnia edycja: 28 Maj 2012
  2. Od konkubenta nie dostaniesz nawet o tym nie myśl przeciez to nie jej dzieci wiec jakim prawem?

Żałosne by ojciec dziecka migał sie od płacenia na dziecko .

Życzę powodzenia

3. reklama
  4. medeuska

matka, nie ojciec. Jak padło słowo alimenty stwierdziła, że się go wyrzeknie...

ja mimo, że jestem macochą, co chwilę muszę sobie sobie czegoś odmawiać, żeby on mial co jeść...

Ostatnia edycja: 28 Maj 2012
  5. luizka5

luizka5 Fanka BB :)

madeuska

noooo nareszcie...dobra decyzja

po pierwsze najczesciej sad przyznaje alimenty w wysokosci polowy wydatkow,czasem jest inaczej w uzasadnionych przypadkach /nie liczylabym jednak na nie/tak czy siak ,to Wy okreslacie ile wydajecie na chlopca,mysle ze wydatki na takiego zaczynaja sie od tysiaca zloty w gore,zalezy ile wyliczycie,na necie sa dostepne rozliczenia ...
    po krotce mozesz je podzielic na -jedzenie
    -ubranie
    -koszty utrzymania
    -zajecia dodatkowe,hobby ,korepetycje itp
    chemia ,higiena
    -wyjazdy na wakacje,wypoczynek
    -koszty tzw wydatkow szkolnych/ksiazki pomoce i takie tam
    wypisz te pozycje poprostu przy nich kwote
    a jeszcze najwazniejsze w pozwie podajesz kwote roczna almentow jako wartosc przedmiotu sporu

co do dochodow mamuski,to sad bierze pod uwage mozliwosci zarobkowe mamuni ,nie to co ona tam namota,ruzumiem ze jest zdrowa ,mloda ,ma jakis tam wyuczony zawod-chyba?na tej podstawie sedzia okresli jakie ma mozliwosci zarobkowe,a ze ona sobie poprostu nie pracuje ,hmmm to juz ze tak powiem nie wasz problem,placic bedzie musiala tak czy siak
    ,dochody jej konkubenta ..coz raczej sad beda malo obchodzily to nie on ma lozyc na cudze dziecko tylko ona

Ostatnia edycja: 21 Maj 2012
  6. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Uwzglednia się możliwosci zarobkowe rodzica i jego możliwości majątkowe. Majątek konkubenta nie ma jednak nic do rzeczy.

Można ale trzeba się liczyć z tym, że sie ich nie dostanie. Dlaczego bowiem nie wniesiono pozwu wczesniej?

Nie ma reguły.

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Uzasadnione przypadki to np. niepełnosprawnosć jednego rodzica, fakt, że dziecko wymaga wzmożeonej opieki i jeden rodzic świadczy tę opiekę itp.

I to moze położyć postępowanie. Nie ma reguły, każdy inaczej wychowuje dziecko, dzieci różnie chorują i mają różny standard życia.

OK

A co to za kategoria? Przecież wszystkie te koszty to koszty utrzymania dziecka.

OK

No tak tyle, ze takie wyroki są nie do wyegzekwowania. Warto uzyskać taki wyrok szczególnie gdy rodzicowi wychowujacemu dziecko bedzie przysługiwało świadczenie z FA

8. medeuska

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, nie chodziło mi o panele co rok, panele chciałam wliczć np na lat. Jedynie malowanie co rok. Co wcale nie jest jakimś wielkim kosztem(100-200zł)

a koszty utrzymania miały być mieszkania+media nie wiem czemu zjadłam wyraz:)
    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi

wcześniej byla umowa ustna, że matka będzie pokrywać większe wydatki związane ze szkołą(wyprawka)+ ubrania, mąż ślepo jej wierzył, że nei ma pieniędzy więc darował jak nie dawała, ale po tym jak my oddaliśm jej powniądze za mieszkanie dalej nie kupowała, ttlko inwestowała pieniądze w samochody czy am wdawała na siebie i dalej ciągle powtarzała,że nie ma jego cierpliwość się skończyła... niestety trochę późno...

Ostatnia edycja: 21 Maj 2012
  9. medeuska

Mam jeszcze jedno pytanie, bo juz kończę pisać pozew, czy mogę w nim zawrzeć prośbę o zabezpieczenie powództwa do czasu i w trakcie trwania rozprawy w wysokości 500zł jeśli wnoszę pozew o alimenty wysokości 1000 zł?

Ostatnia edycja: 23 Maj 2012
  10. reklama
  11. medeuska

podbijam

12. E. Słotwińska-Rosłanowska

Można choć to przeczy logice.

Poleć forum