reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty płacone procentowo

aniam141

Wrześniowe mamy 2008
Dołączył(a)
17 Luty 2008
Postów
11 411
Miasto
Warszawa
Załóżmy że otrzymuję alimenty na dzieci : w wyroku jest napisane 40% pensji lecz nie mniej niż . jeśli małżonek płaci cały czas tą kwotę minimalna a np. wiem że miał w przeciagu kilku lat jakies podwyżki itp . to zakładając sprawę ile lat w stecz można się ubiegac o te różnice które powinien faktycznie płacić ?
mam nadzieję że napisałam zrozumiale . :-)
proszę nie patrzec na wiek moich dzieci bo sprawa nie dotyczy mnie :-D napisałam tak żeby łatwiej było zrozumieć :-D
Pyt 2- jak to jest z alimentami na dzieci uczace się w szkołach prywatnych ( studia wyższe , szkoły policealne itp ) w jakim trybie szkoły się płaci w jakim nie .
czy dziecku pelnoletniemu można wypłacać alimenty na jego prywatne konto ?
 
reklama
Załóżmy że otrzymuję alimenty na dzieci : w wyroku jest napisane 40% pensji lecz nie mniej niż . jeśli małżonek płaci cały czas tą kwotę minimalna a np. wiem że miał w przeciagu kilku lat jakies podwyżki itp . to zakładając sprawę ile lat w stecz można się ubiegac o te różnice które powinien faktycznie płacić ?
3 lata

jak to jest z alimentami na dzieci uczace się w szkołach prywatnych ( studia wyższe , szkoły policealne itp ) w jakim trybie szkoły się płaci w jakim nie .czy dziecku pelnoletniemu można wypłacać alimenty na jego prywatne konto ?
Alimenty należą się dziecku do chwili uzyskania samodzielnosci (do czasu aż jest w stanie utrzymać się samo). Alimenty należy przekazywać w sposób wskazany w wyroku (może być na konto dziecka).
 
Do góry