reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alimenty przed urodzeniem dziecka

gogoja

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
29 Kwiecień 2011
Postów
136
Witam, mam kilka pytań.
Czy można złożyć pozew o alimenty przed urodzeniem dziecka? Jeżeli tak to jak mam napisać pozew, chodzi czy w miejsce powodu mam wpisać swoją osobę.
Czy jeżeli składam wniosek muszę złożyć komplet dokumentów głównie chodzi mi o faktury (wiadomo,że nie dostarczę aktu urodzenia) ?
Na początku ciąży dostałam od ojca dziecka jednorazowo pieniądze (dał mi je na aborcje ale pewnie tego się wyprze) czy muszę przyznać przed sądem do tego faktu?
Czy wszystkie wydatki na dziecko muszę udokumentować?, wiadomo teraz posiadam tylko faktury dotyczące wyprawki dla dziecka i mogę tylko oszacować wydatki,które poniosę po urodzeniu dziecka.
Ojciec dziecka nie przyznaje się do niego. Czy jeżeli wpiszę go do aktu urodzenia będę musiała otrzymać jego zgodę ?
Jestem w 28 tygodniu ciąży od czerwca jestem zatrudniona czy do pozwu również muszę dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu ?
Kiedy mogę iść na zwolnienie lekarskie, nie chcę z tego przyzwolenia korzystać ale jeżeli zdarzy się taka sytuacja po jakim czasie od zatrudnienia będę miała prawo do urlopu macierzyńskiego ? Czy za okres zwolnienia lekarskiego pracodawca będzie musiał opłacać składki za mnie, czy to on będzie wypłacał mi świadczenia czy ZUS?

Przepraszam za tak dużą ilość pytań
 
reklama
Witam, mam kilka pytań.
Czy można złożyć pozew o alimenty przed urodzeniem dziecka? Jeżeli tak to jak mam napisać pozew, chodzi czy w miejsce powodu mam wpisać swoją osobę.
Czy jeżeli składam wniosek muszę złożyć komplet dokumentów głównie chodzi mi o faktury (wiadomo,że nie dostarczę aktu urodzenia) ?
Na początku ciąży dostałam od ojca dziecka jednorazowo pieniądze (dał mi je na aborcje ale pewnie tego się wyprze) czy muszę przyznać przed sądem do tego faktu?
Czy wszystkie wydatki na dziecko muszę udokumentować?, wiadomo teraz posiadam tylko faktury dotyczące wyprawki dla dziecka i mogę tylko oszacować wydatki,które poniosę po urodzeniu dziecka.
Ojciec dziecka nie przyznaje się do niego. Czy jeżeli wpiszę go do aktu urodzenia będę musiała otrzymać jego zgodę ?
Jestem w 28 tygodniu ciąży od czerwca jestem zatrudniona czy do pozwu również muszę dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu ?
Kiedy mogę iść na zwolnienie lekarskie, nie chcę z tego przyzwolenia korzystać ale jeżeli zdarzy się taka sytuacja po jakim czasie od zatrudnienia będę miała prawo do urlopu macierzyńskiego ? Czy za okres zwolnienia lekarskiego pracodawca będzie musiał opłacać składki za mnie, czy to on będzie wypłacał mi świadczenia czy ZUS?

Przepraszam za tak dużą ilość pytań

brakuje mi podstawowej informacji - jaki jest Pani stan cywilny?
 
przepraszam zagapiłam się....
nie jestem w związku małżeńskim z ojcem dziecka .... jestem panną
 
Czy można złożyć pozew o alimenty przed urodzeniem dziecka?
Nie. Nie może Pani żądać alimentów na dziecko, które się nie urodziło. Może Pani jednak żądać pokrycia części wydatków związanych z ciążą (jakieś badania, leki itp.) oraz pokrycia kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu (podstawa prawna: art. 141. § 1 KRO.

Jeżeli tak to jak mam napisać pozew, chodzi czy w miejsce powodu mam wpisać swoją osobę.
Pozew można napisac odręcznie. Powódką jest Pani, pozwanym ojciec dziecka. prosze jednak pamiętać, że musi Pani podać poważne okolicznosci uprawdopodabniające fakt, że ten Pan jest ojcem Pani dziecka.

Czy jeżeli składam wniosek muszę złożyć komplet dokumentów głównie chodzi mi o faktury (wiadomo,że nie dostarczę aktu urodzenia) ?
Mówimy już o innym pozwie - o zwrot kosztów utrzymania matki i wydatków związanych z ciążą i tu musi Pani byc przygotowana na udokumentowanie tych wydatków.

Na początku ciąży dostałam od ojca dziecka jednorazowo pieniądze (dał mi je na aborcje ale pewnie tego się wyprze) czy muszę przyznać przed sądem do tego faktu?
Ja zawsze optuję za prawdą.

Ojciec dziecka nie przyznaje się do niego. Czy jeżeli wpiszę go do aktu urodzenia będę musiała otrzymać jego zgodę ?
By ów Pan stał się prawnie ojcem dziecka ,musi zajść jedna z sytuacji:
1. ojciec uzna dziecko w USC
2. ojcostwo ustali sąd
Nie ma takiej opcji, że Pani mówi kto jest ojcem, a ktoś w urzędzie po prostu umieszcza dane tego Pana w akcie urodzenia.

Kiedy mogę iść na zwolnienie lekarskie, nie chcę z tego przyzwolenia korzystać ale jeżeli zdarzy się taka sytuacja po jakim czasie od zatrudnienia będę miała prawo do urlopu macierzyńskiego ?
Okres karencji to 30 dni.

Czy za okres zwolnienia lekarskiego pracodawca będzie musiał opłacać składki za mnie, czy to on będzie wypłacał mi świadczenia czy ZUS?
A ilu pracowników zatrudnia Pani firma?
 
w takim razie rozumiem że lepiej wstrzymać się z pozwem i poczekać aż dziecko się urodzi , wtedy wystąpić o alimenty i ustalenie ojcostwa

Firma zatrudnia 5 pracowników .
 
Do góry