reklama

Alimenty ściągane przez zakład pracy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Prometeusz, 23 Maj 2012.

1. Prometeusz

Prometeusz Początkująca w BB

Zasądzone wyrokiem alimenty zawsze płaciłem regularnie i w terminie określonym w wyroku. Moja była żona jest bardzo złośliwa i dostarczyła do mojego zakładu pracy wyrok sądu i zakład obciążył moje wynagrodzenie alimentami.
    Czy zakład pracy musi obciążyć moje wynagrodzenie wysokością alimentów określoną w wyroku czy tylko ma takie prawo.
    Z względu na zajmowane stanowisko, jest to dla mnie upokarzające, że zakład pracy obciążył moje wynagrodzenie. W Polsce panuje przekonanie, że jak zakład obciążył moje wynagrodzenie to nie chciałem płacić dobrowolnie.
    Czy zakład może odmówić mojej byłej żonie ściągania mi alimentów ??

2. reklama
  3. temida86

temida86 Początkująca w BB

Szanowny Panie
    Egzekucja zobowiązan alimentacyjnych z wynagrodzenia zgodnie z Kodeksem pracy może nastapic na wniosek wierzyciela w tym przypadku Pana żony po okazaniu przez niego stosownego tytułu w tym przypadku pracodawca obwiązany jest niestety zając owe wynagrodzenie , polecam lekturę porad zammieszczonych na tym portalu naprawde wile można się dowiedzieć http://lexvin.pl/kat/5/Prawo_rodzinne
    ale radziłabym podjąc próbę dojascia do porozumienia z zoną aby sprawa nie zaszla za daleko
    Pozdrawiam

Ostatnia edycja: 13 Czerwiec 2012

Poleć forum