reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alimenty, widzenia z dzieckiem

reklama
No właśnie bo opiekunka nawet na 3 godziny dziennie to koszt około 700 zł czyli powinien do tych 400 dopłacić jeszcze 350 na opiekunkę tak? Zastanawia mnie czy sąd to uzna
 
powiem szczerze że nie wiem ile opiekunka kosztuje, ale jeśli pani to wykaże to jest taka szansa ... chyba że np. znajdzie pani placówkę na godziny, która odbiera dziecko z przedszkola itp. może wyjdzie taniej (lub drożej wtedy będzie pani miała argument że nie ma innego wyjścia) ... u nas opiekunka bierze 5, 6 zł za godzinę ale nie wiem jak jest w pani mieście (w dużych miastach jest drożej) ... za acłą pewnością jest jednak większa szansa na wyższe alimenty gdy doda pani koszta za opiekunkę która jest bardziej uzasadniona niż drogie ubrania
 
ale pani praca nie pozwala pani na odbiór dziecka o 16 więc opiekunka jest jak najbardziej uzasadniona, a to co uważa ojciec dziecka to rzecz drugorzędna, w końcu sam nie chce zająć się dzieckiem bo mu na to nie pozwala praca, a ma pani to za złe, że pani pracuje i nie może odebrać dziecka (tym bardziej że dziadkowie też pracują i nie mogą się w tym czasie dzieckiem zająć) ... zaprzecza sam sobie ... poza tym powstanie zapewne pytanie jak pani sobie radzi do tej pory? oczywiście sąd może pani zarzucić że wydaje pani zbyt dużo na dziecko przy niskich dochodach, są to koszta nieuzasadnione (drogie markowe ciuchy i nadmiar zabawek) więc może takiej kalkulacji nie uznać, musi pani bardzo uważać na to co pisze, żeby nie wyszło że chce pani wypłatę za wychowanie dziecka, bo 600 zł to jednak dużo przy waszych dochodach i zbyt dużo jak na takie małe dziecko ...
A na jakiej podstawie Pani twierdzi, ze to zbyt dużo? Autorka wątku nie pisze szczegółówo, więc nie wiemy jakie są wydatki na poszczególne grupy, w tym na przykąłd na leki.
 
No właśnie bo opiekunka nawet na 3 godziny dziennie to koszt około 700 zł czyli powinien do tych 400 dopłacić jeszcze 350 na opiekunkę tak? Zastanawia mnie czy sąd to uzna

Cały czas zastanawia mnie sens istnienia przedszkola czynnego do 16.00. gdzie funkcjonują takie placówki?
Co do kosztu opiekunki, rozumiem, ze 700 zł/m-c to 60godz.x12 zł. To dość wysoka stawka.
 
powiem szczerze że nie wiem ile opiekunka kosztuje, ale jeśli pani to wykaże to jest taka szansa ... chyba że np. znajdzie pani placówkę na godziny, która odbiera dziecko z przedszkola itp. może wyjdzie taniej (lub drożej wtedy będzie pani miała argument że nie ma innego wyjścia) ... u nas opiekunka bierze 5, 6 zł za godzinę ale nie wiem jak jest w pani mieście (w dużych miastach jest drożej) ... za acłą pewnością jest jednak większa szansa na wyższe alimenty gdy doda pani koszta za opiekunkę która jest bardziej uzasadniona niż drogie ubrania
I to jest bardzo sensowna uwaga. Nie tylko w odniesieniu do tego postu, ale ogólnie.
Wśród kosztów utrzymania dziecka są pozycja absoltutnie uzasadnione (opieka na czas pracy rodziców, żywienie, leki itp.) i takie, które można bez wielkiej szkody dla dziecka przyciąć (zabawki, ubrania itp.).
 
reklama
Do góry