reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty zza granicy

Dołączył(a)
20 Styczeń 2011
Postów
2
Witam,
Bardzo prosze o porade, bo kompletnie nie wiem co robic. Zlozylam pozew o rozwod bez orzekania o winie, choc wine za rozpad naszego malzenstwa ponosi maz, ale wole uniknac prania brudow. Maz pracuje za granica i dobrze zarabia ok. 1500 eu. Ja nigdy nie pracowalam gdyz zajmowalam sie nasza corka, ktora obecnie ma 5 lat i chodzi do przedszkola. 2 lata temu wrocilam do Polski, gdyz bylo bardzo zle miedzy nami.Utrzymywalam sie z tego co przysylal moj maz.Pracy nie moge znalezc, gdyz nie mam nikogo do opieki nad dzieckiem po godz. 17 i nie posiadam zadnego dosw. zawodowego. Czy moge sie domagac alimentow od meza rowniez na siebie? Na jaka kwote alimentow na dziecko i na siebie moge liczyc? W pozwie podalam 1000zl na dziecko i 1000zl na siebie ale obawiam sie, ze takiej kwoty nie dostane... Prosze mi powiedziec na co moge liczyc?
 
reklama
Bardzo prosze o porade, bo kompletnie nie wiem co robic. Zlozylam pozew o rozwod bez orzekania o winie, choc wine za rozpad naszego malzenstwa ponosi maz, ale wole uniknac prania brudow.
W jakim sądzie złożyła Pani pozew?

Czy moge sie domagac alimentow od meza rowniez na siebie?
Do czasu rozwodu jesteście Państwo wspólnie odpowiedzialni za utrzymanie rodziny. By domagać się alimentów po rozwodzie musi Pani udowodnić, że znajduje się w stanie niedostatku. Fakt posiadania dziecka w wieku 5 lat z pewnością nie usprawiedliwia pozostawania bez pracy.

Na jaka kwote alimentow na dziecko i na siebie moge liczyc
?
Kwota alimentów zalezy od:
1. kosztów utrzymania dziecka.
2. możliwości zarobkowych ojca dziecka.
Co do zasady ojciec dziecka zobowiązany jest do pokrycia połowy kosztów.

W pozwie podalam 1000zl na dziecko i 1000zl na siebie ale obawiam sie, ze takiej kwoty nie dostane... Prosze mi powiedziec na co moge liczyc?
A ile kosztuje miesięczne utrzymanie dziecka? Musi Pani to wiedzieć, by uzasadnić wysokość alimentów, o które Pani wnioskuje.
 
Do góry