reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty

sylka8

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2018
Postów
73
Cześć, mój były partner pracuje za granicą, w Anglii. Jego zarobki to jakieś 8 tyś zł miesięcznie, jakich alimentów mogę od niego oczekiwać? Dodam, że nie zajmuje się dzieckiem w ogóle i twierdzi że na kwotę która zaproponowałam go nie stać. Jak się do tego zabrać, co trzeba przedstawic w sądzie?
 
reklama
Rozwiązanie
Dlaczego? To chyba z własnej winy bo nawet bezrobotna dostaje macierzyński z up. Chcesz kasę od byłego, to najpierw ogarnie siebie i swoje fundusze. Nie rozumiem takich osób jak ty, które tylko żerują na innych. Sory ale tka to właśnie wygląda.
Dostaje Kosiniakowe, a nie macierzyński. To z jakiego powodu nie dostaje macierzyńskiego to już moja sprawa i nie ma to z tym nic wspólnego. Żeruje na innych? Hym to ciekawe ze wypowiadasz się jakbyś była wszech wiedząca. Nie oczekuję że będzie utrzymywal MNIE, ale dziecko na które ma kompletnie wywalone i nie miałabym problemy gdyby płacił nawet te 300 zł, ale się nim też zajmował w jakimś stopniu czy co kolwiek. I od kiedy można ubiegać się o alimenty dopiero po ''ogarnięciu swoich...
Doczytalam. Myślę że w twoim wypadku dostaniesz najniższe alimenty ze względu na to, że masz małe dochody. Wszystko na pół. Im więcej ty dajesz, tym więcej on powinien dać.

to nie do końca tak. Dziecko ma prawo żyć na poziomie rodziców. Jeśli ojciec zarabia 20tys a matka 2 tys to alimenty na dziecko (po udokumentowaniu że te pieniądze trafią faktycznie na dziecko a nie jego matkę) mogą wynosić nawet kilka tysięcy.
 
reklama
oczywiscie że ma. Dochody ojca dzielą się na wszystkie dzieci i jedynak będzie mieć przyznane wyższe alimenty niż w momencie kiedy ma kilkoro młodszego rodzeństwa. Ojciec ma prawo wnioskować o zmniejszenie alimentów w przypadku urodzenia się kolejnych dzieci.

Na tej samej zasadzie w pełnej rodzinie zarabiając np 10 tysięcy miesięcznie, więcej środków przeznacza się na dziecko kiedy jest jedno a mniej kiedy dzieci jest 3-4. Pieniądze się nie rozciągną :)
Dziękuję za odpowiedź. Myślisz że w sądzie wezmą już pod uwagę to nienarodzone dziecko czy dopiero może ewentualnie wnioskować o zmniejszenie alimentów po porodzie? Bo teraz to dochodzą wydatki związane z ciążą, wizyty lekarskie, badania, leki.
 
Dziękuję za odpowiedź. Myślisz że w sądzie wezmą już pod uwagę to nienarodzone dziecko czy dopiero może ewentualnie wnioskować o zmniejszenie alimentów po porodzie? Bo teraz to dochodzą wydatki związane z ciążą, wizyty lekarskie, badania, leki.

wezmą jak najbardziej to nienarodzone, wydatki w ciąży są równoznaczne z wydatkami na dziecko.
 
Ale przecież są żłobki, przedszkola? Nie rozumiem takiego wytłumaczenia, że nie masz z kim zostawić dziecka.
Dziewczyny a jak to jest w przypadku gdy facet ma 2 dzieci z poprzedniego małżeństwa, płaci na nie alimenty regularnie, dzieci są u niego co drugi weekend i 3 razy w tygodniu popołudniami, w wakacje są 2 tygodnie. Teraz jest w nowym związku małżeńskim z którego ma dziecko a żona jest w drugiej ciąży, ma to znaczenie przy ustalaniu podwyższenia alimentów? Dziecko z obecnego małżeństwa wymaga rehabilitacji.
Nie ma to znaczenia ponieważ alimenty są przyznane na dwójkę dzieci z poprzedniego związku. A że trzecie dziecko nie jest jego i wymaga rehabilitacji to że tak brzydko powiem "nie ma znaczenia " ponieważ dla byłego męża to jest obce dziecko a on ma zapewnić godny byt alimemtami swoim dzieciom
 
Nie ma to znaczenia ponieważ alimenty są przyznane na dwójkę dzieci z poprzedniego związku. A że trzecie dziecko nie jest jego i wymaga rehabilitacji to że tak brzydko powiem "nie ma znaczenia " ponieważ dla byłego męża to jest obce dziecko a on ma zapewnić godny byt alimemtami swoim dzieciom
Jakie obce dziecko? to jest jego dziecko z obecnego małżeństwa i w drodze jest jeszcze drugie.

A co jeszcze w sytuacji gdy eks nabija sztucznie wydatki na dzieci kupując im np ubrania, których faktycznie dzieci nie potrzebują, byle tylko udokumentować większe wydatki które niby ponosi?
 
Poczekaj bo się trochę zagłubiłam. Facet ma dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa i ten facet jest w nowym związku z którego ma dziecko a żona jest w drugiej ciąży. I to dziecko co potrzebuje rehabilitacji jest jego tak? A no to oczywiście że będzie miało znaczenie. Źle przeczytałam wątek,sorki.
 
Poczekaj bo się trochę zagłubiłam. Facet ma dwójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa i ten facet jest w nowym związku z którego ma dziecko a żona jest w drugiej ciąży. I to dziecko co potrzebuje rehabilitacji jest jego tak? A no to oczywiście że będzie miało znaczenie. Źle przeczytałam wątek,sorki.
Jest tak jak piszesz, nic się nie stało. Tak jego jest to co potrzebuje rehabilitacji i to w drodze. Była chce podwyższenia o 500zł gdzie wolnych środków po wszystkich opłatach zostaje około 300-400 zł i to nie zawsze.
 
No tylko że sąd będzie brał pod uwagę dochody i wydatki byłego męża. To nie jest tak że jak ktoś chce wyższe alimenty to je dostanie za wszelką cenę. Przedewszytkim od dochodu odejmną wydatki i na podstawie "wolnych środków" które zostają będzie mógł podwyższyć alimenty no chyba że sytuacja jest taka jak piszesz ciąża i drugie dziecko potrzebujące rehabilitacji to może sąd poprostu wniosek odrzucić. Tylko ojciec dziecka powinien trzymać wszystkie paragony ,faktury itp jako dowód że dba również o dzieci z nowego związku. Ciężko widzę podwyższenie alimentów w takiej sytuacji
 
Jest tak jak piszesz, nic się nie stało. Tak jego jest to co potrzebuje rehabilitacji i to w drodze. Była chce podwyższenia o 500zł gdzie wolnych środków po wszystkich opłatach zostaje około 300-400 zł i to nie zawsze.

Alimenty powinny być ustalane biorąc pod uwagę zarobki Twojego partnera i liczbę i potrzeby jego dzieci.
Dziecko wynagajace rehabilitacji potrzebuje większych nakładów, to jasne. Alimenty nie mogą być też w wysokości, która nie zostawia partnerowi (po uwzględnieniu kosztów utrzymania dzieci z poprzedniego i obecnego związku) środków na życie.
W przypadku kiedy czekacie na nowe dziecko szanse na zwiększenie alimentów na dzieci z poprzedniego związku są minimalne tym bardziej jeśli partner częściowo się tymi dziećmi opiekuje.
zbierzcie dokumentacje - koszty leczenia dziecka oraz koszty prowadzenia ciąży.
 
reklama
Alimenty powinny być ustalane biorąc pod uwagę zarobki Twojego partnera i liczbę i potrzeby jego dzieci.
Dziecko wynagajace rehabilitacji potrzebuje większych nakładów, to jasne. Alimenty nie mogą być też w wysokości, która nie zostawia partnerowi (po uwzględnieniu kosztów utrzymania dzieci z poprzedniego i obecnego związku) środków na życie.
W przypadku kiedy czekacie na nowe dziecko szanse na zwiększenie alimentów na dzieci z poprzedniego związku są minimalne tym bardziej jeśli partner częściowo się tymi dziećmi opiekuje.
zbierzcie dokumentacje - koszty leczenia dziecka oraz koszty prowadzenia ciąży.
Już wszystko jest dostarczone do sądu. Rozprawa w kwietniu. Jestem w stresie od grudnia, jak przyszedł ten pozew :(
 
Do góry