reklama

alimenty

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mamaFFia, 31 Styczeń 2011.

1. mamaFFia

mamaFFia Fanka BB :)

[​IMG] uwstecznienie alimentów

witam

otrzymywałam od ojca alimenty na 3.01 była wyznaczona rozprawa o zawieszenie alimentów z powodu zakończenia edukacji i za mąż pójścia...
    prawa została przekazana do mojego miasta ponieważ się przeprowadziłam
    tata napisał uzupełnienie ze chce uchylenie alimentów na moja rzecz od dnia mojego ślubu...
    ślub odbył sie 14 mies temu a tata od daaawna wiedział ze zmieniłam stan cywilny
    z ojcem nie miałam kontaktu po za 2 latami przerwy kiedy po skończeniu 17 lat "zapragnęli dziadkowie poznać wnuczkę" w tym czasie zapewniał mnie ze bedzie płacił alimenty do 25 roku życia nie zważając na to czy sie ucze czy tez stan cywilny...
    zresztą stwierdził ze woli płacić na mnie niż do banku ( ma długi )
    w czasie kiedy byłam nieletnia nie raz była taka sytuacja ze pieniędzy nie dostawałam bo on nie miałby za co żyć...

roszę o informacje
    czy sąd może zasądzić zwrot pieniędzy od mojego ślubu? czy wydaje sie wyroki wsteczne??? bo ja bralam te pieniądze w dobrej wierze zważywszy na jego zapewnienia... przez to 6 lat ani razu sie do mnie nie odezwał czy sie ucze cokolwiek... do mamy tez

Pani Mecenas bardzo prosze o pomoc
    Pozdrawiam

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Ma Pani na to jakiś dowód?

Czy ktoś byłó świadkiem tych zapewnień?

Nieczęsto tak się zdarza, ale to nie jest niemożliwe.

3. reklama
  4. mamaFFia

Pani Mecenas jak juz ojciec sie odezwal to myslalam ze wszystko sie zmieni... (wiem naiwna jestem) nie przyszło mi do głowy zeby sporzadzać umowe obietnic z własnym ojcem...
    wysłałam do ojca zaproszenie na ślub niestety pistem normalnym wiec potwierdzenia odbioru nie mam...
    Pani Mecenas jestem młodą mama nie pracuje a mąż zarabia tyle ze ledwo nam starcza na kredyt i zycie wiec alimenty byly dla mnie ważne i cieszylam sie ze tata dotrzymuje słowa. Nigdy by mi nie przyszło do głowy ze ojciec po tym jak mnie zapewniał ze woli płacić mnie niż bankom itd bedzie chciał zawiesic alimenty od dnia ślubu to jakieś chore jest... w innym wypadku nie wziela bym ani grosza

tak po za tym byly momenty kiedy za zgoda mojej mamy nie płacił alimentów z powodu bardzo złej sytwcji majątkowej ( ktoś go oszukał na duza sume i po prostu albo alimenty albo "zęby w tynk")
    i mama powiedziala ze ok nadpłaci jak bedzie mógł... ale to tez nie bylo w formie pisemnej tylko umowy słownej...

Ostatnia edycja: 1 Luty 2011
  5. mamaFFia

Pani Mecenas proszę o pomoc

6. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Niestety nie mogę napisać nic więcej poza tym co już napisałam.
    Rzadko, ale jednak zdarza sie, że sąd nakazuje zwrot alimentów.

Poleć forum