reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alkohol a starania

MasterKa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Luty 2018
Postów
3 410
Kobietki. Naszły mnie takie myśli. W trakcie waszych starań o dziecko piłyście alkohol? Zdarzyło się Wam, że nie wiedziałyście, że jesteście w ciąży i piłyście alkohol? Mówię tu o każdej ilości typu lampka wina na wieczór oraz drinki czy kieliszki wódki bo impreza. Jak to było u Was?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja ok 7 tyg.ciąży się nawaliłam w blogiej nieswiadomości że nie jestem w ciąży. Robiłam tydzień wczesniej 3 testy i oczywiście wyszły że nie jestem w ciąży. Pomyślałam że znowu mi się cykle rozregulowały(nieraz nawet 60 dni) a w pracy stres. Wszystkie objawy przypisalam stresowi. Naszczescie dzidzia zdrowa a ma już 3 lata. Pozniej oczywiście jak się dowiedziałam już nie piłam. Czasami testy się mylą. A u lekarza zaskoczenie że to już 10 tydz :)
I wszystko było w porządku? W którym tygodniu się dowiedziałaś, że jesteś w ciąży?
4/5 tydzien. Gdy okres mi się spóźnial zrobiłam test. Czy wszystko było w porządku. Jakieś komplikacje były tzn w 8 tygodniu plamilam bo łożysko się odklejalo . Ale poleżalam dostałam luteine i za półtora tygodnia rodze[emoji4]
 
reklama
A ja przyznam szczerze piłam i to w dodatku przez pierwsze 5/6 tc.
Ciąży nie planowałam,zabezpieczałam się, a mimo to zdarzył się cud :) Niestety nieprędko dał o sobie znać i najzwyczajniej w świecie nie miałam pojęcia, że jestem w ciąży. Nic na to nie wskazywało. A bardzo lubiłam wieczorem,przed telewizorem wypić piwo i przez te pierwsze tygodnie niestety prawie codziennie sobie pozwalałam na 1-2...
Maleństwo urodzi się niebawem, wszelkie badania wychodzą wzorowo...ale z tyłu głowy ciągle jest ten strach, że póki się nie urodzi nie mam pewności, że jest całkowicie zdrowy. Gdybym tylko wiedziała od początku...
Ale w trakcie ciąży nie miałaś komplikacji? Albo lekarz nie mówił Ci, ze coś jest nie tak?
 
Kobietki. Naszły mnie takie myśli. W trakcie waszych starań o dziecko piłyście alkohol? Zdarzyło się Wam, że nie wiedziałyście, że jesteście w ciąży i piłyście alkohol? Mówię tu o każdej ilości typu lampka wina na wieczór oraz drinki czy kieliszki wódki bo impreza. Jak to było u Was?
Hej, co do alkoholu osobiście bardzo mało pieje sporadycznie nawet był roczek wiec jeden drink był przez cała imprezę jakoś nie miałam ochotę oczywiście nie wiedziałam że jestem. Później było weselę oczywiście byłam świadkowa wiec do toastu wino było ale podczas tańca w konkursie poczułam że jest coś nie tak, nadal nie wiedziałam że jestem w ciąży bo wynik testu pokazał jedną kreskę. Miałam pod opieka dzieci siostry na szczęście miałam pomoc, ale zaczęłam zasypiać i piwo smakowe mnie odrzuciło ale bez kawy i coli nie dała bym rady funkcjonować, a też jest duży zakaz tego. Osobiście cała ciąże nie brałam żadnych witamin i kwasu oraz B6 odrzucał mnie i wymiotowałam za to tone owoców zjadałam. Córka piękna, zdrowa, punkty 10, rozwijała się książkowo, a miałam cukrzyce ciążowa. Każdy jest w szoku że bez tego urodziłam tak bystra, ładna i zdrowa córkę można oczywiście że tak kiedyś tego przecież nie było.
 
reklama
Do góry