reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alkohol, tabletki, stres i rentgen

Ciąża w pierwszych tygodniach jest chroniona, wkońcu nie każdy się o nią stara i wyłapuje w pierwszych dniach :) także się nie stresuj bo stres jest niewskazany :)
Najważniejsze, że teraz już wiesz i się stosujesz do zaleceń :)
Ciąża chroniona jest plus minus do dnia miesiączki a później masz najbardziej krytyczny jej okres czyli organogenezę. Jeśli to lekarz stwierdził ciąże to była ona późniejsza niż dzień miesiączki i była już w bardzo wrażliwym okresie
 
reklama
Ciąża chroniona jest plus minus do dnia miesiączki a później masz najbardziej krytyczny jej okres czyli organogenezę. Jeśli to lekarz stwierdził ciąże to była ona późniejsza niż dzień miesiączki i była już w bardzo wrażliwym okresie
Autorka o ciąży dowiedziała się w 5tyg od ostatniej miesiączki więc nie jakoś mega późno.
 
11 lat temu podczas szalonych i zakrapianych alkoholem wakacji poczęła się nasza córka. Też się martwilam i sobie robiłam wyrzuty, ale niepotrzebnie. Jesteśmy tylko ludźmi , a życie pisze różne scenariusze. ❤
 
A od 4 zaczyna się organogeneza.
Ciąży nie zaszkodzi się (lekami które się nie kumulują, alkoholem itp) to dnia miesiączki, później już zaszkodzić można bardzo.
Autorka czasu nie cofnie a wpędzanie ją w stres nic nie pomoże..
Tyle kobiet na świecie zalicza wpadki, dowiadują się dużo później o ciąży i rodzą zdrowe dzieci. Ciąża to loteria i czasem nie ma się wpływu na nic.
 
Autorka czasu nie cofnie a wpędzanie ją w stres nic nie pomoże..
Hmm, odpowiadam na pytanie zgodnie z tym co mówi o zapłodnieniu nauka. Czyli albo i leki mogły mieć wpływ jeśli były spożywane 15 dni po zapłodnienie. Autorka czasu nie cofnie ale to wie a pytanie mimo wszystko zadała.

Ojojanie zapewnianie że wszystko będzie dobrze, skoro takiej pewności nie ma, w czymś pomaga?

Autorko, wszystko okaże się na późniejszych usg - tym w 12 tygodniu i połówkowym. Jakie leki brałaś? Mają działanie teratogenne ?
 
Hmm, odpowiadam na pytanie zgodnie z tym co mówi o zapłodnieniu nauka. Czyli albo i leki mogły mieć wpływ jeśli były spożywane 15 dni po zapłodnienie. Autorka czasu nie cofnie ale to wie a pytanie mimo wszystko zadała.

Ojojanie zapewnianie że wszystko będzie dobrze, skoro takiej pewności nie ma, w czymś pomaga?

Autorko, wszystko okaże się na późniejszych usg - tym w 12 tygodniu i połówkowym. Jakie leki brałaś? Mają działanie teratogenne ?
A czy ja napisałam gdzieś, że wszystko będzie dobrze? Napisałam tylko, żeby się nie stresowała bo to nic nie pomoże. A co ma być to będzie [emoji2370] życzę autorce z całego serca aby wszystko było w porządku [emoji170]
 
reklama
Do góry