reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alkohol w ciąży.

Laura315

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Kwiecień 2020
Postów
26
O ciąży dowiedziałam się będąc w 12/13 tygodniu. Od tego czasu codziennie biorę witaminy "Omegamed Optima", wcześniej nic. Jakoś do 8/9 tygodnia często piłam alkohol (piwo i białe wino), niewiedząc o ciąży (a to urodziny, a to coś tam i jeszcze coś tam). Ostatnią wizytę miałam 5-go marca, miałam wtedy robione USG połówkowe (21 tydzień). Lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku i żeby się nie zamartwiać się na zapas, bo dziecko na pewno będzie zdrowe. Glukozę mam w normie. Aktualnie jestem w 26 tygodniu ciąży. Poród według miesiączki przypada na 19-go lipca, a według USG o tydzień wcześniej. Ogólnie czuję się dobrze. Bardzo boję się o ten alkohol na początku ciąży, ale gdybym wiedziała to bym nawet łyka się nie napiła. Mam straszne wyrzuty sumienia z tego powodu. Bardzo martwię się o moje dziecko. Czy któraś z Pań miała podobnie? Co z dzieciątkami, czy wszystko z nimi w porządku?
 

Załączniki

  • USG połówkowe.jpg
    USG połówkowe.jpg
    791,6 KB · Wyświetleń: 186
reklama
Rozwiązanie
Podobno jak się nie wie że się jest w ciąży, to nie szkodzi ,a tak z ciekawości zapytam ,jak to możliwe że dopiero w 12 tc się dowiedziałaś? Wcześniej nic Cię nie zaniepokoilo? Myślę że skoro na polowkowych było ok ,to będzie, i nie ma się coś martwić
HEJ, ja nie wiedząc, że jestem w ciąży byłam na wakacjach, wieczorze panieńskim, urodzinach i letnich winkach z przyjaciółką 🙂 o ciąży dowiedziałam się w 9tc. Kubuś zdrowy jak koń jest ze mną od 2 tygodni.
Nie martw się. Zadbaj o Was teraz i wszystko będzie dobrze!
 
@Laura315 nadal nie wiadomo, jak ilość alkoholu może być szkodliwa, jednak skoro połówkowe badania masz ok i lekarz nie widzi żadnych nieprawidłowości, to naprawdę szansa, że coś jest nie tak może być minimalna. Najważniejsze, że czujesz się dobrze i zobacz, jak zadbałaś o siebie od momentu, kiedy dowiedziałaś się o ciąży. Obwinianie się o coś na co nie miałaś wpływu źle wpływa na psychikę, a właśnie o nią teraz warto zadbać. Zrobiłaś to co mogłaś i najlepiej jak mogłaś.
 
Ja także początkowo nie wiedziałam i piwo jakieś było.
Mój syn ma teraz 9 miesiecy i jest zdrowy i silny. Wszystko w normie A nawet ponad, bo już chodzi.
Nie martw sie, bo tym mu nie pomożesz! Spokojnie, będzie dobrze!
 
Podobno jak się nie wie że się jest w ciąży, to nie szkodzi ,a tak z ciekawości zapytam ,jak to możliwe że dopiero w 12 tc się dowiedziałaś? Wcześniej nic Cię nie zaniepokoilo? Myślę że skoro na polowkowych było ok ,to będzie, i nie ma się coś martwić
 
Rozwiązanie
Do góry