reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alkohol w potrawie

Marta0909

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Grudzień 2021
Postów
52
Witam! Byliśmy dziś na obiedzie u rodziny i po zjedzeniu Dania powiedziałam się ze w makaronie było wino… ☹️ Czy to może jakoś zaszkodzić dziecku ? Słyszałam teorie,ze alkohol nie wyparowuje z potrawy. Jakie jest Wasze zdanie ?
 
reklama
Podobną dawkę alkoholu przyjmujesz w szklance soku jakbłkowego!

Alkohol odparowuje, ale zawsze coś tam zostaje. Natomiast jeśli alkohol (piwo, wino, wódka, whisky) jest użyty w ilościach kulinarnych a nie przemysłowych to nie ma szans, żeby osiągnął jakieś stężenie w krwi a tylko wtedy ma szansę dotrzeć do płodu.

Poza tym, że obróbka termiczna zmniejsza ilość alkoholu to pamietajmy, że podlega on trawieniu. Jaki procent wypitego alkoholu przedostaje się do krwi łatwo sprawdzić. Serio nikt jeszcze nie upił się sosem holenderskim ani cukierkiem moncheri.
 
Mam bardzo podobny problem... Ja z kolei zjadłam w restauracji zupę, która jak się później okazało była gotowana na winie... Też mnie to martwi...
 
reklama
Do góry