reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alternatywne przedszkole w domu

nutria

Mama X 2009
Dołączył(a)
13 Luty 2009
Postów
1 109
Witam,

w GW przeczytałam, że jest możliwość założenia prywatnego/alternatywnego przedszkola w domu (Załóż sobie w domu przedszkole)

Rozumiem, że zdobycie wykształcenia pedagogicznego, jest równoważne z ukończeniem jakiegoś pedagogicznego kursu? Nie wystarczy być wychowawcą kolonijnym?

Czy też istnieje inna forma prawnego opiekowania się dzieckiem swoim i np. 2 sąsiadów i otrzymywania dotacji od gminy na tę działalność?

Bardzo dziękuję za odpowiedź lub ewentualne odesłanie do źródeł.
 
reklama
Wykształcenie pedagogiczne oznacza studia w zakresie wychowania przedszklnego. Poza tym temat wygląda pięknie w takim artykule, który tylko nadmienia o zaświadczeniu z sanepisu i straży pożarnej. Uzyskanie takich zaświadczeń jest bardzo trudne, gdyż wymogi stawiane przedszkolu są wysokie (naświetlenie pomieszczeń, liczba i wysokosć umywalek i sedesów, nie wspominając o kuchni).
 
Rozumiem. czyli nie mam szans.
A czy jest możliwość innej opieki? Żeby to się nie nazywało przedszkole? W sumie mi bardziej chodzi o opiekę nad młodszymi dziećmi tak od 0,5-2 lat...
 
Do góry