reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AMH

Dołączył(a)
4 Październik 2023
Postów
3
Cześć wszystkim. To mój pierwszy post na forum. Jestem ‚przed’ staraczką - ja już gotowa od dłuższego czasu, czekam na gotowość partnera 😉

W związku z tym, że mam już skończone 33 lata to w międzyczasie zaczęłam robić diagnostykę jak to wygląda, jakie potencjalnie będą szanse na zajście w ciążę itp. Dzisiaj rano poszłam na AMH i wynik to 3.95. Wg tego co widzę w Internecie to optymalne wartości dla kobiet w wieku rozrodczym to 1-3, czyli wychodziłoby na to, że mam za dużo. Czytałam też, że podwyższony poziom wskazuje na PCOS, którego miałam podejrzenie (jeden lekarz widzi, drugi nie…)

Czy ktoś ma większą wiedzę w tym temacie i może podpowiedzieć, czy to wynik, który jakoś rokuje? Lekarz koniec listopada więc stwierdziłam, że podpytam najpierw tutaj.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wynik około 6 mógłby wskazywać na Pco. Ty masz jednak dużo mniej. Robiłaś jeszcze jakieś badania hormonalne?
 
Cześć wszystkim. To mój pierwszy post na forum. Jestem ‚przed’ staraczką - ja już gotowa od dłuższego czasu, czekam na gotowość partnera 😉

W związku z tym, że mam już skończone 33 lata to w międzyczasie zaczęłam robić diagnostykę jak to wygląda, jakie potencjalnie będą szanse na zajście w ciążę itp. Dzisiaj rano poszłam na AMH i wynik to 3.95. Wg tego co widzę w Internecie to optymalne wartości dla kobiet w wieku rozrodczym to 1-3, czyli wychodziłoby na to, że mam za dużo. Czytałam też, że podwyższony poziom wskazuje na PCOS, którego miałam podejrzenie (jeden lekarz widzi, drugi nie…)

Czy ktoś ma większą wiedzę w tym temacie i może podpowiedzieć, czy to wynik, który jakoś rokuje? Lekarz koniec listopada więc stwierdziłam, że podpytam najpierw tutaj.
Nie znam się ale się wypowiem :) Bliska kolezanka miała kiepskie AMH, lekarz powiedział, że bez szans. Zaszła raz w ciążę biochemiczną, potem drugi raz i urodziła zdrowe dziecko. Także mimo kiepskiego nierokujacego wyniku w ciągu 12 miesięcy zaszła w ciążę 2 razy. Miała już umówiona wizytę w klinice invitro. Nawet jak lekarz coś powie, to nie jest to wyrocznia ❤️ życzę Ci powodzenia, zdecydowanego partnera i wymarzonego bobaska!
 
Nie znam się ale się wypowiem :) Bliska kolezanka miała kiepskie AMH, lekarz powiedział, że bez szans. Zaszła raz w ciążę biochemiczną, potem drugi raz i urodziła zdrowe dziecko. Także mimo kiepskiego nierokujacego wyniku w ciągu 12 miesięcy zaszła w ciążę 2 razy. Miała już umówiona wizytę w klinice invitro. Nawet jak lekarz coś powie, to nie jest to wyrocznia ❤️ życzę Ci powodzenia, zdecydowanego partnera i wymarzonego bobaska!
Ale przedstawilaś całkowicie odwrotny scenariusz. Autorka pytania ma wysokie AMH a nie niskie.
 
Głowa do góry, warto poczekać cierpliwie do wizyty u lekarza. To co mogę Ci doradzić z moich doświadczeń (u mnie AMH było za niskie 0,013), to zrobienie przed wizytą u lekarza badania pozostałych hormonów (w tym LH, FSH, Progesteronu, TSH i DHEAS), najlepiej w 3 dniu cyklu. Samo AMH, to tylko wskaźnik, a reszta hormonów pokaże trochę pełniejszy obraz 🙂 Trzymam kciuki za powodzenie ✊🏻❤️
 
reklama
Do góry