reklama

Amnestia maturalna

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez marul, 23 Lipiec 2006.

?

Czy jesteś za?

1. TAK

18,8%
  2. NIE

81,3%
  1. marul

marul Gość

Wszyscy chyba o tym slyszeli. Nie zdając matury mozna otrzymać świadectwo dojrzałości. To mniej więcej tak samo, jak nie zdając egzaminu na prawo jazdy, otrzymać własnie prwo jazdy. Argumentacja ministra, że matura była za trudna jest po prostu smieszna. To czysty populizm z jego strony.

2. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

Dla mnie ta cała sytuacja jest chora, jak z resztą cały system.
    Po co amnestia? Zasada jest zasadą. Nie zdał to nie ma świadectwa, albo próbuje w późniejszych terminach.
    Niech się młodzi nauczą, że oblanie matury to też krok do dorosłości, tyle, ze na starcie ma się straty.
    Jak młodzi chcą iść na studia to niech ryją, tam nikt ich nie będzie chronił. Nie umiesz i nie masz conajmniej 70% wiedzy to lecisz...
    Dzisiaj na maturze 30% a co będzie za rok? Kolejne obniżenie poziomu?
    A jeszcze kwestia zeszłorocznych maturzystów. Ich też obejmie ta amnestia.
    Od kiedy prawo działa wstecz?
    Ja nie wiem, co nasz Minister kombinuje, ale bardzo mi się to nie podoba.

3. reklama
  4. gaga

gaga uzależniona

oj ja to wolę za dużo nie pisać o WIELKIM WODZU ROMANIE G. bo puszczą mi nerwy. Powiem tylko tyle, z roku na rok obserwuję spadek poziomu nauczania w szkołach (i bynajmniej nie z winy nauczycieli), dużo by o tym pisać. Sama kiedyś ze znajomymi podliczyłąm co należy zrobić aby zdać maturę z matematyki poziom podstawowy (30%) należy wypisać dane !!!!!!!!!!!! może urażę kogoś moją wypowiedzią, ale dla mnie to matura dla debili, co nie oznacza że uczniowie to tłumany, o nie, WINE PONOSI SYSTEM JAKI MAMY - patrz wprowadzenie gimnazjum.
    Ja nie rozumiem jak można zdać maturę mając 30% dobrze, a co do piero nie zdając jednego przedmioty ???

5. głuszek

głuszek www.ratujmaluchy.pl

ciekawa jestem jak ci ludzie poradza sobie na studiach gdzie często na egzaminach 60 % nie wystarcza żeby zdać . U nas trzeba było miec bardzo często 75 % na zaliczenie

6. gaga

gaga uzależniona

ano własnie, ciekawe
    a swoją droga matura nie jest obowiazkowa, nie kazdy ja musi miec

7. słowiczek

To co, będzie rosło społeczeństwo z 30% wiedzą??????

8. gaga

gaga uzależniona

słowiczku najlepsi będę lekarze :) którym darowano jeden egzamin ;D
    dla mnie to jest paranoja w czystej formie, przecież te matury i tak są dużo prostsze od tych które my (przynajmniej ja) zdawaliśmy

9. słowiczek

Bardzo jestem ciekawa, jak czują się Ci, którzy faktycznie ryli i solidnie się przygotowywali do matury?

Kiedyś zabrakło punktu, czy dwóch z części pisemnej i już powtórka na drugi rok. Oblany ustny, powtórka w sierpniu.
    Miało to jakiś sens.
    A teraz???????
    Po co się uczyć skoro dobry wujek urządzi amnestię?

10. reklama
  11. gaga

gaga uzależniona

no własnie, po co ??? z tego założenia wychodzą juz dzieci z gimnazjum. Jednego nie rozumiem, dlaczego dyrektorzy szkół robią WIELKIE problemy jeśli jakies dziecko ma 1 na koniec roku, ma powtarzać klasę ??? To samo jest teraz z maturą

12. Mamuska

Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

teraz już się nie powtarza klasy. Teraz się przechodzi warunkowo. Co ciekawe jedna jedynka na koniec roku to żaden problem, dopiero jak ma się chyba 3 jedynki to jest jakiś egzamin z sierpniu. Nie pamiętam dokładnie, ale wiem jedno, teraz nauczyciel może uczniowi "skoczyć", to nie tak jak kiedyś, że się bało niektórych nauczycieli, teraz nauczyciele boją się uczniów, ale to juz inny temat

Poleć forum