reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja a pozniej DNA plodu krwi matki

Dołączył(a)
20 Listopad 2012
Postów
6
Miasto
Szczecin
U mnie w I trymestrze wszystko dobrze. W II trymestrze wszystko dobrze jedynie niby fald karkowy 7-8 dzis byl badany 6.6. Zrobiona amniopunkcja wynik ok ale moze byc cos na chromosomie 22. Choc lekarz mowi że mało prawdopodobne i wyslano na badania dna plodu krwi matki do łodzi. Wynik środa czwartek. Choć po usg dziś wynika że synek zdrowy. Głowa Mózg ok. Serce ok. Nóżki miarowe. A fałd to może być zwykła torbiel. Czy któraś z was tak miała?
 
reklama
Skoro amniopunkcja wyszla ok to nie wiem po co to następne badanie? przecież amnio ma najwyższy stopień pewnosci. Napewno bedzie ok. w Internecie jest pełno informacji o tym że NT bardzo duże a dzieci zdrowe :)
 
Amniopunkcja to badanie pod kątem konkretnej wady. Są też wady, których nie wykryje - np mikrodelecje.
Jesli jednak Twoje próbki wysłano na jeszcze jakieś badania (nie wiem jakie, więc się nie ustosunkuje) to sadze, że ryzyko jest marginalne.
Jedyne co mogę doradzić jeśli chcesz mieć pewność to badanie mikromacierzy metoda aCGH, obecnie chyba jest to najbardziej czuła metoda (choć mogę się mylic) Z tym, że jest ono odplatne koszt ok 2000 zł.
 
Do góry