reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja po złym wyniku pappy.Czy któraś z Was tak miała ?

aga1986...

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Maj 2023
Postów
18
Cześć dziewczyny🙂
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!
W 11+ 2 dni miałam robiony test pappa wraz z usg.Niestety wynik pappy nie wyszedł "dobrze".Ryzyko trisomii 21 to 1:86.
Mam 37 lat i jest to moja pierwsza ciąża.Jestem przerażona.Jutro amniopunkcja.Czy któraś z Was miała podobne wyniki i wszystko wyszło w porządku?Wiem,że pappa określa tylko ryzyko..natomiast strach jest ogromny😔
Nie jestem obciążona genetycznie.

Podaję moje wszystkie wyniki:
FHR 167 ud/min
CRL 46,0 mm
NT 1,3
Wymiar dwuciemieniowy (BPD) 15,0 mm
Ductus Venosus PI 1,390
Lokalizacja łożyska : przednia ściana wysoko
Płyn owodniowy:w normie
Pepopwina : trójnaczyniowa

Wolne beta-hCG 73,6 iu/l odpowiada 2,458 MoM
PAPPA-A 0,330 iu/l odpowiada 0,457 MoM
Uterine artery PI 1,76 odpowiada 1,040 MoM
Długość endocervix: 36,0 mm

Anatomia płodu: prawidłowa
Kość nosowa:nie do oceny.Tak jest na tej kartce która otrzymałam,a na usg lekarz powiedziała mi że widzi.Mój ginekolog powiedział że to nie znaczy że jej nie ma i być może tak wpisała....mi się to w głowie nie mieści.

Byłam u genetyka i dostałam skierowanie mamniopunkcja.

Dziewczyny czy któraś z Was tak miała?
Czy te wyniki są aż tak tragiczne?

Ściskam Was mocno!
 
reklama
Cześć dziewczyny🙂
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!
W 11+ 2 dni miałam robiony test pappa wraz z usg.Niestety wynik pappy nie wyszedł "dobrze".Ryzyko trisomii 21 to 1:86.
Mam 37 lat i jest to moja pierwsza ciąża.Jestem przerażona.Jutro amniopunkcja.Czy któraś z Was miała podobne wyniki i wszystko wyszło w porządku?Wiem,że pappa określa tylko ryzyko..natomiast strach jest ogromny😔
Nie jestem obciążona genetycznie.

Podaję moje wszystkie wyniki:
FHR 167 ud/min
CRL 46,0 mm
NT 1,3
Wymiar dwuciemieniowy (BPD) 15,0 mm
Ductus Venosus PI 1,390
Lokalizacja łożyska : przednia ściana wysoko
Płyn owodniowy:w normie
Pepopwina : trójnaczyniowa

Wolne beta-hCG 73,6 iu/l odpowiada 2,458 MoM
PAPPA-A 0,330 iu/l odpowiada 0,457 MoM
Uterine artery PI 1,76 odpowiada 1,040 MoM
Długość endocervix: 36,0 mm

Anatomia płodu: prawidłowa
Kość nosowa:nie do oceny.Tak jest na tej kartce która otrzymałam,a na usg lekarz powiedziała mi że widzi.Mój ginekolog powiedział że to nie znaczy że jej nie ma i być może tak wpisała....mi się to w głowie nie mieści.

Byłam u genetyka i dostałam skierowanie mamniopunkcja.

Dziewczyny czy któraś z Was tak miała?
Czy te wyniki są aż tak tragiczne?

Ściskam Was mocno!
Interpretacja pappy jest taka, że u 1 na 86 przypadków kobiet z podobnymi parametrami wystąpiła taka trisomia. Czyli zamykają Cię w pokoju z 86 kobietami i losują jedną i u niej wystąpiła taka sytuacja. Także trzymam kciuki za aminopunkcje🍀. To jest statystyka, a po badaniu będziesz mieć dokładne dane względem siebie 😊. Powodzenia!

A pytałaś czemu wpisali Ci, że nie da się określić czy jest widoczna kość nosowa?
 
Interpretacja pappy jest taka, że u 1 na 86 przypadków kobiet z podobnymi parametrami wystąpiła taka trisomia. Czyli zamykają Cię w pokoju z 86 kobietami i losują jedną i u niej wystąpiła taka sytuacja. Także trzymam kciuki za aminopunkcje🍀. To jest statystyka, a po badaniu będziesz mieć dokładne dane względem siebie 😊. Powodzenia!

A pytałaś czemu wpisali Ci, że nie da się określić czy jest widoczna kość nosowa?
Interpretacja pappy jest taka, że u 1 na 86 przypadków kobiet z podobnymi parametrami wystąpiła taka trisomia. Czyli zamykają Cię w pokoju z 86 kobietami i losują jedną i u niej wystąpiła taka sytuacja. Także trzymam kciuki za aminopunkcje🍀. To jest statystyka, a po badaniu będziesz mieć dokładne dane względem siebie 😊. Powodzenia!

A pytałaś czemu wpisali Ci, że nie da się określić czy jest widoczna kość nosowa?
 
Ja tego w tym gabinecie w ogóle nie zobaczyłam,chyba byłam w szoku,dopiero jak wróciliśmy do domu to na spokojnie to przeczytałam.Jak ona mi powiedziała,że bardzo wysokie ryzyko,że do genetyka trzeba -to tyle pamiętam z tego wszystkiego . Tydzień wcześniej jak mi robiła to usg to ja byłam spokojna,bo mówiła że co prawda dzidziuś nie chce współpracować,ale według niej wszystko jest ok.Anatomicznie wszystko prawidłowo.
Dziękuję Ci że odpisałaś🙂
 
Ja tego w tym gabinecie w ogóle nie zobaczyłam,chyba byłam w szoku,dopiero jak wróciliśmy do domu to na spokojnie to przeczytałam.Jak ona mi powiedziała,że bardzo wysokie ryzyko,że do genetyka trzeba -to tyle pamiętam z tego wszystkiego . Tydzień wcześniej jak mi robiła to usg to ja byłam spokojna,bo mówiła że co prawda dzidziuś nie chce współpracować,ale według niej wszystko jest ok.Anatomicznie wszystko prawidłowo.
Dziękuję Ci że odpisałaś🙂
Rozumiem, trzymam kciuki za szybkie wyniki i spokojną głowę😊. Po badaniu pamiętaj żeby dużo odpoczywać 💚🍀
 
Do góry