reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Tylko przerwanie ciazy po wynikach z amnio czyli kolo 20 tyg to raczej powinno byc w szpitalu, bo potzrebny jest anestezjolog do lyzeczkowania. Wiec w spzitalu wpisanie ,,wywolania porodu " nie przejdzie. Chyba ze istnieją jakies kliniki gdzie robia takie rzeczy ale wydaje mi sie ze w gabinetach robia aborcje do 12tyg
Pozostaje wyjazd za granice
Wiem ze teraz robia aborcje normalnie w szpitalach oczywiscie wpisuja co innego .. szukaja odpowiedniego lekarza i zapewne za odpowiednia oplata wszystko sie da ...
Wiem bo znajoma mi opowiadala... nie znam tego osobiscie, nie mieszkam w pl.
 
reklama
Wiem ze teraz robia aborcje normalnie w szpitalach oczywiscie wpisuja co innego .. szukaja odpowiedniego lekarza i zapewne za odpowiednia oplata wszystko sie da ...
Wiem bo znajoma mi opowiadala... nie znam tego osobiscie, nie mieszkam w pl.
Ta ja nie wiem gdzie sie da takie rzeczy robic. A bylam w takiej sytuacji mialam terminacje w szpitalu z powodu wad plodu i bylo bardzo ciezko to zorganizowac mimo ze mialam prawo.
O podziemiu w pl nic nie znalazlam
 
Dziewczyny jeszcze jest drugi punkt w ustawie o możliwej terminacji ze względu na zagrożenie życia matki, myśle ze w skrajnych przypadkach lekarze to będą wpisywać, wiele rzeczy można pod to podciągnąć.
 
Chyba tylko rzucić się z mostu... A tak to nie wiem mi zostanie Holandia. Tylko jak zorganizować w czasach covida taki wyjazd? Będzie to ogromny problem a już nie wspomne o pieniądzach. Jestem załamana...
A skąd jesteś ? Ja mam blisko Słowację i Czechy w razie czego, ale dlaczego kobiety mają być postawione przed czymś takim?!
Mam przemielony temat terminacji, bo mały mógł być chory i wiem jak ciężki to jest temat...
Nie wiem czy zdecyduje się na kolejną ciążę..
 
Mi było trudno w to uwierzyć ale jednak... Pewnie chodzą prywatnie do ofpowiedniego lekarza, który potem wszystko organizuje... Myślę.
U nas aborcja jest legslna i terminacja... Ostatnio nawet tabletka dzień po została wpisana na listę leków bez recepty.
Ja pewnie nie miałabym odwagi zdecydować się na terminację czy aborcję ale myślę, że do tak drastycznej decyzji warto mieć prawo. Szczególnie że jak widać bo wiecznych zbiórkach leczenie chorego dziecka za bardzo państwo nie obchodzi 😥
 
Mi było trudno w to uwierzyć ale jednak... Pewnie chodzą prywatnie do ofpowiedniego lekarza, który potem wszystko organizuje... Myślę.
U nas aborcja jest legslna i terminacja... Ostatnio nawet tabletka dzień po została wpisana na listę leków bez recepty.
Ja pewnie nie miałabym odwagi zdecydować się na terminację czy aborcję ale myślę, że do tak drastycznej decyzji warto mieć prawo. Szczególnie że jak widać bo wiecznych zbiórkach leczenie chorego dziecka za bardzo państwo nie obchodzi 😥
No niestety u nas wszystko było ok, aborcja w tych trzech przypadkach, tabletka po była bez recepty, ale PiS doszedł do władzy i zaczął się horror.
Szkoda, że rodzinom, które mają chore dzieci i wymagają ogromnej opieki państwo nie wspiera finansowo. Bo co to jest najniższa krajowa i jakieś dodatki pielęgnacyjne... Śmiech na sali :(
 
Ness mam blisko do Czech i Słowacji ale u mnie już będzie po wyniku amniopunkcji 19-20 tydzień tam chyba nie robią już w tak zaawansowanej ciąży a jeżeli robią to podpowiedz.
 
Mysle ze zadziala to w druga stronę. Lekarze jeszcze bardziej beda sie bali, wiec jak bedzie zagrożenie dla zycia matki to napewno nie skieruja na terminacja bo sie beda bali odpowiedzialności. Lepiej jak kobieta umrze.
Juz teraz bylo ciezko z przerywaniem ciazy a co dopiero po tym wyroku
 
Ness mam blisko do Czech i Słowacji ale u mnie już będzie po wyniku amniopunkcji 19-20 tydzień tam chyba nie robią już w tak zaawansowanej ciąży a jeżeli robią to podpowiedz.
W holandi robią. Wystarczy wpisac aborcja holandia o wyskakuje strona wszytsko po polsku.
Jak cos mam namiar na dziewczyne ktora tam miala terminacje w tym roku wiec jak cos ci zle wyjdzie i bedziesz chciala sie z kims skonsultowac jak to wygląda to pisz
 
reklama
Do góry