reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
One bardziej sprawdzają się w przypadku uszkodzonych genów typu mikrodelencje. W moim przypadku standardowe amnio by wystarczylo
Wiesz co ja też zrobiłam mikromacierze bo nie chciałam czekać aż 3 tygodnie. Ja akurat dostałam wynik prawidłowy. Jednak myślałam, że gdyby coś było nie tak to bym dostała jasna informacje a nie tylko podejrzenie 🤔
 
Hej.
Pisałam tu jakiś czas temu, podzielę się z wami moją historia. Miałam dobre USG w 13 tc i źle wyniki pappa i beta po 0,2 mom. Robiłam sanko, które nie dało wyniku - niemożliwy do oznaczenia. Później pojawiły się pierwsze nieprawidłowości na USG. Zrobiłam amniopunkcje i mikromacierze. Podejrzenie triploidia. Teraz z mojej ciąży pozostało mi oczekiwanie na to kiedy serduszko przestanie bić
:( przykro mi, trzymaj się kochana! Ja właśnie wracam od lekarza, który powiedział mi, że triploidię widać już na 1 usg, jakie to wszystko jest względe :( Może zależy od aparatu usg.
 
(...) na grupie na fb badania prenatalne trafił się i gość, któremu zafałszowało Nifty i dziewczyny, które poroniły zdrowe kariotypy po amnio..Ratuunku.. chyba zwariuję
Takie rzeczy jak te o nifty traktuj trochę z rezerwą
Nie twierdzę, że takie rzeczy się nie zdarzają, ale sama przeszukałam internet w poszukiwaniu tego typu informacji i zawsze było "ktoś tam, gdzieś tam tak powiedział, slyszał itd" a jak szukasz głębiej to konkretów brak. A ja szukam danych typu jakie były wyniki badań, czy w usg były jakieś nieprawidłowości itd. ale nigdzie tego nie ma. Ktoś wali tekst na ślepo bez żadnych szczegółów, a to sieje tylko zamęt. Poza tym niektórym się wydaje, że testy typu nifty wykrywają wszystkie wady genetyczne, a tak przecież nie jest.
 
Ostatnia edycja:
:( przykro mi, trzymaj się kochana! Ja właśnie wracam od lekarza, który powiedział mi, że triploidię widać już na 1 usg, jakie to wszystko jest względe :( Może zależy od aparatu usg.

Przyjaciółka miała maluszka z triplodią, usg w 13 tyg idealne, sanco prawidłowe (sanco triplodii nie wyłapie)... od 16 tygodnia pokazywały się wady dopiero.
 
Hej.
Pisałam tu jakiś czas temu, podzielę się z wami moją historia. Miałam dobre USG w 13 tc i źle wyniki pappa i beta po 0,2 mom. Robiłam sanko, które nie dało wyniku - niemożliwy do oznaczenia. Później pojawiły się pierwsze nieprawidłowości na USG. Zrobiłam amniopunkcje i mikromacierze. Podejrzenie triploidia. Teraz z mojej ciąży pozostało mi oczekiwanie na to kiedy serduszko przestanie bić
Bardzo Ci współczuję! Ja miałam 0,056 i 0,049 MoM i bez badań już wiedziałam, że takie wyniki na pewno nie świadczą o zdrowym dziecku.. Skończyło się na T18.. A tez mieliśmy podejrzenie triploidii, więc odradzono nam wszystkie testy nifty. Życze Ci ogromu siły i wsparcia od bliskich [emoji3531]
 
reklama
Do góry