reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
O widzę już odp do mojego pytania do Ciebie. Gratuluje zdrowej dziewczynki. Twoja informacja napaja mnie nadzieją , że i u nas będzie wszytsko Ok. Niestety od 3 dni żyjemy w strachu , nie umiem powstrzymać łez i stresu. Czekamy jak zadzwonią , że mam przyjść na badanie NIPT , tez zrezygnowałam z amnio , nie wiem czy dobrze robię , ale boje się ryzyka. Mimo , że lekarz mówi , że jest niskie ryzyko , ale zawsze jest ryzyko poronienia czy powikłań po amnio
Dziękuję, ale tak na prawdę to czy malutka będzie zdrowa okaże się jak się urodzi. Każde nowe badanie USG napawa mnie jednak nadzieja ze tak będzie.

Ryzyko takie jak u Ciebie nie jest wysokie, jaką była przeziernosc bo to chyba jest istotniejsze oraz inne markery na usg.
Ja już nie wierzę w te badania prenatalne, przysparzają tylko stresów dodatkowych niestety. 3mam kciuki kochaniutka ❤️😍
 
Dziękuję, ale tak na prawdę to czy malutka będzie zdrowa okaże się jak się urodzi. Każde nowe badanie USG napawa mnie jednak nadzieja ze tak będzie.

Ryzyko takie jak u Ciebie nie jest wysokie, jaką była przeziernosc bo to chyba jest istotniejsze oraz inne markery na usg.
Ja już nie wierzę w te badania prenatalne, przysparzają tylko stresów dodatkowych niestety. 3mam kciuki kochaniutka ❤️😍
Będę powtarzać to do znudzenia. Badania prenatalne to nie jest tylko sposób do zestresowania ciężarnej kobiety. To bardzo ważny element diagnostyki prenatalnej i absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem, że są one zbędne.
 
Dziękuję, ale tak na prawdę to czy malutka będzie zdrowa okaże się jak się urodzi. Każde nowe badanie USG napawa mnie jednak nadzieja ze tak będzie.

Ryzyko takie jak u Ciebie nie jest wysokie, jaką była przeziernosc bo to chyba jest istotniejsze oraz inne markery na usg.
Ja już nie wierzę w te badania prenatalne, przysparzają tylko stresów dodatkowych niestety. 3mam kciuki kochaniutka ❤️😍
NT 1.9 mm 1.51 MoM
Trisomia 21 1:192
Free B-HcG 78.08 IU/L 2.07 MoM
Pappa 1.43 IU/L 0.66 MoM
To są moje wyniki.
co do pewności to mi tu mówili , że wlansie amniopunkcja daje odpowiedź, ale boje się jej. Chcemy Pierw NIPT zobaczyć. Teraz czekam na telefon z labolatorium by iść na pobranie krwi. Czekają na specjalne probówki z Aten
 
W poniedzialek mialam pobranie krwi. Ja mam napisane ze bniby do 6 dni roboczych - tylko jak sie okazuje dzien pobrania jest chyba dnie zero. Nie chcialam juz zyc w tej niepewnosci przez weeknd dlatego dolozylam dzisiaj wszelkich staran zeby sie dowiedziec. Najpierw zadzwonilam do Genomedu - tam pani juz widziala moje wyniki ale tez nie chciala podac przez tel pomimo moich usilnych prosb ;) Ale powiedziala ze wyniki zostaly wyslane do Gamety. No to dzwonilam do Gamety chyba 6 razy bo tam mi powiedzieli ze jeszcse nie bylo kuriera ;) Wiedzialam ze jak odpuszcze to wyniki dostane dopiero w pn, gdybym tyle nie dzwonila to pewnie tak by bylo. NA kilka chwil przed zamknieciem kliniki dzwonila Pani z wynikami ;)
Hej, czy mogę zapytać czy miałaś badanie amniopunkcji czy Nipt ? Ja obecnie zmagam się z ryzykiem trisomi 21 mój wynik to 1/192 . Lekarz chciał mnie wyslac na amniopunkcję , ale Pierw wybrałam test NIPT. Czekam obecnie jak zadzwonią do mnie bym przyszła na pobranie krwi. Chciałam zapytaj jak wyglądał Twój wynik tych kolejnych DOBRYCH wyników. Dziękuje ♥️🙏🏻
 
Hejka dziewczyny , widzę ze tutaj są dziewczyny, które szukają odpowiedzi . U mnie ryzyko zd wyszło 1:266 , zrobiłam nifty które wykryło delecje chromosomu, amniopunkcja potwierdziła , jestem już po terminacji bo jeszcze miałam takie prawo . I naprawdę warto się badać , czasem różne choroby się tak ukryją ze na usg nic nie widać , tak było w moim przypadku niestety. Wyniki zaburzyła tez biochemia i to skłoniło mnie do dalszej diagnostyki . Licze ze wasze dzieciaczki będą zdrowe ❤️❤️
 
Hejka dziewczyny , widzę ze tutaj są dziewczyny, które szukają odpowiedzi . U mnie ryzyko zd wyszło 1:266 , zrobiłam nifty które wykryło delecje chromosomu, amniopunkcja potwierdziła , jestem już po terminacji bo jeszcze miałam takie prawo . I naprawdę warto się badać , czasem różne choroby się tak ukryją ze na usg nic nie widać , tak było w moim przypadku niestety. Wyniki zaburzyła tez biochemia i to skłoniło mnie do dalszej diagnostyki . Licze ze wasze dzieciaczki będą zdrowe ❤️❤️
Bardzo mi przykro, ze tak skończyła się Twoja historia 😞😞. W dodatku nie miałaś aż tak tragicznego ryzyka... Jeżeli można spytać jakie miałaś wyniki biochemii i parametry na USG?
 
Bardzo mi przykro, ze tak skończyła się Twoja historia 😞😞. W dodatku nie miałaś aż tak tragicznego ryzyka... Jeżeli można spytać jakie miałaś wyniki biochemii i parametry na USG?
Usg było wszystko ksiazkowo nawet nie w granicach normy już nie pamietam,a papiery mam w szafie, jutro jak będę miała czas to zerknę. Betę miałam 2,52 chyba a pappa coś ok 0,6.
 
reklama
Wydaje się ze nawet Twoje wyniki biochemii nie były najgorsze i mieściły się w normie ☹️... moje brzmią w takim razie fatalnie, pomimo również idealnego USG i przezierności także 1,6 przy 68 CRL oraz bardzo ładnie widocznej kości nosowej. Mi również tylko biochemia wyszła bardzo zle, bo mocno podwyższone wolne beta do 4,3 MoM i obniżone PAPPA do 0,534, które jednak mieści sie mimo wszystko w granicach normy... Moje ryzyko wzrosło przez to do 1:66 . Przy takich informacjach jak powyżej człowiek traci nadzieje na to ze może być jednak dobrze..😞😞😞
 
Do góry