reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Hej dziewczyny
Potrzebuję waszej opinii na temat moich badań prenatalnych
USG prenatalne wyszło w porządku. kość nosowa obecna przezierność karku 2, 30 mam trisomia 21 ryzyko podstawowe 1 do 67 ryzyko skorygowane 1 do 292 .
Mój wiek to 41. ( Statystyki są bezlitosne dla kobiet po 40 ).mam trójkę zdrowych dzieci
Od wczoraj nie mam apetytu jestem załamana. Cały czas płaczę
Czy jest bardzo źle ?

przecież Twoje ryzyko skorygowane jest o wiele niższe niż populacyjne, czym jesteś załamana?
to bardzo dobre wyniki
 
reklama
Ryzyko skorygowane po biochemii 1 do 292
Biochemia mi wyszła
Wolne beta-hcg 2,190 MoM
Papp-a 1,602 MoM
Co o tym myślicie
Wydaje mi się ze masz bardzo ładne wyniki, tym bardziej ze ryzyko spadło po skorygowaniu. Ja mam 30 lat, moje ryzyko wyjściowe to 1:600, a po biochemii wzrosło do 1:66, wiec zupełnie odwrotnie. Ja miałam beta 4,2 MoM i PAPPA 0,53 MoM. W środę mam amniopunkcję, ale przy Twoim wyniku rozważyłabym chyba nieinwazyjne badania typu Nifty czy Sanco.
 
Dziewczyny, bylam w piątek na badaniach prenatalnych w 12+2tyg, usg wyszlo super, NT 1,50 kosc nosowa obecna, wszystko super....ale pappa :( niestety kiepsko, ryzyko trisomii 18 1:400, niby nie najgorzej, ale jednak. Przeświadczyly to wyniki biochemii hcg 0,355 i pappa 0, 387.... nie wiem co robic, boje sie amnio, a wiem ze po nifty nie bede spokojna. Skad taka tragiczna biochemia? 😔 dodam ze mam 36 lat.
 
Super wiadomości gratulacje.jakie miałaś ryzyko skorygowane i biochemia
U mnie lekarz powiedział że wyniki są dobre ale na drugich prenatalnych na usg lekarzowi nie spodobała się żuchwa (mniejsza i cofnięta do tyłu) i serduszko (prawy przedsionek powiększony).
 

Załączniki

  • IMG_20210309_161031.jpg
    IMG_20210309_161031.jpg
    347,6 KB · Wyświetleń: 160
  • IMG_20210309_160958.jpg
    IMG_20210309_160958.jpg
    348,4 KB · Wyświetleń: 155
reklama
cześć mój pierwszy post tutaj ale muszę z kimś pogadać kto mial podobnie bo oszaleje. Mam 36 lat i jestem w 2 ciąży. Pappa wyszła srednio bo ryzyko 21 z 1:202 skorygowane zostało na 1:78... w usg wszystko ok - jedyne co odbiega od normy to beta powyżej 4... dzisiaj miałam amnio i niestety, ale muszę ja powtórzyć bo najpierw pani doktor wbiła za krótka igle a później jak już wbiła dobra to powiedziała ze jednak za małe dziecko jeszcze bo według okresu wychodzi 14 tydzień to ona nie ma jak pobrać... nie powiem ze to przyjemne badanie... ja studiuje medycynę i od lat pracuje w służbie zdrowia i generalnie dużo rzeczy widziałam ale nie lubie jak mi ktoś igły wbija... teraz leżę bo mnie boli brzuch trochę... i wcale nie chce tam za tydzień wracać
 
Do góry