reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Jesteś rodzicem wspierającym dziecko w rozwoju? I bardzo pięknie. Przez najblizsze 10 tygodni wesprzemy cię w twoich działaniach. Wskakuj na Farme Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Natto: Zdobądź nagrody!

Koniecznie wyślij dziecko na bezpłatną lekcję gotowania online. 23 kwietnia 2021 r. godz. 15:30 - Gotowanie z dziećmi - Katia Roman Trzaska Little Chef Możecie obejrzeć na żywo lub odtworzyć później: Idę gotować!

Bardzo ważny webinar dla rodziców dzieci 0-10 lat o 27 kwietnia 2021 r. godz. 9:30 - webinar - Jak jedzenie wpływa na prawidłowe mówienie? z logopedką Agnieszką Stefaniak - Sołygą (wiem, że niektóre z was ją uwielbiają tak jak ja) Porozmawiamy np. o nadwrażliwościach sensorycznych, wybredności, kształtowaniu mowy. Możecie obejrzeć na żywo lub odtworzyć później: Włączam sobie powiadomienie!

Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Margaret84

Początkująca w BB
Usg pierwszego trymestru wyszło prawidłowo, robione przez dwóch różnych specjalistów. Tylko pappa wyszła słabo 0,483, beta chyba 1,9 ale to jeszcze norma, no i wiek 37 lat. Ryzyko ZD mam 1:64, pozostałe ryzyka najczęstszych trisomii bardzo niskie, no i mam młodszą siostrę z ZD ale tego ryzyko nie uwzględnia akurat, moje ryzyko jest populacyjne.

reklama

Paulina 1980

Zaciekawiona BB
Ja mam ryzyko ZD po skorygowaniu 1 do 292. Wczoraj miałam amniopunkcję martwi mnie tylko że w próbce był płyn owodniowy podbarwiony starą krwią....nie miałam żadnych plamien. Lekarz mówił że to może być sprzed 2 miesięcy.
Jeszcze mnie zmartwiło że wskazaniem do amniopunkcji jest napisane zwiększone ryzyko trisomii po NT ( gdzie na USG prenetalnym było 2,30 mm) i teście pappa ( beta HCG 2,190 mom i pappa 1,602 mom) .nic z tego nie rozumiem.moj wiek to 41 lat
Usg pierwszego trymestru wyszło prawidłowo, robione przez dwóch różnych specjalistów. Tylko pappa wyszła słabo 0,483, beta chyba 1,9 ale to jeszcze norma, no i wiek 37 lat. Ryzyko ZD mam 1:64, pozostałe ryzyka najczęstszych trisomii bardzo niskie, no i mam młodszą siostrę z ZD ale tego ryzyko nie uwzględnia akurat, moje ryzyko jest populacyjne.

Margaret84

Początkująca w BB
Ja mam ryzyko ZD po skorygowaniu 1 do 292. Wczoraj miałam amniopunkcję martwi mnie tylko że w próbce był płyn owodniowy podbarwiony starą krwią....nie miałam żadnych plamien. Lekarz mówił że to może być sprzed 2 miesięcy.
Jeszcze mnie zmartwiło że wskazaniem do amniopunkcji jest napisane zwiększone ryzyko trisomii po NT ( gdzie na USG prenetalnym było 2,30 mm) i teście pappa ( beta HCG 2,190 mom i pappa 1,602 mom) .nic z tego nie rozumiem.moj wiek to 41 lat
Tak naprawdę, wskazaniem do aminopunkcji jest ryzyko od 1:300 i wyższym. Twoje w sumie skorygowało się in plus dla Ciebie bo z wieku napewno masz wyższe niż ja. W moim wieku ryzyko było 1:174 i po pappie skorygowało się do 1:64 także jeszcze się pogorszyło. NT faktycznie wyszło Ci chyba w normie, choć to też zależy od CRL. Jak wklepałam sobie swoje wyniki biochemii i usg a wiek przełamałam o 10 lat w dół to ryzyko wyszło sporo sporo mniejsze. Ja naprawdę traktuję te wyliczenia jak czystą statystykę, jakoś nie mogę uwierzyć że będę tą 1 kobietą z 64 która akurat urodzi chore dziecko. Dlatego stwierdziłam że wynik aminopunkcji nić mi w obecnej sytuacji nie da. Co koloru Twoich wód to może faktycznie może być od starego krwiaka. Także trzymam kciuki za pozytywne wyniki!

Paulina 1980

Zaciekawiona BB
Tak naprawdę, wskazaniem do aminopunkcji jest ryzyko od 1:300 i wyższym. Twoje w sumie skorygowało się in plus dla Ciebie bo z wieku napewno masz wyższe niż ja. W moim wieku ryzyko było 1:174 i po pappie skorygowało się do 1:64 także jeszcze się pogorszyło. NT faktycznie wyszło Ci chyba w normie, choć to też zależy od CRL. Jak wklepałam sobie swoje wyniki biochemii i usg a wiek przełamałam o 10 lat w dół to ryzyko wyszło sporo sporo mniejsze. Ja naprawdę traktuję te wyliczenia jak czystą statystykę, jakoś nie mogę uwierzyć że będę tą 1 kobietą z 64 która akurat urodzi chore dziecko. Dlatego stwierdziłam że wynik aminopunkcji nić mi w obecnej sytuacji nie da. Co koloru Twoich wód to może faktycznie może być od starego krwiaka. Także trzymam kciuki za pozytywne wyniki!
CRL 72 mm

Kassiu

Fanka BB :)
na wydruku z prenatalnego powinnaś mieć chyba taki wykres gdzie pokazuje jak NT.
Ale ja bym się nie przejmowała tym co tam wpisali... U mnie to wpisali na podstawie ankiety którą ja sama wypełniałam... Sami mi kazali napisać że wskazanie do badania to ryzyko 1:238. Nie wiem kto tobie to wypełniał... Może babka z rejestracji coś źle usłyszała lub lekarz...

Bezpośrednio przed amniopunkcja lekarz zrobił usg? Mówił coś o NT?

Paulina 1980

Zaciekawiona BB
Wsz
na wydruku z prenatalnego powinnaś mieć chyba taki wykres gdzie pokazuje jak NT.
Ale ja bym się nie przejmowała tym co tam wpisali... U mnie to wpisali na podstawie ankiety którą ja sama wypełniałam... Sami mi kazali napisać że wskazanie do badania to ryzyko 1:238. Nie wiem kto tobie to wypełniał... Może babka z rejestracji coś źle usłyszała lub lekarz...

Bezpośrednio przed amniopunkcja lekarz zrobił usg? Mówił coś o NT?
Nie mówił że wszystko Ok serduszko ładnie pracuje

Paulina 1980

Zaciekawiona BB
Wsz

Wsz

IMG_20210323_215548.jpg

Hej dziewczyny, chciałam sie tylko podzielić z Wami, że dziś miałam usg połówkowe, które tak samo jak pierwsze usg nie wskazuje na wystąpienie ZD u malutkiej. Ja nie zdecydowałam się na aminopunkcję z obawy przed powikłaniami i mimo kiepskiego wyniku Pappa i wysokiego ryzyka jestem dobrej myśli.
Choć ostatnio prześladuje mnie myśl że nie zdążę do szpitala tym razem, bo to będzie mój trzeci poród🤪
Cudowna wiadomość! Na pewno będzie wszystko dobrze ❤️

Nalia91

Cześć dziewczyny, u nas wyszło ryzyko pośrednie ZD 1:570. Do tego niska beta 0.25MoM i Pappa wyższe bo 2 MoM. USG idealne. Zrobiliśmy NIFTY , wyszło prawidłowe. Zdrowa dziewczyna. ;) mimo to gdzieś zasiane jakieś ziarno niepewności. ;) Oczywiście mam świadomość, że wyniki mogą wskazywać na późniejsze.problemy z lozyskiem, nadciśnieniem, cukrzycą.
Znacie pozytywne historie z niska pappą i wyższa betą? Bo najczwsciej czytam, że tylko jeden z tych parametrów był nieprawidłowy.

Ostatnia edycja:
reklama

rosenberg

Cześć dziewczyny, u nas wyszło ryzyko pośrednie ZD 1:570. Do tego niska beta 0.25MoM i Pappa wyższe bo 2 MoM. USG idealne. Zrobiliśmy NIFTY , wyszło prawidłowe. Zdrowa dziewczyna. ;) mimo to gdzieś zasiane jakieś ziarno niepewności. ;) Oczywiście mam świadomość, że wyniki mogą wskazywać na późniejsze.problemy z lozyskiem, nadciśnieniem, cukrzycą.
Znacie pozytywne historie z niska pappą i wyższa betą? Bo najczwsciej czytam, że tylko jeden z tych parametrów był nieprawidłowy.
Jest ogrom wyników prawidłowego kariotypu z dwoma markerami poza norma nawet tutaj na forum, jak przewertujesz wszystkie strony to się doczytasz 😊 u mnie i jedno i drugie było mocno odchylone od normy. Ale nie ma co się sugerować innymi wynikami, a skupić się na swoim przypadku i porządnie monitorować ciążę.