reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Karolaaa89,
Dzięki wielkie za wsparcie - nawet nie wiesz jakie to dla mnie ważne.
amnio robię, trochę nie mam wyjścia już bo nawet Diagnostyka dobija się do przychodni w której robiłam sanco z pytaniem co dalej i czy będę coś powtarzać.
Jeden z dwójki lekarzy już wczoraj chciał robić ale nie zgodziłam się - to 14t i 3dzień a z tego co wiem ryzyko powikłań spada po 15tc - mimo wszystko nie chce ryzykować.
natomiast bierzemy test FISH i liczę do końca przyszłego tygodnia będzie już wiadomo coś więcej.
Samego badania się nie boje, jestem na lekach uspokajających (skonsultowane z wieloma lekarzami) aczkolwiek pewnie w dniu badania już nie będę taka odważna ..
 
reklama
Astri, wczoraj lekarka zasugerowała mikromacierze ale z kolei drugi lekarz (myśle ze jej przełożony) powiedział że w mojej sytuacji to nie da właściwego obrazu.
konsultowałam to też ze znajomym profesorem ze Śląska i tez doradza tylko amnio z fish.
szczerze mówiąc, ja się nie znam i trochę jestem zmuszona wierzyć lekarzom. Niestety.
 
Jak mikromacierze mogą nie dać obrazu? Zwykła amniopunkcja wielu wad nie wykrywa wiec może wyjść Ok a mimo to będzie wada. Mikromacierze są znacznie dokładniejsze.
ja bym się na Twoim miejscu uparła na mikromacierz chyba ze niezaleznie od wyniku i tak planujesz donosic to wtedy po porodzie tez można zrobić gdyby się okazało ze jednak coś jest nie tak...
 
Jak mikromacierze mogą nie dać obrazu? Zwykła amniopunkcja wielu wad nie wykrywa wiec może wyjść Ok a mimo to będzie wada. Mikromacierze są znacznie dokładniejsze.
ja bym się na Twoim miejscu uparła na mikromacierz chyba ze niezaleznie od wyniku i tak planujesz donosic to wtedy po porodzie tez można zrobić gdyby się okazało ze jednak coś jest nie tak...
Astri ja myślę, że głównie tutaj chodzi o sprawdzenie czy występuje ZD. Zgodzę się że mikromacierze wykryją więcej wad, ale nie wszystkie kliniki czy szpitale mają to w zakresie usług. Ja robiłam Fisha bo zależało mi na szybkim wyniku i sprawdzeniu czy trisomia13 występuje czy jednak Sanco się pomylił. Mikromacierze są istotne jak ktoś ma translokacje, bo wtedy się zgodzę że Fish nie wykryje wszystkich wad. Te trzy podstawowe ZD, zespół Patau i zespół Edwardsa Fish na pewno wyłapie. Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić.
 
Astri, Ja zrozumiałam to podobnie jak Karolaaa89 - chodzi o szybkie sprawdzenie ZD. Myśle ze gdyby wynik był prawidłowy i wykluczał T21 to pewnie wtedy będziemy robić mikromacierze.
Na kariotyp i tak pewnie będę czekać koło 2-3tygodni.
 
Jasne dziewczyny rozumiem ale nie wiem czy możemy tak myśleć ze jeśli nifty wykazuje wysokie prawdopodobieństwo dla ZD to tak się dzieje tylko przy ZD... jest cała gama niestety chorób :( ja jestem panikara i w takiej sytuacji na pewno bym się bała nawet jak amnio by wyszło Ok to skąd wtedy ten wynik nifty?
Trzymam kciuki i mocno wierze ze nifty zbadało bliźniaka a to dziecko jest zdrowe.
 
Dzięki dziewczyny, naprawdę bardzo mnie wspieracie mimo ze tylko wirtualnie ❤️
Astri, zdecydowanie jeśli amnio pokaże dobry dla mnie wynik ( 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻) to będę szukać dalej.
Oprócz nieprawidłowego wyniku spowodowanego „vanishing twins” mogę też po prostu być ja poważnie chora.
wiem jak to brzmi ale już wszystkie możliwości biorę pod uwage..
 
reklama
Witam!
Ja 40 lat ,3 dziecko , 5 ciąża
Moje wyniki z pappa ryzyko skorygowane , co myślicie?

Tri 21 1:1424
Tri 18 1:4363
Tri 13 1:13699

zapisywać się na amino z takimi wynikami?
Dodam, że lekarz przesłał wyniki wczoraj późnym wieczorem i nie opisywał ich. 🤷🏼‍♀️
 
Do góry