reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Nie musi byc obliczane ryzyko wad, zwlaszcza ze nifty bylo juz robione, wiec dokladne ryzyko wad genetycznych bedzie tam. A na etapie 16, 17, 18 tc juz widac czy serce, mozg rozwijaja sie prawidlowo, czy nie ma rozszczepu wargi, rozszczepu kregoslupa, szpotawych stop i wielu innych rzeczy nawet jesli juz nie da sie ocenic NT. Oczywiscie kazdy robi jak chce...

Niestety, byłam na tym usg z pakietu pracowniczego, lekarz poświecił może na badanie 20 minut. Na kolejna wizytę poszłam prywatnie (ale nie na usg prenatalne) w 14+0 to jeszcze za przeproszeniem dostałam „opierdol”, że dziecko miało nt 3,39 i brak kości nosowej, a ja czekam łaskawie na wyniki PAPPA, która i tak wyjdzie zle w moim wieku! (Mam 25 lat). I do tego uzyskałam komentarz „to nie usg prenatalne, żebym teraz szukała i mierzyła kość, ale serce jest w porządku, a przy takik nt często występują wady”. Na koniec usłyszałam, ze dziecko może urodzić się zdrowe przy nt 3,39. Po tym zdecydowałam się na nifty.
Ale za co opierdziel dostalas? To moze zmien lekarza juz na zupelnie innego, bo to troche przesada... idziesz placic i dostajesz opierdziel ze dziecko ma za duze nt? Masakra. Te pakiety pracownicze to tez nie jest zbyt dobra opcja, bo jak widze po tych enelmedach luxmedach i medicoverach to tam juz prawie jak na nfz.
 
reklama
Nie musi byc obliczane ryzyko wad, zwlaszcza ze nifty bylo juz robione, wiec dokladne ryzyko wad genetycznych bedzie tam. A na etapie 16, 17, 18 tc juz widac czy serce, mozg rozwijaja sie prawidlowo, czy nie ma rozszczepu wargi, rozszczepu kregoslupa, szpotawych stop i wielu innych rzeczy nawet jesli juz nie da sie ocenic NT. Oczywiscie kazdy robi jak chce...


Ale za co opierdziel dostalas? To moze zmien lekarza juz na zupelnie innego, bo to troche przesada... idziesz placic i dostajesz opierdziel ze dziecko ma za duze nt? Masakra. Te pakiety pracownicze to tez nie jest zbyt dobra opcja, bo jak widze po tych enelmedach luxmedach i medicoverach to tam juz prawie jak na nfz.
Na tą wizytę na której dostałam opierdziel poszłam właśnie do prywatnej praktyki lekarskiej... zaleciła nifty, które można wykonać u nich, ale zrobiłam to zupełnie gdzie indziej.
Mój ginekolog prowadzący jest z pakietu pracowniczego, ale nie mogę narzekać. Na początku nawet wizyty co tydzień były i zawsze dokładnie wszystko. A usg genetyczne robione również z pakietu, ale przez zupełnie innego lekarza.
 
W przypadku USG prenatalnego, jeżeli minął wiek ciążowy 13+6 to ocena markerów najczęstszych wad genetycznych mija się z celem. Co oznacza, że stwierdzenie obecności kości nosowej i prawidłowej przezierności karkowej w 15tc ma się nijak do obliczeń ryzyka wady płodu. Więc jeśli lekarz powiedział, że jest "za późno" to jest za późno.

nie chodzi mi o wyliczanie ryzyka przez markery

chodzi o ocenę przez dobrego specjalistę płodu na takim etapie na jakim jest w danym momencie pod katem możliwych anomalii anatomicznych
 
nie chodzi mi o wyliczanie ryzyka przez markery

chodzi o ocenę przez dobrego specjalistę płodu na takim etapie na jakim jest w danym momencie pod katem możliwych anomalii anatomicznych
Mi dobra ginekolog powiedziała, że mogę do niej przyjść z wynikami SANCO i zrobimy usg z oceną płodu.
będę w 14/15 tc.
 
Hej dziewczyny, ratunku ,badania usg wyszły tragicznie brak kosci nosowa + cofanie się krwi w komorze.zd 1:4 dodajcie mi proszę choć troszkę otuchy
 
Dzięki za odpowiedzi! USG chyba OK. CRL 65,0 mm, NT 1,43 mm, kość nosowa obecna, przepływy na zastawce prawidłowe, anatomia płodu prawidłowa. Wolne b-hCG 11,4 lU/l (0,268 MoM), PAPP-A 1,360 IU/l (0,345 MoM). Skorygowane: T21 - 1:7961, T18 - 1:178, T13 1:1630. Może lepiej najpierw Nifty, może rozwieją wątpliwości? A jak będzie coś źle to amio? :(((
Cześć!
Odebrałam dziś wyniki NIFTy, wszystko dobrze, zdrowa dziewczynka, niskie ryzyka 1:do kilku miliardów :) amio odpuszczam. Jestem przeszczęśliwa. Dziekuje Wam za możliwość wygadania się tutaj... trzymam za Was wszystkie kciuki! POWODZENIA DLA NAS WSZYSTKICH!
 
Hej dziewczyny, ratunku ,badania usg wyszły tragicznie brak kosci nosowa + cofanie się krwi w komorze.zd 1:4 dodajcie mi proszę choć troszkę otuchy
Robilas usg u dobrego specjalisty? Ktory tydzien? Moze sprobuj skonsultowac z jeszcze innym, ewentualnie od razu amniopunkcja lub biopsja kosmowki, test nifty/panorama? Moim zdaniem warto zawsze skonsultowac z 2 lekarzami... cofanie sie krwi w komorze, tutaj chodzi o niedomykalnosc zastawki? U mnie to sie pojawilo dopiero w 3 trymestrze i lekarze mowia ze to jest dosc czeste no i nie jest to jakis wielki marker. A jesli chodzi o kosc nosowa skonsultowalabym z kims jeszcze czy tez nie widzi.
 
Robilas usg u dobrego specjalisty? Ktory tydzien? Moze sprobuj skonsultowac z jeszcze innym, ewentualnie od razu amniopunkcja lub biopsja kosmowki, test nifty/panorama? Moim zdaniem warto zawsze skonsultowac z 2 lekarzami... cofanie sie krwi w komorze, tutaj chodzi o niedomykalnosc zastawki? U mnie to sie pojawilo dopiero w 3 trymestrze i lekarze mowia ze to jest dosc czeste no i nie jest to jakis wielki marker. A jesli chodzi o kosc nosowa skonsultowalabym z kims jeszcze czy tez nie widzi.
Mi też zd wyszło 1:4, tylko dodatkowo miałam słabe hcg i pappa, no i wiek podbił ryzyko....jestem po amniopunkcji, u innego lekarza, w innym mieście, wyniki pewnie w poniedziałek. Trzymam kciuki za nas obie!
 
reklama
Do góry