reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Wcześniej możesz zrobić biopsję kosmówki, szczególnie warto to rozważyć jeśli myślisz o terminacji. Czekanie to musi być przemoc psychiczna…
No właśnie dziękuje za informację, nie słyszałam wcześniej o tym, żaden z lekarzy nic o tym nie wspomniał, zadzwonię dziś zapytam, każda nawet najgorsza informacja byłaby lepsza niż to czekanie.

reklama

kasiaa91

Fanka BB :)
No właśnie dziękuje za informację, nie słyszałam wcześniej o tym, żaden z lekarzy nic o tym nie wspomniał, zadzwonię dziś zapytam, każda nawet najgorsza informacja byłaby lepsza niż to czekanie.
Trzymam kciuki, byś miała jak najszybszy dostęp do diagnozy i uzyskała pomoc jakiejkolwiek decyzji o losach ciąży nie podejmiesz. Bardzo chciałabym móc Was jakoś dziewczyny wesprzeć w tych chwilach, szlag mnie trafia że żyjemy w kraju w którym żyjemy…

Dziewczyny: napisze coś może trudnego ale ważnego. Słuchajcie lekarzy, którzy mówią by pomyśleć o ostateczności i już kombinować. Wykorzystajcie ten czas czekania na wyniki na rozważenie za i przeciw, a jeśli „za” to do zebrania wszystkiego co potrzebujecie do wyjazdu.

Wyniki ZD 1:2 czy 1:10 nie dają szansy 50% czy 90% na urodzenie zdrowego dziecka - dają szanse na urodzenie dziecka bez tej konkretnej wady (co nie wyklucza innych, w tym poza badaną trójką, których prawdopodobieństwo może być jeszcze większe ale nie ma na nie algorytmów do wyliczenia statystyki). Tu na forum często powtarza się że np 9/10 kobiet z tym wynikiem urodzi zdrowe dziecko, a niestety, taki wynik o tym wcale nie świadczy…

Ostatnia edycja:

Malina36

hej jesli jestes z poludnia Polski to polecam biopsje w dobrym Usg, dziewczyny z calej Polski przyjezdzaja. ja robilam i to nic straszneho, jedynie kosz 2.5 tysiaca

EwelinaW

Ale po co płacić skoro nam za darmo się należy. Jeśli mamy duże ryzyko wady płodu robią wszystko na NFZ bez względu na wiek.

EwelinaW

Mi genetyk mówiła o takiej opcji również, proponowała Warszawę i Kraków, nie wnikam czy gdzie indziej nie robią czy tylko te proponuje.
Ale dziś czuje że chyba się zaczyna, brzuch mnie zaczyna boleć jak na @ 😭

EwelinaW

biopsja nie jest finansowana, mowie to tylkl w kontekscie jak komus zalezy na czasie i nie chce czekac do 15/16 tygodnia
O a mi genetyk nic nie mówiła, i generalnie mocno namawiala. ale ja i tak odpuścilam właśnie ze względu na dojazd i czas jaki potrzebny na tą całą otoczkę. Mam nadzieję że się dowiem co jest i czy my jesteśmy jakimiś nosicielami czegoś. Bo albo badanie po poronieniu albo amnio, w co już nie wierzę że dotrwam. Chociaż miałam nadzieję że dotrwam do jutra do wizyty u mojej gin,

Mi genetyk mówiła o takiej opcji również, proponowała Warszawę i Kraków, nie wnikam czy gdzie indziej nie robią czy tylko te proponuje.
Ale dziś czuje że chyba się zaczyna, brzuch mnie zaczyna boleć jak na @ 😭
Trzymaj się dzielnie!
Uwierz, że ja też non stop od wczoraj czuję ból podbrzusza ale sama już nie wiem czy to wciąż nie rozciągająca się macica a w dodatku nerwy. Kiedy dowiedziałam się w poniedziałek o diagnozie zwracałam cały dzień co 15 min. Niestety stres z tym związany też robi swoje :(

reklama
Do góry