reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Hej dziewczyny właśnie dostałam wyniki amniopunkcji i niestety jestem tą 1 z 4 z ZD. Do tego dochodzi bardzo poważna wada serca. Jest bardzo ciężko się z tym pogodzić ale wierze, że w przyszłym roku uda mi się znów być w ciąży i mieć zdrową dzidzię. 😭 Jutro odbieram dokumenty a potem wiecie.. Dam Wam znać po wszystkim, oby nie było takiej potrzeby ale może którejś przydadzą się informacje. Trzymajcie się!
Jestem z Tobą, tulę💕,jeszcze zaświeci kiedyś słonko...zobaczysz.Daj znać po wszystkim
 
reklama
Hej. W badaniu prenatalnym 1 trymestru po teście z krwi wyszło mi zwiększone ryzyko ZD 1:220. Wolne bhcg 6 (norma do 2.5). W pierwszej ciąży też miałam podwyższone ale nie aż tak. Z USG wszystko wychodzi super. Nie wiem co mam zrobić. Genetyk doradza jakieś badanie nieinwazyjne. Co doradzacie? Na jakie badanie się zdecydować? Zupełnie się na tym nie znam... I czy mam się bardzo denerwować? Czy to jest bardzo wysokie ryzyko? Sama już nie wiem 😓
Ku pocieszeniu mogę Ci przytoczyć mój przypadek, gdzie u mnie poniżej normy było białko Pappa, przy prawidłowym usg. Przy moim wieku (37) lat ryzyko ZD wynosiło 1:66, ryzyko pozostałych trisomii było znikome. Jedynym zaleceniem było badanie daignostyczne jakim jest amnio. Przy czym po rozmowie z mężem nie zdecydowaliśmy sie na to. Po prostu nie mogłam znieść myśli że przy ewentualnym powikłaniu mogłabym stracić również zdrowe dziecko. Mam dwóch synów a nieplanowana córeczka była dla mnie ogromnym prezentem od losu. W połowie ciąży poza połowkowym usg zrobiłam jeszcze echo serca u naprawdę wybitnego specjalisty w tej dziedzinie i nie było żadnych nieprawidłowości. Trzymając w ramionach swoją tygodniową córeczkę, dziękuje że zaufałam wtedy swojej intuicji. Trzymam kciuki podjęcie właścieej decyzji🙂
 
Ku pocieszeniu mogę Ci przytoczyć mój przypadek, gdzie u mnie poniżej normy było białko Pappa, przy prawidłowym usg. Przy moim wieku (37) lat ryzyko ZD wynosiło 1:66, ryzyko pozostałych trisomii było znikome. Jedynym zaleceniem było badanie daignostyczne jakim jest amnio. Przy czym po rozmowie z mężem nie zdecydowaliśmy sie na to. Po prostu nie mogłam znieść myśli że przy ewentualnym powikłaniu mogłabym stracić również zdrowe dziecko. Mam dwóch synów a nieplanowana córeczka była dla mnie ogromnym prezentem od losu. W połowie ciąży poza połowkowym usg zrobiłam jeszcze echo serca u naprawdę wybitnego specjalisty w tej dziedzinie i nie było żadnych nieprawidłowości. Trzymając w ramionach swoją tygodniową córeczkę, dziękuje że zaufałam wtedy swojej intuicji. Trzymam kciuki podjęcie właścieej decyzji🙂
Podjęliśmy decyzję, że nie robimy żadnych dodatkowych badań. Wszystkie USG do tej pory idealne, w pierwszej ciąży miałam ten sam problem z wysokim bhcg. Wierzę że dzidzia jest zdrowa 🙂 odsunęliśmy od siebie złe myśli.
 
Ku pocieszeniu mogę Ci przytoczyć mój przypadek, gdzie u mnie poniżej normy było białko Pappa, przy prawidłowym usg. Przy moim wieku (37) lat ryzyko ZD wynosiło 1:66, ryzyko pozostałych trisomii było znikome. Jedynym zaleceniem było badanie daignostyczne jakim jest amnio. Przy czym po rozmowie z mężem nie zdecydowaliśmy sie na to. Po prostu nie mogłam znieść myśli że przy ewentualnym powikłaniu mogłabym stracić również zdrowe dziecko. Mam dwóch synów a nieplanowana córeczka była dla mnie ogromnym prezentem od losu. W połowie ciąży poza połowkowym usg zrobiłam jeszcze echo serca u naprawdę wybitnego specjalisty w tej dziedzinie i nie było żadnych nieprawidłowości. Trzymając w ramionach swoją tygodniową córeczkę, dziękuje że zaufałam wtedy swojej intuicji. Trzymam kciuki podjęcie właścieej decyzji🙂
Ja również miałam ryzyko podobne, ogólnie bardzo podobny przypadek 1:69, poprawne usg.
 
Wiek 35 lat. Ja jednak zdecydowałam się na amnio pomimo mętliku w głowie ogromnego. Ogólnie ten czas był pełen emocji nerwów i wolę o tym już zapomnieć. Do tego mąż który ze stresu się pochorował. Amnio prawidłowe. Córka Zdrowa :) echo serca też robiliśmy.
 
Hej napisze Wam tylko, że jestem załamana w prawdzie nie dostałam jeszcze odpowiedzi ze szpitala w cz. ale z innego forum wiem, że termin teraz to za 5 tyg. dopiero. Jak ja mam to wytrzymać przecież to psychicznie już mnie wykańcza a mam czekać ponad miesiąc.. Za to h. to dla mnie strasznie daleko noi koszty ogromne.. nie wiem chyba odezwę się w pon. do jakiejś innej organizacji może znają jeszcze jakiś inny ośrodek w cz., może do ab. dream team..
 
Hej napisze Wam tylko, że jestem załamana w prawdzie nie dostałam jeszcze odpowiedzi ze szpitala w cz. ale z innego forum wiem, że termin teraz to za 5 tyg. dopiero. Jak ja mam to wytrzymać przecież to psychicznie już mnie wykańcza a mam czekać ponad miesiąc.. Za to h. to dla mnie strasznie daleko noi koszty ogromne.. nie wiem chyba odezwę się w pon. do jakiejś innej organizacji może znają jeszcze jakiś inny ośrodek w cz., może do ab. dream team..
Napisałam priv do Ciebie
 
Nie jestem w Twojej skórze, wiec moze nie powinnam się wypowiadac, ale nie rozumiem jak można myslec o kolejnej ciazy i o kolejnym dziecku w takiej sytuacji... Bardzo wspolczuję Tobie, ale i tej malej istocie, która niedlugo zapewne stanie sie tylko "odpadem medycznym".
Zamilcz, czy weszłaś na forum tylko po to, żeby gnębić ciężarne?
 
reklama
Nie jestem w Twojej skórze, wiec moze nie powinnam się wypowiadac, ale nie rozumiem jak można myslec o kolejnej ciazy i o kolejnym dziecku w takiej sytuacji... Bardzo wspolczuję Tobie, ale i tej malej istocie, która niedlugo zapewne stanie sie tylko "odpadem medycznym".
nie powinnaś się wypowiadać.. 🤦‍♀️ to okropne słowa skierowane do dziewczyny która przechodzi właśnie przez piekło 😔
 
Do góry