reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Rozumiem, tak czy inaczej przeciwwskazania do amnio to rzadkość i dlatego tak dziwie się wyliczeniom Twoich lekarzy.
Ja bym bez chwili zastanowienia robiła amnio, Ty zrobisz jak uważasz. Mogę podpowiedzieć że test Veragene jest lepszy i dokładniejszy od Veracity. Ale już np triplodię bada chyba tylko panorama.
Przyznam szczerze, że żałuję tego testu pappa. Ze statystyki wyniki, że ze wszystkich kobiet otrzymujących złe wyniki tylko co 50ta rodzi chore dziecko. Reszta to po prostu statystyka. Choć zdarza się w drugą stronę, wyniki dobre, ale dziecko chore. Zawsze można być przecież tą jedynką z opisu.
Z ciekawości sprawdziłam orientacyjnie jak zmieniłyby się wyniki gdyby dziecko w trakcie badania miało swoje standardowe tętno. Różnica kolosalna (screeny w załączniku). Pani genetyk też stwierdziła, że tętno miało duży wpływ. Może dlatego dwie lekarki kierują mnie tylko na testy z krwi zamiast na amnio. Pozostaje mi się trochę uspokoić i czekać co dalej
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-09-04-07-20-33-32.jpg
    Screenshot_2021-09-04-07-20-33-32.jpg
    254,2 KB · Wyświetleń: 193
  • Screenshot_2021-09-04-07-19-18-82.jpg
    Screenshot_2021-09-04-07-19-18-82.jpg
    263,7 KB · Wyświetleń: 199
Ja miałam super i nadal mam super usg a pappa tragiczna i amniopunkcja potwierdziła ZD. Za ok 2 tyg urodzę syna
Niestety w przypadku ZD statystyki są bardziej okrutne. Życzę wam dużo zdrowia i przede wszystkim wytrwałości i ogromu miłości. Podziwiam Cię, przypuszczam że ja bym inną drogę wybrała. Jesteś silna kobietą. Wierzę, że skoro na USG wszystko jest super to dziecko nie będzie miało wielu problemów towarzyszących ZD
 
Przyznam szczerze, że żałuję tego testu pappa. Ze statystyki wyniki, że ze wszystkich kobiet otrzymujących złe wyniki tylko co 50ta rodzi chore dziecko. Reszta to po prostu statystyka. Choć zdarza się w drugą stronę, wyniki dobre, ale dziecko chore. Zawsze można być przecież tą jedynką z opisu.
Z ciekawości sprawdziłam orientacyjnie jak zmieniłyby się wyniki gdyby dziecko w trakcie badania miało swoje standardowe tętno. Różnica kolosalna (screeny w załączniku). Pani genetyk też stwierdziła, że tętno miało duży wpływ. Może dlatego dwie lekarki kierują mnie tylko na testy z krwi zamiast na amnio. Pozostaje mi się trochę uspokoić i czekać co dalej
To nie do końca tak jak piszesz. Markery pappa pokazują że coś jest nie tak. Może to mieć związek z dzieckiem, łożyskiem, lub z jakąś nigdy nie odkrytą przyczyną. 1:300 nie oznacza że 299 kobiet będzie mieć zdrowe dziecko. Oznacza że 1/300 przy takich wynikach ma szacunkowo takie ryzyko tej konkretnej wady, co nie wyklucza innych nieprawidłowości u pozostałych 299 kobiet i ich dzieci.

Dla mnie kazdy wynik (obojętnie czy to 1:200 czy 1:2000) wyższy skorygowany od wyjściowego powinien być mocno rozważony do amnio.
Plus amnio to decyzja bardzo zależna od losów ciąży w przypadku złego wyniku - jeśli ktoś jest zdecydowany na terminację myśle ze diagnostyka z NIPT nie da nigdy pewności i spokoju.
 
Ostatnia edycja:
To nie do końca tak jak piszesz. Markery pappa pokazują że coś jest nie tak. Może to mieć związek z dzieckiem, łożyskiem, lub z jakąś nigdy nie odkrytą przyczyną. 1:300 nie oznacza że 299 kobiet będzie mieć zdrowe dziecko. Oznacza że 1/300 przy takich wynikach ma szacunkowo takie ryzyko tej konkretnej wady, co nie wyklucza innych nieprawidłowości u pozostałych 299 kobiet i ich dzieci.

Dla mnie kazdy wynik (obojętnie czy to 1:200 czy 1:2000) wyższy skorygowany od wyjściowego powinien być mocno rozważony do amnio.
Plus amnio to decyzja bardzo zależna od losów ciąży w przypadku złego wyniku - jeśli ktoś jest zdecydowany na terminację myśle ze diagnostyka z NIPT nie da nigdy pewności i spokoju.
@MagdaHR, dokładnie jest tak jak Kasiaa napisała to jest zawsze 1:do iluś i tak samo wygląda wynik testu Nipt, nie jest tam napisane, że jest wada lub jej nie ma tylko np. 1:1000 i zawsze jest ryzyko, że można być tą 1. Czasami tu zaglądałam będąc w ciąży i mimo super usg, dobrych wyników Pappa to zrobiłam Nifty z uwagi na mój wiek i ciąże po in vitro, ale ja miałam z Pappa niskie prawdopodobieństwo wad jak na mój wiek a nifty dodało mi większej pewności, przy podobnym ryzyku do twojego pewnie bym się zdecydowała na amnio bo tylko to badanie daje 100% wiedzy.
 
reklama
Witam. Czy wyniki nt 2.1 przy crl 67 oraz b hcg 0.52 mom, pappa 0.57 mom oraz ryzyka T21 1:8220 T18 1:14687 T13 1:10061 to dobre wyniki czy martwić sie niskimi wartosciami mom? Pierwsze dziecko urodzilo sie z wada. Wtedy b hcg wynosilo 1.6 mom a pappa 0.5 mom. Mam 30 lat
 
Do góry