reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Witam. Czy wyniki nt 2.1 przy crl 67 oraz b hcg 0.52 mom, pappa 0.57 mom oraz ryzyka T21 1:8220 T18 1:14687 T13 1:10061 to dobre wyniki czy martwić sie niskimi wartosciami mom? Pierwsze dziecko urodzilo sie z wada. Wtedy b hcg wynosilo 1.6 mom a pappa 0.5 mom. Mam 30 lat
Ryzyka są już skorygowane o biochemię? Są naprawdę niskie, wg ryzyk nie ma się czym martwić :)
 
reklama
Tak sa skorygowane o biochemie. Mam nadzieję ze bedzie wszystko w porządku bo 1 dziecko ma wadę 😔 ale wtedy ryzyko było 1:290 zd..
A rzeczywiście urodziło się z zD? Poniżej 1:300 jest chyba wskazanie do amnio. Chyba nie robiłaś wtedy, prawda? Czy inna wada? Te ryzyka liczą tylko dla trzech trisomni, jeśli dziecko ma inną wadę, to raczej nie wykryje chyba...
 
A rzeczywiście urodziło się z zD? Poniżej 1:300 jest chyba wskazanie do amnio. Chyba nie robiłaś wtedy, prawda? Czy inna wada? Te ryzyka liczą tylko dla trzech trisomni, jeśli dziecko ma inną wadę, to raczej nie wykryje chyba...
Zrobiłam test z krwi i wyszedł prawidlowy. Dziecko nie urodziło sie z zespołem downa ani z żadną trisomia, tylko z zupełnie inna wada. A jednak ryzyko zd wysokie oraz biochemia pokazały ze cos jest nie tak.
 
Zrobiłam test z krwi i wyszedł prawidlowy. Dziecko nie urodziło sie z zespołem downa ani z żadną trisomia, tylko z zupełnie inna wada. A jednak ryzyko zd wysokie oraz biochemia pokazały ze cos jest nie tak.
Mogły wskazywać, że coś jest nie tak. Poniżej 1:300 dlatego wskazana jest amnio. Bo wynik taki może sugerować, że jest jakaś wada, ale niekoniecznie związana z tymi trzema trisomniami... A testy z krwi NIPT nie wszystko badają i czasem dają złudną wiarę, że jest ok...
Ale teraz masz bardzo niskie ryzyka. :) Trzymam kciuki, że będzie ok!
 
Zrobiłam test z krwi i wyszedł prawidlowy. Dziecko nie urodziło sie z zespołem downa ani z żadną trisomia, tylko z zupełnie inna wada. A jednak ryzyko zd wysokie oraz biochemia pokazały ze cos jest nie tak.
Czy z dzieciaczkiem wszystko dobrze? Ta wada mocno wpływa na jego funkcjonowanie?
 
Mogły wskazywać, że coś jest nie tak. Poniżej 1:300 dlatego wskazana jest amnio. Bo wynik taki może sugerować, że jest jakaś wada, ale niekoniecznie związana z tymi trzema trisomniami... A testy z krwi NIPT nie wszystko badają i czasem dają złudną wiarę, że jest ok...
Ale teraz masz bardzo niskie ryzyka. :) Trzymam kciuki, że będzie ok!
Dziekuje, chociaż dalej bardzo sie martwię
 
reklama
Mogły wskazywać, że coś jest nie tak. Poniżej 1:300 dlatego wskazana jest amnio. Bo wynik taki może sugerować, że jest jakaś wada, ale niekoniecznie związana z tymi trzema trisomniami... A testy z krwi NIPT nie wszystko badają i czasem dają złudną wiarę, że jest ok...
Ale teraz masz bardzo niskie ryzyka. :) Trzymam kciuki, że będzie ok!
Dokładnie ! Dlatego nie rozumiem tego kierowania na NIPT przy ciążach które maja wskazania do amnio. Marnowanie czasu i pieniędzy…
 
Do góry