reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

MagdaHR

Zaciekawiona BB
Moja przyjaciółka miała właśnie taką sytuacje. Sanco wyniki ok i dwa tygodnie nadzieji a później na usg coraz gorzej.
Mój wynik jest właśnie taki na granicy bo niby granica przekroczona (1:294) ale ledwo i z tego co doczytałam, w innych krajach nawet by mnie na badania nie kierowali. U nas było 1:100 potem podnieśli na 1:300. Trzymam się tej iskierki nadziei że to tylko kiepski wynik biochemii ze względu na moje nadciśnienie i problemy z łożyskiem które wystąpią w przyszłości

reklama

AnnS

Początkująca w BB
Mój wynik jest właśnie taki na granicy bo niby granica przekroczona (1:294) ale ledwo i z tego co doczytałam, w innych krajach nawet by mnie na badania nie kierowali. U nas było 1:100 potem podnieśli na 1:300. Trzymam się tej iskierki nadziei że to tylko kiepski wynik biochemii ze względu na moje nadciśnienie i problemy z łożyskiem które wystąpią w przyszłości
Czekając na amniopunkcję zagadałam babkę, która miała właśnie kiepski wynik przez białko Pappa. W poprzedniej ciąży miała to samo - okazało się, że wynik prawidłowy, ale były problemy z łożyskiem - urodziła w 31 tygodniu. Także teraz prawdopodobnie też tak było, bo usg ok, ale wiek (była chwilę przed 40)+ to białko zaniżyły wynik.

LdWr

Początkująca w BB
Ja się mimo wszystko zdecydowałam na test z krwi, jeżeli wyjdzie coś podejrzanego wtedy na pewno amnio.
Gdzieś czytałam podobny do Twojego przypadek, dziewczyna tez pisała ze mimo wyników cala ciążę się martwiła, problemów zero. Urodziła koniec końców bez jakichkolwiek problemów zdrowe dziecko. Nie zamartwiaj się na zapas, bo równie dobrze Twoja pappa mogła po prostu o niczym nie świadczyć. Trzymam kciuki za zdrówko dziecka
Mnie podtrzymuje na duchu to, że u mnie już nadciśnienie jest od początku ciąży, było i przed ciążą więc to wpłynęło na wyniki. Liczę na to że na testach z krwi zobaczę 1 do ciągu niekończących się cyfr. Nie wyobrażam sobie co zrobię jeśli będzie inaczej, żadna decyzja nie będzie łatwa
Trzymam kciuki żeby było ok. Daj znać :)

Nie dziękujemy. Mam nadzieję że skończy się na strachu. Już bym chciała mieć Mała przy sobie - cała i zdrowa ;)

Bardzo mi miło to usłyszeć :)

z ciekawości - jakie miałaś nieprawidłowości na połówkowych?
Bright spot w serduszku, torbiel w mózgu i poszerzone ukm. 8 tyg później na usg nie wyszło już nic z tych rzeczy.

Dziewczyny wspomóżcie doświadczeniem!
Tydzień temu w poniedziałek miałam robioną amniopunkcję. Dopłaciłam za mikromacierze licząc też na szybszy wynik. Dziś zadzwoniłam do poradni i usłyszałam, że wynik będzie opóźniony bo próbka została zanieczyszczona krwią (mam nadzieję, że moją a nie dziecka).
Czy któraś z Was miała taką sytuację? Ile czekałyście na wynik? Chyba wyjdę z siebie czekając na wynik 😔
Czy może już teraz robić sanco czy nifty?

Wiek 38 lat, 16+6 tc, skorygowane ryzyko T21 - 1:256 (podstawowe było 1:131)

reklama

MagdaHR

Zaciekawiona BB
Cześć dziewczyny, jakiś czas temu pisałam tu o moich rozterkach. Dziś odebrałam wyniki testu veracity - wykluczono wszystkie badane trisomie, wynik prawidłowy 🙂
Moje wyniki:
Wolne b-hcg 0,417
Białko pappa 0,344
Ryzyka: T18 1:988, T13 1:294

Po odbiorze wyników miałam robione USG, wszystko idealnie.
W moim przypadku wyniki pappa mają związek z nadciśnieniem i z możliwością wystąpienia rzucawki oraz hipotrofii płodu.

Trzymam kciuki za wszystkie oczekujące wyników, dużo zdrówka dla was i dla maluszków ❤️

Do góry