reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Małgorzata K-a

Aktywna w BB
Gratuluję! Wszystkiego najlepszego dla Twojego Synka! Dużo miłości, zdrowia i radosci dla Was. Mam nadzieję, że szybko się wzmocni i wróci do domu. A jak Ty się czujesz? Wpuszczają Cię teraz na oddzial? Trzymałas już Go na rekach, kangurowalas?
W czwartek wyszłam ze szpitala i mogę go odwiedzać raz dziennie na 1 godz. Zawsze to coś. Nie kabgurowalam bo byłam po cc a dziecko pod tlenen ale teraz spokojnie już go biorę na ręce i przystawiam do piersi .

reklama

arona

Fanka BB :)
Jaś w czwartek wyszedł ze szpitala. Jest bardzo spokojny, spi, placze tylko jak się spóźnię o minute z karmieniem:-) dziś byliśmy pierwszy raz na spacerze. Wszyscy go kochają bo nie da się go nie kochać. Jest cudowny. Oby jak najdłużej był spokój z chorobami
Alez Milo to czytac😍 trzymam kciuki za wasze zdrowko! I zawsze czekam na wiesci, oby zawsze tak piekne Jak dzis ♥️

Nefret

Początkująca w BB
Dziewczyny. Czytam to forum z zapartym tchem. Jutro mam usg.. wynik pappa to 0,68 UI/I a Beata hcg 20,5 UI/I…
Pappa wydaje mi sie chyba za mała. Niewiem co myslec…

Nefret

Początkująca w BB
Proponuje spokojnie czekać. Wyniki te i tak trzeba przeliczyć na jednostkę MoM i dodatkowo w algorytm trzeba wrzucić parametry z USG.
Usg wyszlo Ok.
12 tyg
CRL 60,4mm
NT 2,20
Kość nosowa obecna
Serduszko 168
Narządy prawidłowe

Natomiast po wprowadzeniu wynikow z krwi wyszlo mi
Bhcg 0,475 MoM
Pappa 0,177 MoM

Ryzyka
Tris 21 - 1:443
Tris 18 - 1:77
Tris 13 - 1:315

Skierowanie na amniopunkcję itp. Umieram z nerwow. Marwi mnie tez dosc wysokie jak na ten wiek ciazy NT.

Zmienilamlogin

Fanka BB :)
Usg wyszlo Ok.
12 tyg
CRL 60,4mm
NT 2,20
Kość nosowa obecna
Serduszko 168
Narządy prawidłowe

Natomiast po wprowadzeniu wynikow z krwi wyszlo mi
Bhcg 0,475 MoM
Pappa 0,177 MoM

Ryzyka
Tris 21 - 1:443
Tris 18 - 1:77
Tris 13 - 1:315

Skierowanie na amniopunkcję itp. Umieram z nerwow. Marwi mnie tez dosc wysokie jak na ten wiek ciazy NT.
Co do tego NT to nie jest ono aż tak wysokie. Poza tym to jest kwestia pomiaru. Koleżance lekarka mierzyła 3 razy i za każdym razem inny wynik 😉

Denerwujesz się samym zabiegiem czy wynikiem? Pewnie i tym i tym. Jeżeli możesz sobie pozwolić na dodatkowe koszty to polecam dokupic mikromacierze wtedy wynik jest już po kilku dniach.

Nefret

Początkująca w BB
Co do tego NT to nie jest ono aż tak wysokie. Poza tym to jest kwestia pomiaru. Koleżance lekarka mierzyła 3 razy i za każdym razem inny wynik 😉

Denerwujesz się samym zabiegiem czy wynikiem? Pewnie i tym i tym. Jeżeli możesz sobie pozwolić na dodatkowe koszty to polecam dokupic mikromacierze wtedy wynik jest już po kilku dniach.
Denerwuje sie tym ze USG było Ok a ta krew to jakas masakra. Boje sie ze pojawia sie kłopoty z na późniejszym etapie kiedy bedxie juz na wszystko za późno i zostanę z chorym dzieckiem.
Moja prowadząca twierdzi ze trisomie 18 i 13 gdzie mam większe ryzyka byłoby juz widac bo sa to ciezkie wady. A co do tris 21 to jest kość nosowa i z sercem wszystko Ok. Tylko ta przeciętność. Boje sie bo gdzies tu czytałam ze w 12 tyg kość nosowa była a w 20 juz nie…

reklama

LdWr

Początkująca w BB
Nefret jeżeli chodzi o ryzyka i biochemię miałam podobne wartości (kilka postów wcześniej). Robiłam amnio.
2.5tyg temu urodziłam zdrowa core w 40+3. Nie zmienia to faktu że do końca ciąży z tyłu głowy ciągle miałam że "coś" może być nie tak. Zresztą nawet po porodzie gdzieś mi cmi od czasu do czasu że z czegoś ta biochemia wyszła niefajna. No ale niepokój o maleństwo jest już wpisany do końca życia ;)

Do góry