reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziewczyny.
Jestem po badaniu połówkowym. A na pierwszych prenatalnych jak wiecie najadłam się strachu. Teraz wszystko jest ok. Tak się bałam, że coś może wyjść (bo ponoć czasem wychodzi). Pani doktor dobry specjalista i ze względu na moją historię z I trymestru oglądała córkę bardzo dokładnie. Jedyne co wyszło ponad normę to długość kończyn. Są nieco dłuższe niż powinny na ten tydzień ciąży. Badanie było w 20 a długość kończyn na wskazywała na koniec 21 tygodnia. Lekarka powiedziała, że problem byłby, gdyby miała przykrótkie. Dłuższe natomiast ponoć nie świadczą o niczym więcej, niżeli o tym że będzie to długonoga panienka. Czy któraś z was tak miała i czy cos się potem działo?
 
reklama
Dziewczyny.
Jestem po badaniu połówkowym. A na pierwszych prenatalnych jak wiecie najadłam się strachu. Teraz wszystko jest ok. Tak się bałam, że coś może wyjść (bo ponoć czasem wychodzi). Pani doktor dobry specjalista i ze względu na moją historię z I trymestru oglądała córkę bardzo dokładnie. Jedyne co wyszło ponad normę to długość kończyn. Są nieco dłuższe niż powinny na ten tydzień ciąży. Badanie było w 20 a długość kończyn na wskazywała na koniec 21 tygodnia. Lekarka powiedziała, że problem byłby, gdyby miała przykrótkie. Dłuższe natomiast ponoć nie świadczą o niczym więcej, niżeli o tym że będzie to długonoga panienka. Czy któraś z was tak miała i czy cos się potem działo?
Syn miał udka dłuższe o dwa tygodnie, to zupełnie normalne. Krótsze o tydzień to te norma, przecież to wszystko jest wartością orientacyjna. Problem się pojawia przy 3-4 tygodniach.
 
Dziewczyny.
Jestem po badaniu połówkowym. A na pierwszych prenatalnych jak wiecie najadłam się strachu. Teraz wszystko jest ok. Tak się bałam, że coś może wyjść (bo ponoć czasem wychodzi). Pani doktor dobry specjalista i ze względu na moją historię z I trymestru oglądała córkę bardzo dokładnie. Jedyne co wyszło ponad normę to długość kończyn. Są nieco dłuższe niż powinny na ten tydzień ciąży. Badanie było w 20 a długość kończyn na wskazywała na koniec 21 tygodnia. Lekarka powiedziała, że problem byłby, gdyby miała przykrótkie. Dłuższe natomiast ponoć nie świadczą o niczym więcej, niżeli o tym że będzie to długonoga panienka. Czy któraś z was tak miała i czy cos się potem działo?
Ja w pierwszej ciąży miałam podobnie nie pamiętam jak bardzo do przodu , potem na tym USG koło 30 tyg jakoś się unormowało a finalnie syn urodził się duży i długi. Może po prostu teraz dziecko bardziej urosło w taki sposób a potem wyhamuje albo będzie kawał dziewuszki :)
 
Dziewczyny.
Jestem po badaniu połówkowym. A na pierwszych prenatalnych jak wiecie najadłam się strachu. Teraz wszystko jest ok. Tak się bałam, że coś może wyjść (bo ponoć czasem wychodzi). Pani doktor dobry specjalista i ze względu na moją historię z I trymestru oglądała córkę bardzo dokładnie. Jedyne co wyszło ponad normę to długość kończyn. Są nieco dłuższe niż powinny na ten tydzień ciąży. Badanie było w 20 a długość kończyn na wskazywała na koniec 21 tygodnia. Lekarka powiedziała, że problem byłby, gdyby miała przykrótkie. Dłuższe natomiast ponoć nie świadczą o niczym więcej, niżeli o tym że będzie to długonoga panienka. Czy któraś z was tak miała i czy cos się potem działo?
Zarówno w pierwszej jak i drugiej ciąży na USG córki miały długie nóżki. Pierwsza córka ma 3,5 roku i nadal ma dłuuugie nogi (za mamusią 😁) a druga córcia wyjdzie ze mnie za miesiąc i mam nadzieję że też będzie miała długie nogi do końca życia 😅
 
Dziewczyny.
Jestem po badaniu połówkowym. A na pierwszych prenatalnych jak wiecie najadłam się strachu. Teraz wszystko jest ok. Tak się bałam, że coś może wyjść (bo ponoć czasem wychodzi). Pani doktor dobry specjalista i ze względu na moją historię z I trymestru oglądała córkę bardzo dokładnie. Jedyne co wyszło ponad normę to długość kończyn. Są nieco dłuższe niż powinny na ten tydzień ciąży. Badanie było w 20 a długość kończyn na wskazywała na koniec 21 tygodnia. Lekarka powiedziała, że problem byłby, gdyby miała przykrótkie. Dłuższe natomiast ponoć nie świadczą o niczym więcej, niżeli o tym że będzie to długonoga panienka. Czy któraś z was tak miała i czy cos się potem działo?
Nie przejmuj się tym. Każde dziecko rośnie w swoim tempie. Jak nie było usg, to rodzice nie mieli pojęcia, że nóżki krótsze/dłuższe 5 mm niż średnia i nie stresowali się takimi głupotami. Jeśli różnice nie są mega duże i nie ma innych problemów, to olej te wyniki. Szkoda nerwów. Wymiary wyrównają się do porodu. Albo będziesz mieć wysokie dziecko. 😉
 
Hej mam 38 lat. Badanie genetyczne usg wyszło idealnie ,natomiast test pappa wyszedł źle.
Teisomia 21 ryzyko 1/84
Wolne b-hcg 1,716 mom
Pappa - 0, 445
Wczoraj prdeplakalam cały dzień ,dr zaleciła konsultacje które mam dopiero 13 kwietnia i wydała skierowanie na aminopunkcje. Nie wiem co robić , czytałam że są badania Sanco i Nifty ale nie wiem które ?? Napiszcie proszę co myślicie o moich wynikach i co wy robiliście..jestem załamana
 
reklama
Nie chcesz amniopunkcji? Tylko ona da Ci odpowiedź tak/ nie.
Przy prawidłowym USG Twoje wyniki nie są złe. Wiem, że 1:84 przeraża, ale to są naprawdę duże szanse na zdrowe dziecko i na pewno tak będzie. Sanco lub Nifty na pewno warto zrobić jak najszybciej aby uspokoić głowę, jeśli finanse na to pozwalają. Opinie na temat Sanco czy Nifty są podzielone. Zobacz może po prostu który jest łatwiej dostępny w Twoim mieście. Głowa do góry! To okropne co Cię spotkało, ale PAPPA to statystyka a nie diagnoza.
Nie chciałam o tym pisać na forum, ale wiem co czujesz i znam ten strach, więc pocieszę:
37 lat, USG prawidłowe
Beta 5,3913 MoM (tak, 5!)
PAPP-A 0,3897 MoM
Ryzyko ZD 1:17
Od tygodnia przeżywam radosną wieść po wynikach amniopunkcji: kariotyp prawidłowy męski ❤️
Ściskam Cię mocno!
 
Ostatnia edycja:
Do góry