reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Witam
Czekam jeszcze 4 dni do amino
A mój stan psychiczny jest straszny tak to nazwijmy
Wyczekiwana ciąża rok temu w 9 tyg okazało się ze nie bije serduszko i musimy usunąć. Tu myślałam ze jest tragedia i nie myślałam ze coś jeszcze gorszego może się stać. A tu wszystko dobrze do barania w 13 tyg
Avsd bardzo duże ( serduszko ) nt 2,8
Test pappa 0,303 wiec wynik wyszedł t 13 1:4
Od tamtego czasu jest masakra psychiczna
Chodzę jak zombi cały czas płacze, i tylko się modlę
Modlę o cud
Czytam to forum i szukam pocieszenia i chyba wsparcia
Jak inne parametry? Jakie tętno miało serduszko? Trisomia 13 jest widoczna już na USG I trymestru często, dzieciak często ma obrzęk i wiele innych widocznych wad. Lekarz coś o tym wspominał?
 
Jak inne parametry? Jakie tętno miało serduszko? Trisomia 13 jest widoczna już na USG I trymestru często, dzieciak często ma obrzęk i wiele innych widocznych wad. Lekarz coś o tym wspominał?
Przeziernosc 2,8 i tak naprawdę nic więcej.
Wada serduszka która jest ponoć częsta u ZD pappa wyszło dużo poniżej normy
Ma widoczny nos, nic narazie zniekształconego na USG
Dziś zrobiłam wszystkie badania do Amino bo mam konflikt krwi i od jutra mam brać antybiotyk. W piątek amino, muszę zapłacić za badania fish bo 3 tyg następne nie wiem jak zniosę czekania.
Moja głowa już szwankuje, nie jestm w domu najłatwiejsza do życia, ale partnera dla starszej córki. Wiem ze to nie koniec świata, ale jak narazie nie umiem się odnaleźć w tej rzeczywistości.
 
Ale to zrozumiale, ze umierasz ze strachu! Strach o zdrowie i zycia dziecka to naprawde cos okrutnego. Sama amnio to pestka, to czekanie i obawy o wynik wykancza. Zycze Ci abys byla w gronie tych szczesliwych mam ( jednak w wiekszosci tak jest) zdrowego malenstwa. Trzymam mocno kciuki.
 
Ale to zrozumiale, ze umierasz ze strachu! Strach o zdrowie i zycia dziecka to naprawde cos okrutnego. Sama amnio to pestka, to czekanie i obawy o wynik wykancza. Zycze Ci abys byla w gronie tych szczesliwych mam ( jednak w wiekszosci tak jest) zdrowego malenstwa. Trzymam mocno kciuki.
Dziękuje ❤️
 
Bardzo mi przykro ze musisz przechodzić przez takie emocje :/ moja koleżanka miała takie NT jak u Was i podejrzenie wady serca. Trochę lepsze miała wyniki krwi jak u Cb. Ryzyko T21 1:58 … nie robiła amniopunkcji, koncentrowali się na późniejszych dobrych USG. Chłopczyk urodził się zupełnie zdrowy czego i Wam życzę 😘🍀
 
Przykro mi, że przechodzisz przez taki trudny czas, tym bardziej że to już druga ciąża... Ale badania warto zrobić, choćby po to, żeby się przygotować na jakiś scenariusz.

Pisałam kilka stron temu, że nie zgodziłam się na amniopunkcję i zdecydowałam się zrobić badania genetyczne. Wybrałam test sanco, trochę mi zeszło zanim pojechałam do labo bo byłam chora. W międzyczasie miałam badanie połówkowe, które wyszło prawidłowe, a dziś miałam wynik sanco. Jest prawidłowy :) odetchnęłam, mąż również.
 
reklama
Przykro mi, że przechodzisz przez taki trudny czas, tym bardziej że to już druga ciąża... Ale badania warto zrobić, choćby po to, żeby się przygotować na jakiś scenariusz.

Pisałam kilka stron temu, że nie zgodziłam się na amniopunkcję i zdecydowałam się zrobić badania genetyczne. Wybrałam test sanco, trochę mi zeszło zanim pojechałam do labo bo byłam chora. W międzyczasie miałam badanie połówkowe, które wyszło prawidłowe, a dziś miałam wynik sanco. Jest prawidłowy :) odetchnęłam, mąż również.
Super gratuluje ❤️🥰
Oby reszta ciąży już upłynęła dobrze
Żebyście mogli się już teraz tylko cieszyć ❤️
 
Do góry