reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Cześć dziewczyny🙂
Dodaje tutaj jeszcze raz pytanie,bo to chyba właściwy wątek.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!
W 11+ 2 dni miałam robiony test pappa wraz z usg.Niestety wynik pappy nie wyszedł "dobrze".Ryzyko trisomii 21 to 1:86.
Mam 37 lat i jest to moja pierwsza ciąża.Jestem przerażona.Jutro amniopunkcja.Czy któraś z Was miała podobne wyniki i wszystko wyszło w porządku?Wiem,że pappa określa tylko ryzyko..natomiast strach jest ogromny😔
Nie jestem obciążona genetycznie.

Podaję moje wszystkie wyniki:
FHR 167 ud/min
CRL 46,0 mm
NT 1,3
Wymiar dwuciemieniowy (BPD) 15,0 mm
Ductus Venosus PI 1,390
Lokalizacja łożyska : przednia ściana wysoko
Płyn owodniowy:w normie
Pepopwina : trójnaczyniowa

Wolne beta-hCG 73,6 iu/l odpowiada 2,458 MoM
PAPPA-A 0,330 iu/l odpowiada 0,457 MoM
Uterine artery PI 1,76 odpowiada 1,040 MoM
Długość endocervix: 36,0 mm

Anatomia płodu : prawidłowa
Kość nosowa:nie do oceny.Tak jest na tej kartce która otrzymałam,a na usg lekarz powiedziała mi że widzi.Mój ginekolog powiedział że to nie znaczy że jej nie ma i być może tak wpisała....mi się to w głowie nie mieści.

Byłam u genetyka i dostałam skierowanie na amniopunkcja.

Dziewczyny czy któraś z Was tak miała?
Czy te wyniki są aż tak tragiczne?
Przeczytałam to forum wzdłuż i w szerz,być może teraz ktoś też jest w podobnej sytuacji.

Pozdrawiam i ściskam Was mocno!

P.s
Jestem już po amniopunkcji.Czekam na wyniki,które mają być w kilka dni.
Sama amniopunkcja przebiegła szybko i bezboleśnie.Robiłam ją we Wrocławiu.
 

Załączniki

  • 20230514_163805.jpg
    20230514_163805.jpg
    970 KB · Wyświetleń: 50
reklama
Ja robiłam tu gdzie prenatalne, w gabinetach Krasińskiego w Warszawie. Tego samego dnia co otrzymałam na @ wyniki pappa to miałam tel konsultacje z lekarzem co robił i genetykiem. Pappa to statystyki ale pomagające wykryc czy jest się w grupie ryzyka. Pappa nie mówi że dziecko jest chore czy zdrowe mowi że jest ryzyko że może być chore i należy pogłębić diagnostykę czyli na początek wykonać amniopunkcje. Jeżeli amniopunkcja potwierdzi wadę to wtedy idzie się dalej z diagnostyka. Sanco, nifty czy inne to nadal statystyki a nie diagnostyka dlatego się zdecydowaliśmy. Ryzyko powikłania jest mniejsze niż 0.5%
U jakiego lekarza w gabinetach Krasinskiwgo robiłaś amnio? Ja mam wstępnie zapisany termin do dr Jóźwiaka w Babka Medica. To młody lekarz i zastanawiam się czy ma doświadczenie w amnio chociaż to on robił mi usg i wydawał się bardzo profesjonalny i ogarnięty. Byłam na konsultacji genetycznie w Premium Medical i genetyk powiedziała że mogę zapisać się do nich do prof. Wielgosia. Ale wiele z Was robiło to w IMiD o już nie wiem gdzie najlepiej zapisać się na amnio.
 
Cześć dziewczyny🙂
Dodaje tutaj jeszcze raz pytanie,bo to chyba właściwy wątek.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź!
W 11+ 2 dni miałam robiony test pappa wraz z usg.Niestety wynik pappy nie wyszedł "dobrze".Ryzyko trisomii 21 to 1:86.
Mam 37 lat i jest to moja pierwsza ciąża.Jestem przerażona.Jutro amniopunkcja.Czy któraś z Was miała podobne wyniki i wszystko wyszło w porządku?Wiem,że pappa określa tylko ryzyko..natomiast strach jest ogromny😔
Nie jestem obciążona genetycznie.

Podaję moje wszystkie wyniki:
FHR 167 ud/min
CRL 46,0 mm
NT 1,3
Wymiar dwuciemieniowy (BPD) 15,0 mm
Ductus Venosus PI 1,390
Lokalizacja łożyska : przednia ściana wysoko
Płyn owodniowy:w normie
Pepopwina : trójnaczyniowa

Wolne beta-hCG 73,6 iu/l odpowiada 2,458 MoM
PAPPA-A 0,330 iu/l odpowiada 0,457 MoM
Uterine artery PI 1,76 odpowiada 1,040 MoM
Długość endocervix: 36,0 mm

Anatomia płodu : prawidłowa
Kość nosowa:nie do oceny.Tak jest na tej kartce która otrzymałam,a na usg lekarz powiedziała mi że widzi.Mój ginekolog powiedział że to nie znaczy że jej nie ma i być może tak wpisała....mi się to w głowie nie mieści.

Byłam u genetyka i dostałam skierowanie na amniopunkcja.

Dziewczyny czy któraś z Was tak miała?
Czy te wyniki są aż tak tragiczne?
Przeczytałam to forum wzdłuż i w szerz,być może teraz ktoś też jest w podobnej sytuacji.

Pozdrawiam i ściskam Was mocno!

P.s
Jestem już po amniopunkcji.Czekam na wyniki,które mają być w kilka dni.
Sama amniopunkcja przebiegła szybko i bezboleśnie.Robiłam ją we Wrocławiu.
Hej. Ja dokładnie w takiej samej sytuacji. Moje wyniki biochemi jakby nawet ciut lepsze ale mam wyższe ryzyko 1:74. Czeka mnie amnio ale nie wiem gdzie się zapisać. Trzymam kciuki bo mi się wydaje ze będzie ok skoro usg wyszło ok.
 
U jakiego lekarza w gabinetach Krasinskiwgo robiłaś amnio? Ja mam wstępnie zapisany termin do dr Jóźwiaka w Babka Medica. To młody lekarz i zastanawiam się czy ma doświadczenie w amnio chociaż to on robił mi usg i wydawał się bardzo profesjonalny i ogarnięty. Byłam na konsultacji genetycznie w Premium Medical i genetyk powiedziała że mogę zapisać się do nich do prof. Wielgosia. Ale wiele z Was robiło to w IMiD o już nie wiem gdzie najlepiej zapisać się na amnio.
U mnie USG i amnio wykonał dr Lewczuk. Był on z polecenia mojego prowadzącego. O tym Jóźwiaku nie słyszałam ale mam wizytę u mojego gina w środę to mogę podpytać bo wiem że też w babka medica pracuje
 
Hej. Ja dokładnie w takiej samej sytuacji. Moje wyniki biochemi jakby nawet ciut lepsze ale mam wyższe ryzyko 1:74. Czeka mnie amnio ale nie wiem gdzie się zapisać. Trzymam kciuki bo mi się wydaje ze będzie ok skoro usg wyszło ok.
Ja robiłam we Wrocławiu u dr Fuchsa.Jeśli jesteś z okolic to naprawdę polecam.
Również trzymam kciuki 🙂Daj znać!
 
U mnie USG i amnio wykonał dr Lewczuk. Był on z polecenia mojego prowadzącego. O tym Jóźwiaku nie słyszałam ale mam wizytę u mojego gina w środę to mogę podpytać bo wiem że też w babka medica pracuje
Dzięki wielkie. Ja mam właśnie w przyszła środę już to zaplanowane amnio na 14:40 chyba .
 
reklama
Do góry