reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

nie miałam takiego przypadku, ale jeżeli chcesz mieć 100% pewności to tylko amnio Ci ja da. Ja się zdecydowałam na amniopunkcję i nie żałuje. Nie miałam również żadnych komplikacji po.
No wlasnie amnio niesie ze soba ryzyko, a tez sama w sobie nie wykrywa wszystkich mozliwych wad. Dlatego mi sie to nie spina
 
reklama
No wlasnie genetyl mowi, ze to jest do rozwazenia. Konsultacje z ginem bede miec za pare dni, ale mimo wszystko jakos nie jestem przekonana…
 
16933733776439080095102246877949.jpg
pomocy dziewczyny muszę się zdecydować na badania albo aminopunkcja bezpłatna albo płatne badanie wolne płodowe DNA albo NIFTY
 
Zobacz załącznik 1561828pomocy dziewczyny muszę się zdecydować na badania albo aminopunkcja bezpłatna albo płatne badanie wolne płodowe DNA albo NIFTY
przy tak dużym ryzyku (w ryzykach większych od 1:300) zalecana jest praktycznie tylko amniopunkcja. Wszystkie inne nieinwazyjne badania to w dalszym ciągu tylko statystyka. U mnie ryzyko t 21 było 1;147 i oczywiście były wachania, ale zdecydowałam się na amnio i nie żałuje. Wyniki czarno na białym. Co w sytuacji kiedy zrobisz test nieinwazyjny i znowu wskaże zwiększone ryzyka, albo odpukać będzie fałszywie pozytywny i tak trzeba będzie robić amnio. Są placówki, które oczywiście wykonują samo amnio, ale i tez takie, które oferują mikromacierze również za darmo (wtedy czeka się jakoś tydzień na wynik) ☺️ w każdym razie ja bym wybrała amnio, ale ważne żeby była to dobra klinika i bardzo doświadczony lekarz ☺️
 
reklama
Do góry