reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Mam ryzyko skorygowane po usg i pappa na 1:137. Ze względu na wiek 35 lat wychodziło mi 1:250.
Dodam, że test pappa i wolne hcg wyszło dobrze i wszystkie narządy w usg bardzo ładne, w tym dobrze widoczna kość nosowa.
Beta hcg 1,6427 MoM, PAPP-A 1,9821 MoM.
Najlepiej te kwestie omówić z lekarzem, mój przy ryzyku wyższym niż 1:300 zaleca amniopunkcje. W pierwszej ciąży prowadziło mnie 3 lekarzy z jednego szpitala, ale każdy miał inne kompetencje i oni w tym ten, który teraz prowadzi ciąże, również zalecają amniopunkcje przy ryzyku pow.300
 
reklama
Mam ryzyko skorygowane po usg i pappa na 1:137. Ze względu na wiek 35 lat wychodziło mi 1:250.
Dodam, że test pappa i wolne hcg wyszło dobrze i wszystkie narządy w usg bardzo ładne, w tym dobrze widoczna kość nosowa.
Beta hcg 1,6427 MoM, PAPP-A 1,9821 MoM.
Jeszcze pamiętam, że na NT wpływa serce, płuca, nerki, ale do szczegółowej oceny niezbędny jest naprawdę świetny perinatolog.
 
Amniopunkcję i tak można wykonywać dopiero od 15 tygodnia. Pani doktor jest bardzo dobrą specjalistką i nie zauważyła na ten moment nic innego. Wiem, że np. Wady serca mogą się rozwinąć później i musimy to monitorować. Poinformowała nas, że możemy też zrobić te testy i jakoś od razu zdecydowaliśmy się na panoramę.
Teraz zastanawiam się, czy jeśli np. Wyjdzie jednak niskie ryzyko zd to czy robić amniopunkcję czy nie ryzykować.
 
Amniopunkcję i tak można wykonywać dopiero od 15 tygodnia. Pani doktor jest bardzo dobrą specjalistką i nie zauważyła na ten moment nic innego. Wiem, że np. Wady serca mogą się rozwinąć później i musimy to monitorować. Poinformowała nas, że możemy też zrobić te testy i jakoś od razu zdecydowaliśmy się na panoramę.
Teraz zastanawiam się, czy jeśli np. Wyjdzie jednak niskie ryzyko zd to czy robić amniopunkcję czy nie ryzykować.
Jeżeli ma certyfikat fmf to raczej wie co robi, chociaż w Warszawie są lekarze co go mają a zdarzały się im wpadki. W Warszawie jest kilku wybitnych specjalistów z zakresu perinatologi więc jeżeli jesteś z Warszawy to mogę podać nazwiska do rozważenia konsultacji.
 
Jeżeli ma certyfikat fmf to raczej wie co robi, chociaż w Warszawie są lekarze co go mają a zdarzały się im wpadki. W Warszawie jest kilku wybitnych specjalistów z zakresu perinatologi więc jeżeli jesteś z Warszawy to mogę podać nazwiska do rozważenia konsultacji.
Tak, ma certyfikat. A czy wiecie może, czy w poradni genetycznej (bo mam też skierowanie) wykonują usg w ciąży czy tylko omawiają wyniki?
Poczekam na panoramę i będziemy się zastanawiać, co dalej. Liczę, że wszystko będzie ok jednak. Taką mam nadzieję…
 
Tak, ma certyfikat. A czy wiecie może, czy w poradni genetycznej (bo mam też skierowanie) wykonują usg w ciąży czy tylko omawiają wyniki?
Poczekam na panoramę i będziemy się zastanawiać, co dalej. Liczę, że wszystko będzie ok jednak. Taką mam nadzieję…
Jeżeli w Imid w Warszawie to robią usg, przynajmniej tak było 2 lata temu
 
Cześć, tydzień temu robiłam usg 1 trymestru
Nt 2.2
Kość nosowa widoczna
Crl 62,9mm
FHR 174
Mój wiek 28 lat, pierwszy syn urodził się zdrowy.
Podczas USG lekarz mówił, że wszystko wygląda super, dziecko zdrowe. Nie spodziewałam się, że mogę otrzymać złe wyniki pappy. Wolne hcg 2,424 mom
białko pappa 0,523 mom
Ryzyko trisomii 21 1:751
Po skorygowaniu 1:124
Zdecydowaliśmy się na Nifty pro, jutro pielęgniarka przyjeżdża pobrać krew. Czytając ten wątek zaczęłam się zastanawiać czy nie powinnam zrobić też amnio, byłam przekonana że Nifty mi wystarczy… jeśli wyszłoby źle to wtedy wiadomo - amniopunkcja…
 
Czy któraś z Was robiła test panorama i mogłaby mi powiedzieć albo pokazać jak wyglada ten wynik? Czy to jest jakieś potwierdzenie lub wykluczenie czy prawdopodobieństwo tylko?
Miałam wczoraj badania prenatalne 1 trymestru i wszystko wyszło ok oprócz przezierności karkowej, która jest na poziomie 3,08. Jestem przerażona. Zrobiliśmy od razu panoramę i czekam na wynik, ale zastanawiam się jak on będzie wyglądał.
To już moja trzecia ciąża w tym roku… zawsze pod górkę.
Mam już wyniki panoramy i wszystkie ryzyka wyszły bardzo niskie, więc uspokoiło mnie to. Amniopunkcji nie robię.
 
Cześć, tydzień temu robiłam usg 1 trymestru
Nt 2.2
Kość nosowa widoczna
Crl 62,9mm
FHR 174
Mój wiek 28 lat, pierwszy syn urodził się zdrowy.
Podczas USG lekarz mówił, że wszystko wygląda super, dziecko zdrowe. Nie spodziewałam się, że mogę otrzymać złe wyniki pappy. Wolne hcg 2,424 mom
białko pappa 0,523 mom
Ryzyko trisomii 21 1:751
Po skorygowaniu 1:124
Zdecydowaliśmy się na Nifty pro, jutro pielęgniarka przyjeżdża pobrać krew. Czytając ten wątek zaczęłam się zastanawiać czy nie powinnam zrobić też amnio, byłam przekonana że Nifty mi wystarczy… jeśli wyszłoby źle to wtedy wiadomo - amniopunkcja…
Masz wyniki?
 
reklama
Do góry