reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

W pierwszej chwili myślałam, ze to jakaś literówka, ze przecież usg było w normie, na opisie zero nieprawidłowości. Ze na pewno 1:300 albo chociaż 1:30 a nie 1:3 :(
 
reklama
Nie pamiętam dokładnie ryzyka, ale było coś koło 1:300.
Trisomia 13 jest chyba najrzadsza z tych trzech najczęściej występujących, ale jednym z jej markerów jest właśnie wyższe tętno więc jak wyszła ci kiepska biochemia (przy T13 jest niska) to pewnie to tętno spowodowało wskazanie na tris 13.
Moja córeczka ma 14 miesięcy i jest doskonała :)))
Ale niskie wartości pappa i beta mogą wskazywać na późniejsze problemy łożyskowe i u mnie być może tak było bo mała od 34 tc nie rosła. Więc w przyszłości- na etapie III trymestru kontroluj to na wszelki wypadek...

Coś w tym moze być, bo u mnie synek w 35 tc urodził sie z dość niska waga 2170, miał tez lekka zamartwicę, czyli prawdopodobnie łożysko tez juz wtedy było niewydolne. Wtedy nie robiłam pappy ale założę sie ze wyniki tez by były kiepskie, bo tętno u obojga dzieci podobne. Bardzo ci dziękuje za odpowiedz, troszkę sie uspokoiłam
 
Dorotekes nie wiem kochana co Ci doradzić ... mnie straszyli w jednym i drugim przypadku , w jednym uspokoił mnie nifty w drugim badania usg u 2 innych specjalistów po tym jak od tego który robił i namawiał na amnio czy nifty ze rodzą się zdrowe downy w sensie ze ze zdrowym sercem gdzie był z nami na badaniu nasz wtedy 1,5 roczny syn który tez wg tego lekarza miał się urodzić chory ... sparaliżował nas strach bo normalnie byśmy mu niezłe odpowiedzieli ...
wierze ze to błąd pomiaru w labo to się często zdarza .
Życzę Ci żebyś się o tym przekonała i miała miłe zaskoczenie .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
W uwagach w nifty mam napisane ze wynik moze byc falszywie pozytywny "ze wzgledu na ograniczony mozaicyzm lozyska lub inne czynniki". Nie wiem do konca co moze to oznaczac ale po przekopaniu licznych for dotyczacych amniopunkcji wyczytalam ze nie zawsze wykrywa ona mozaiki jesli chodzi o ZD ;/
 
Dorotekes No właśnie ze względu na takie ryzyko zakłamania przy drugiej ciąży nie brałam pod uwagę nawet nifty , w pierwszej tylko to było dostępne gdybym wiedziała ze to tez prswdopodobienstow to bym zaoszczędziła trochę kasy, fakt w naszym przypadku byłam spokojniejsza ale przy drugiej ciąży mówiłam ze nie zrobię ze względu na możliwość właśnie takich wynikow, bo gdyby wyszedł taki to i tak musiałoby pójść amnio ... i w tym wypadku pewnie bym zrobiła wierząc ze będzie dobrze i u Ciebie tez wierze !
A macie jakiś plan co w razie gdy.. ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny dołączam do grona oczekujących na wyniki- robiłam harmony.
z testu podwójnego wyszło mi ryzyko zd 1 :138
 
Do góry