reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Hej, ja już po zabiegu. Leżę sobie na oddziale i odpoczywam. Już w piątek dostanę wyniki fisha. Sam zabieg do przeżycia, ale pobieranie płynu to uczucie nieporównywalne z niczym. Nieprzyjemne. Na razie wszystko ok. Mam nadzieję, że tak zostanie
 
reklama
Hej, ja już po zabiegu. Leżę sobie na oddziale i odpoczywam. Już w piątek dostanę wyniki fisha. Sam zabieg do przeżycia, ale pobieranie płynu to uczucie nieporównywalne z niczym. Nieprzyjemne. Na razie wszystko ok. Mam nadzieję, że tak zostanie

Hej :) Ja też po. Tak jak piszesz sam zabieg nie boli i jakoś go przeżyłam. Wczoraj cały dzień w łóżku bo trochę brzuch mi stwardniał ale dzisiaj już wrócił do normy (dostawałam aspargin). Dzisiejsze usg kontrolne też ok, maluszek fikał - FHR 145.
Zazdroszcze fisha... już w weekend będziesz wiedziała na czym stoisz, oczywiście napisz!! Ja niestety muszę być cierpliwa bo wynik dopiero za 3 tyg..
Pozdrawiam dziewczyny
 
Hej dziewczyny,

Dołączam do Was... 04.10 umowilam sie na amnio. Ryzyko ZD 1:198, USG ok, przeziernosc 1,9, kosc nosowa itp ok... Mam 34 lata... tak zaluje, ze zrobilam ten test pappa.... bo pewnie teraz niepotrzebnie bede sie martwic... Amnio bede miala na koniec 18tc wiec pewnie z ewentualna terminacja w razie ZD tez bylby problem... orientujecie sie czy jesli wzielabym Fisha i on by potwierdzil ZD to wtedy zalapalabym sie na terminacje czy tak czy siak kazaliby czekac na ostateczny wynik amnio? Bo moze robienie jej nie ma juz sensu...? Fakt, ze wolalabym wiedziec... ale skoro i tak nie moglabym nic zrobic to moze bez sensu... moj lekarz prowadzacy mowi, ze z maluszkiem wszystko ok, i ze nie wyglada mu to absolutnie na ZD ale skoro tak wyszedl pappa to dla wlasnego spokoju powinnam zrobic badanie... oczywiscie polecal harmony ale nie mam teraz na szybko kasy niestety ☹️

Ciekawa tez jestem ceny Fisha we Wroclawiu... ktos sie orientuje? Bo google podpowiedzialo mi ceny w granicach830-950 i kopara mi opadla...
 
Hej dziewczyny,

orientujecie sie czy jesli wzielabym Fisha i on by potwierdzil ZD to wtedy zalapalabym sie na terminacje czy tak czy siak kazaliby czekac na ostateczny wynik amnio?.
Jeśli chodzi o terminację to tylko ostateczny wynik amnio daje taką możliwość - wynik Fisha i Harmony nie byłby podstawą do przerwania ciąży.
 
Odnośnie terminacji, jak byłam teraz w szpitalu na amniopunkcji miałam rozmowę z panią psycholog. Tak więc prawo do terminacji przy ZD jest. Co do terminu wykonania to teoretycznie do 21+6 tc, ale ponoć są przypadki, że robią trochę później.. pewnie kilka dni. Też mówiła, że jak fish potwierdza ZD to można już zacząć procedure... zbierać papiery itd. (u mnie w szpitalu trzeba napisać podanie do dyrektora.. zbiera się konsylium itd.... ale zgody na terminacje w ZD są).
Mnie niestety nie poinformowała o tym moja gin. i amnio miałam robione wg OM 18 tc a usg 17 tc wiec też na styk. U mnie w szpitalu fish 700 zł
 
Witam po dłuższej przerwie, podczytuje Was, ale brak czasu na pisanie, praca, dom, dzieci itd
Jestem już po badaniu anatomii płodu, zdecydowałam się jednak na Premedicare w Poznaniu zamiast na Polnej. W chwili obecnej jestem 12+5 tyg. Wyniki USG wyszły prawidłowe, teraz czekam na wynik Pappa 2-3 tyg. Ogólnie klinika ok. lekarz też konkretny, no i super sprawa bo jestem już zarejestrowana na 2 kolejne wizyty w tym rezerwacja na amniopunkcję na 16.10 będę wtedy 15+3 tydz. Czy to nie za wcześnie na amniopunkcję? Nastepna wizyta 13.11 wtedy to będzie 19+3 tydz.

Wszystkim życzę wytrwałości w oczekiwaniu na wyniki, oczywiście prawidłowe inaczej być nie może...
 
reklama
Do góry