reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Kasia racja. Faktycznie duza jest trauma kiedy okazuje się że jednak dziecko zdrowe nie jest. Przecież mimo wszystko człowiek się jednak nastawia że będzie zdrowe...

Ja musiałam wiedzieć i to było silniejsze niż strach przed powikłaniami. Zwłaszcza że genetyk mi powiedział że w USG nie widać bardzo często chorób genetycznych. Więc ja się zdecydowalam.
Niestety każda z nas ma ciężką decyzję do podjęcia i trzeba to samej wziąć na klatę....
Olcia trzymam kciuki !

Napisane na Redmi Note 4X w aplikacji Forum BabyBoom

tym samym się kierowałam :) każda z nas się martwi ale gdzieś tak w środku wierzy, że dziecko się urodzi zdrowe. I tego życzę wszystkim mamom, które stają przed tą trudną decyzją !
 
reklama
U mnie też terminacja nie wchodziła w grę. Ale zdecydowałam się na amniopunkcje, żeby do końca ciąży się nie zastanawiać i nie stresować. Wolałam wiedzieć, żeby się odpowiednio przygotować i tak jak mówią moje poprzedniczki choćby poprzez wybór szpitala. Decyzja jest trudna, dla mnie też taka była, ale ja jestem typem panikary, więc wiedziałam, że do końca ciąży byłaby kłebkiem nerwów, wolałam wiedzieć na czym stoje.
 
Olcia 505 jak tam ?

co tam u was ?

Ja wkraczam w 34 tc. :) czyli jestem już gruba i okrągła :( przez 4 dni miała problemy z dużym palcem u stopy ... beznadzieja jakaś, już jest znacznie lepiej ale zesztywniał mi i na dodatek bolał. Teraz jest już znaczna poprawa i mam nadzieje, że za kilka dni przejdzie całkiem. Pora przejść na l4, od jutra oficjalnie jestem kurą domową :(

mały ma 1 997 kg., jak na 34 tc. to taki 50 centyl. Pierwszy syn w tym czasie miał 2600 :) Także jest nadzieja na mniejsze dziecko. Co do zakończenia ciąży lekarz nic jeszcze nie mówi ani, że sn ani cc. Dziś stwierdził tylko, że niewspółmierność porodowa lubi się powtarzać. Poczekamy zobaczymy.
 
Cześć, u mnie w zeszłym tyg badanie usg, wszystko fajnie, z ryzyka podstawowego ryzyko skorygowane wyszło dużo dużo mniejsze. Natomiast po badaniu pappa zwiększyło się na 1:108! Nie chcemy robić amniopunkcji. Zastanawiam się czy słyszeliście o jakiś czynnikach które mają wpływ na podwyższone wolne beta hcg?
 
Witam. Amnio - robić czy nie? Średnie ryzyko ZD 1:586. Zalecenie ginekologa - nie ma wskazań do badań inwazyjnych
to jest indywidualna decyzja każdej kobiety. Dla jednych test pappa to wskazanie dla innych nie. Czytałam o sytuacjach, że usg książkowe a dziecko urodziło się z ZD ... bo nie zawsze dziecko z ZD ma podwyższoną przezierność lub brak kości nosowej. Innym razem czytałam o przezierności ponad 5 a amniopunkcja wychodziła OK. Wiadomo nie ma takich badań, które wykryją wszystkie choroby. Trzeba ufać lekarzowi lub swojej intuicji. Każda decyzja, którą podejmiesz jest dobra jeśli jest przemyślana i wiesz dokładnie jakie są jej plusy i minusy.
 
U mnie z ryzyka podstawowego 1:198 ZD spadło do 1:586 . Wolne beta hcg 1,492 MoM, PAPPA- 0,702 MoM. Byłam wczoraj na konsultacji u lekarza prowadzącego i uświadomił mi że ryzyko poronienia po amnio jest od 3 do 6 razy większe niż to że moje dziecko będzie miało ZD. Chyba wydam kasę i zrobię test Serenity dla świętego spokoju a potem jeżeli coś będzie nie tak zdecyduje się na amnio.
 
Kaśka, Asmi super !! Zazdroszczę wam ciąży [emoji23] u nas powoli ząbkowanie się zaczyna i marudzenie [emoji41] tak że czasem tęsknię za ciążą dość mocno [emoji23]

Emka z tego co pamiętam to na wynik pappa też wpływa wydolność łożyska. U mnie była(jak się potem okazało) słaba i test wyszedł rzeczywiście źle. A amnio dobrze.
Miłego dnia!!!

Napisane na Redmi Note 4X w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
witajcie dziewczyny,
jestem Aska, lat 41 i mialam amnio 12.12. zdecydowalam sie na amnio bo chcialam sie uspokoic,lekqrz po pappa nie widzial potrzeby.
to noja druga ciaza, w domu na rodzenstwo czeka prawie 7-letnia corcia.
tylko ta nerwowka czekajac mnie dobija
 
Do góry