reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Wreszcie 10.02. Na świat przyszedł mój drugi syn Miłosz. W prenatalnych wyszedł brak kiści nosowej ale amniopunkcja nas uspokoiła. Oczywiście lęk pozostał ale mały urodził się cały i zdrowy.
Kaśka gratulacje! Wszystkiego najlepszego na nowej drodze dla was!!! Ściskam mocno!

Napisane na Redmi Note 4X w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć dziewczyny przeczytałam Was od dechy do dechy bo niestety miałam ten sam problem co większość z Was. W zeszłym tyg w pon zrobiłam prenatalne, usg wyszło pięknie żadnych wad przeziernosc 1.4 cm, kość Kosowa widoczna ale jak lekarz wyciągnął wyniki z pappy to się załamał...mam prawie 34 lata ryzyko podstawowe 1:340, ryzyko po pappie 1:41....zdecydowalam się na biopsje kosmowki i na drugie dzien rano bylam w szpitalu. Sam zabieg jak dla mnie bolesny bo córka była umieszczona pod blizna po cesarskim cięciu więc nie mogli się przebic, nakluwali mnie 3 razy i na końcu uderzali igła o Blizne żeby ja przebic...jak dla mnie okropne uczucie ale nie bolesne tylko bardzo nieprzyjemne.

Po wszystkim poszłam do domu i 2 dni leżałam plackiem a ponieważ mam synka który Jeszce nie chodzi na 3 dzień musialam już funkcjonować normalnie.

Czekanie na wynik do dzisiaj to była udręka, nie moglam się na niczym skupić rano poszliśmy odebrać i kariotyp jest prawidłowy! Jesteśmy bardzo szczęśliwi bo moja pappa wskazywała ewidentnie zespół Downa. Wolna beta hcg 3.1 mom pappa 0.4 mom. Chciałabym dodać otuchy czekającym na wynik i życzę Wam dziewczyny zdrowych dzieciaczkow.
 
Cześć dziewczyny przeczytałam Was od dechy do dechy bo niestety miałam ten sam problem co większość z Was. W zeszłym tyg w pon zrobiłam prenatalne, usg wyszło pięknie żadnych wad przeziernosc 1.4 cm, kość Kosowa widoczna ale jak lekarz wyciągnął wyniki z pappy to się załamał...mam prawie 34 lata ryzyko podstawowe 1:340, ryzyko po pappie 1:41....zdecydowalam się na biopsje kosmowki i na drugie dzien rano bylam w szpitalu. Sam zabieg jak dla mnie bolesny bo córka była umieszczona pod blizna po cesarskim cięciu więc nie mogli się przebic, nakluwali mnie 3 razy i na końcu uderzali igła o Blizne żeby ja przebic...jak dla mnie okropne uczucie ale nie bolesne tylko bardzo nieprzyjemne.

Po wszystkim poszłam do domu i 2 dni leżałam plackiem a ponieważ mam synka który Jeszce nie chodzi na 3 dzień musialam już funkcjonować normalnie.

Czekanie na wynik do dzisiaj to była udręka, nie moglam się na niczym skupić rano poszliśmy odebrać i kariotyp jest prawidłowy! Jesteśmy bardzo szczęśliwi bo moja pappa wskazywała ewidentnie zespół Downa. Wolna beta hcg 3.1 mom pappa 0.4 mom. Chciałabym dodać otuchy czekającym na wynik i życzę Wam dziewczyny zdrowych dzieciaczkow.
 
Dziewczyny, pozwólcie że do Was dołączę. Mam 35 lat, USG idealne ale niski poziom pappa (0,34mom). Ryzyko nie wyszło niby posrednie bo 1:324, ale to prawie na granicy wysokiego, czyli u nas 1:300. Rozwazalismi albo test nifty albo amniopunkcje. Po rozmowie z genetykiem zdecydowaliśmy się na to drugie . Jestem już ponad 2 tygodnie po zabiegu i czekam na wyniki... Podobno mają być do 21 dni. Sam zabieg był szybki, do przeżycia, chociaż jak przebijali macicę to trochę zabolało... Ale to czekanie na wyniki jest najbardziej stresujące...
 
Witam pisalam tu zaledwie kilka dni temu.
Jestem po zabiegu aborcji moje dziecko było chore.
Amniopunkcję dała 100% pewności.
Konsultowaliśmy się jeszcze z innym lekarzem niestety potwierdził.
 
Niunio bardzo mi przykro...mam nadzieje se uda Wam się za krótki czas zajść w zdrowa bezproblemowa ciążę. Zrobiłabym tak samo na Twoim miejscu.

Marmiii Twoje wyniki nie są źle ja bym takie chciała jeszcze 2 tyg temu więc głowa do góry. Jeśli masz duże obawy zrób test Nifty ja nie wiem czy zdecydowalabym się na amnio przy takich wynikach wszystko od Ciebie zależy.
 
reklama
Do góry